بایگانی سرویس پرونده
ارتش ایران؛ قدرت‌ساز برای کشور، رعب‌آفرین برای دشمنان
13:20 - 30 فروردین 1403

ارتش ایران؛ قدرت‌ساز برای کشور، رعب‌آفرین برای دشمنان

بنیان‌گذار فقید انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت‌الله خمینی(ره)، 29 فروردین‌ 1358 را روز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نام‌گذاری کردند.

ارتش در هر شرایطی پشتیبان کشور است
12:48 - 30 فروردین 1403

ارتش در هر شرایطی پشتیبان کشور است

در آستانه انقلاب اسلامی ایران، بنده خلبان نجات بودم. یک روز قبل از انقلاب اسلامی مأموریت‌های ما در ارتش مشخص‌ و تعریف ‌شده بود. در آن زمان این اعتقاد بود که ما ضدانقلاب اسلامی هستیم.

ارتش در خدمت اسلام قرار گرفت
12:34 - 30 فروردین 1403

ارتش در خدمت اسلام قرار گرفت

ارتش شاهنشاهی ایران در پایان دوره پهلوی بیش از 400 هزار نفر نیرو داشت و با بودجه نظامی در حدود هشت‌میلیارد دلار در زمره 10 ارتش برتر دنیا قلمداد می‌شد؛ به‌همین‌دلیل است که از یک‌سو حامیان شاه در 1357 برای حفظ نظام پهلوی بیش از هرچیز به ارتش دلخوش بودند.

ارتش هم راهِ انقلاب
12:18 - 30 فروردین 1403
نگاهی به نقش‌آفرینی ارتش انقلابی در پیروزی انقلاب اسلامی:

ارتش هم راهِ انقلاب

برخی معتقدند نیروی ارتش در انقلاب اسلامی و در جنگ نقش چندانی نداشت؛ در همین راستا باید به حضور تأثیرگذار ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی بر مبنای جهاد تبیین پرداخت و از افتخارات ارتش پس از انقلاب اسلامی و زمان جنگ گفت و حقیقت را آن‌هم با سند و مدرک گفت.

شالیزار‌ها آب رفتند!
10:37 - 12 تیر 1401
روایتی از شالیزار‌های بی‌آب و شالیکاران بیکار:

شالیزار‌ها آب رفتند!

زمین شالی زیر هُرم داغ آفتاب 40 درجه تب کرده است. خورشید سیلی می‌کوبد به چهره آفتاب سوخته و برشته شالیکاران و بُراده‌های طلایی را می‌پاشد به آب، به زمین، به شالیزار و  به کف پای برنج‌کاران که کمر خم کرده‌اند و تا زانو در آب‌اند. دسته‌های کوچک نشا ردیف به ردیف نشسته‌اند و هم‌نشینی می‌کنند با گِل و آب جوش آمده، با آفتاب، با رگه‌های نور خورشید که خیره مانده‌اند به شالی.