بایگانی سرویس مقاومت
رژیم صهیونیستی و قمار بزرگ حمله زمینی به «رفح»
09:34 - 24 بهمن 1402
دولت بایدن صلاح نمی‌بیند که حمایت از اسرائیل در جریان جنگ غزه صورت‌حساب سنگینی روی دستش بگذارد

رژیم صهیونیستی و قمار بزرگ حمله زمینی به «رفح»

یش از چهارماه از آغاز جنگ غزه می‌گذرد. این جنگ تاکنون موجب کشته‌شدن بیش از 28 هزار فلسطینی و زخمی‌شدن بیش از 70هزار تن دیگر شده است. البته که هزاران فلسطینی نیز در نتیجه بمباران‌های ارتش اسرائیل علیه بخش‌های مختلف نوار غزه، زیر خروارها آوار هستند.

پشت‌پرده ترور مستشاران نظامی سپاه
08:48 - 2 بهمن 1402
مهدی مطهرنیا، تحلیلگر مسائل بین‌الملل، در گفت‌وگو با «اصفهان‌زیبا» رویکرد صهیونیست‌ها علیه فرماندهان نظامی ایران را بررسی کرد

پشت‌پرده ترور مستشاران نظامی سپاه

رژیم صهیونیستی در جدیدترین حرکت تروریستی خود اقدام به ترور پنج تن از مستشاران نظامی سپاه قدسِ ایران در جریان یک حمله هوایی به محله المزه دمشق کرد. در جریان این اقدام تروریستی، به‌طور خاص سردار حجت‌الله امیدوار، مسئول اطلاعات سپاه قدس در سوریه نیز به شهادت رسید.

هشدار آشکار موشکی ایران
09:16 - 27 دی 1402
رمزگشایی از پیام‌های معنادار حمله‌‌های سپاه به اربیل و ادلب

هشدار آشکار موشکی ایران

اقدام اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در انجام حمله موشکی به مقرهای موساد در اربیلِ کردستان عراق و مواضع تروریست‌های داعش در شمال‌غرب سوریه (استان ادلب)، از چند جهت مهم ارزیابی می‌شود …

واکاوی چندعلامت سؤال بزرگ در بحبوحه جنگ غزه
08:47 - 28 آذر 1402
مواضع و تحرکات صهیونیست‌ها در چارچوب جنگ غزه:

واکاوی چندعلامت سؤال بزرگ در بحبوحه جنگ غزه

آنچه در روزهای اخیر در میدان‌های جنگ غزه بیش‌ازهمه خودنمایی می‌کند، آشکارشدن شکاف‌های جدی میان روایت‌های ارائه‌شده از سوی مقام‌های ارشد نظامی و سیاسی رژیم اشغالگر قدس و جریان‌های رسانه‌ای متحد آن‌ها با واقعیت‌های میدانی جنگ غزه است.

شعر مقاومت در آرزوی صبح آزادی
09:59 - 22 آذر 1402
گفت‌وگوی «اصفهان‌زیبا» با دکتر نرگس گنجی، استاد زبان و ادبیات عرب:

شعر مقاومت در آرزوی صبح آزادی

یکی از نکات قابل توجه که ادبیات فلسطین را از ادبیات پایداری به معنای عام کلمه متمایز می‌کند، رنگ و بوی عاطفی و محتوای عاشقانه اشعار است. چیزی که در وصف سرزمین انبیا سروده می‌شود و اين زمین اعجازآمیز را آميخته با پایبندی‌ها و حماسه‌ها روایت می‌کند.

وحشی‌گری به توان سکوت
09:34 - 21 آذر 1402
روایت تکان‌دهنده کودک فلسطینی از غزه:

وحشی‌گری به توان سکوت

آنچه در ادامه می‌خوانید، شرح و توصیفی است که «فرح»، دختر دوازده‌ساله فلسطینی، از جنگ کنونی غزه، برای پایگاه خبری «میدل‌ایست‌آی» ارائه می‌کند؛ از زمان بمباران خانه‌اش تا وقتی‌که او و خانواده‌اش مجبور شده‌اند به جنوب نوار غزه حرکت کنند.

Worldometers و چرخش اعداد
13:34 - 20 آذر 1402

Worldometers و چرخش اعداد

اوایل دهه 80 که دوران خطیر دانشجویی و دانشگاه را می‌گذراندم، یکی از استادان پرحرف و پرچانه دانشگاه، ما را با سایت worldometers آشنا کرد.

عطر زعتر
13:28 - 20 آذر 1402

عطر زعتر

حالا نه‌فقط به شکاف روی دیوار، که به دیوارهای ریخته هم می‌خندید. به غم‌های انباشته روی هم، به غزه‌ای که خالی از دیوار بود، می‌خندید.

انگاره ذهنی صهیونیست‌ها در نبرد با حماس
08:57 - 13 آذر 1402
سرنوشت جنگ غزه با بهای دولت نتانیاهو در ارتباط است:

انگاره ذهنی صهیونیست‌ها در نبرد با حماس

در پایان موعد آتش‌بس اخیر در غزه و باوجود همه مخالفت‌های غرب و شرق و فشار افکار عمومی علیه تجاوزات نظامی اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین، ادامه مذاکرات برای صلح موقت اما به بن‌بست رسید و روز جمعه صهیونیست‌ها حملات دوباره خود را به غزه آغاز کردند.

دست‌های گره‌کرده
12:56 - 8 آذر 1402

دست‌های گره‌کرده

صدای گریه‌های مهنا پیچیده بود توی گوشم. نگاهشان کردم؛ دنیا برای ما خراب شده است. یه گوشه حیاط روی دو پا نشستم. هنوز شلوغ نبود. به موبایلم نگاه کردم. انگار عقربه ساعت تکان نمی‌خورد.

تصمیم به تمدید آتش‌بس؟!
09:58 - 5 آذر 1402
نتانیاهو با شکست در جنگ غزه، ادامه مسیر از طریق مذاکره را انتخاب کرد:

تصمیم به تمدید آتش‌بس؟!

اولین توافق برای آتش‌بس موقت (چهار روزه) میان حماس و رژیم صهیونیستی در شرایطی صورت گرفت که صدها هزار نفر در شمال نوار غزه با نبود امکانات پزشکی، مواد غذایی و سوخت دست‌وپنجه نرم می‌کنند و فشار جامعه جهانی بر رژیم اسرائیل به اوج خود رسیده است.

موشک‌های رسانه‌ای صهیونیست‌ها
09:48 - 2 آذر 1402
بررسی حربه‌های رسانه‌ای صهیونیستی در تحولات اخیر فلسطین:

موشک‌های رسانه‌ای صهیونیست‌ها

برجسته‌سازی و کم‌رنگ‌نمایی هدفمند، قرینه‌سازی، انسانیت‌زدایی و اهریمن‌سازی، برچسب‌زنی، وارونه‌نمایی حقیقت و انحراف از واقعیت را می‌توان شش تکنیک رسانه‌های جریان‌ساز غربی در جریان جنگ غزه دانست.