تضعیف شوراها به‌منزله تضعیف سرنوشت مردم و مشارکت آن‌ها در اداره شهر است

محمدرضا فلاح، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه کسی منکر نقش اساسی و کارآمدی شورا در اداره امور شهر و جامعه نیست …

تضعیف شوراها به‌منزله تضعیف سرنوشت مردم و مشارکت آن‌ها در اداره شهر است - اصفهان زیبا

به گزارش اصفهان زیبا؛ محمدرضا فلاح، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه کسی منکر نقش اساسی و کارآمدی شورا در اداره امور شهر و جامعه نیست، اظهار کرد: شورا با مشارکت مردم می‌تواند بالاترین خدمات را به جامعه، شهرها و روستاها داشته باشد. او با تأکید بر اینکه همه دولت‌ها در حد حرف حمایت کردند، اما در عمل حمایتی ندیدیم افزود: حتی به کاهش اختیارات شوراها فکر کردند، اگر شوراها تضعیف شود، به‌منزله تضعیف سرنوشت مردم و مشارکت آن‌ها در اداره شهر است.

فلاح با اشاره به اینکه تصویب قانون مدیریت واحد شهری می‌تواند بزرگ‌ترین خدمت به مردم و نهاد شورا باشد، گفت: اجرای آن از بسیاری موازی‌کاری‌ها و حیف‌ومیل بیت‌المال جلوگیری می‌کند؛ بنابراین اگر رضایت مردم را می‌خواهیم که از معنویات مقام رهبری است، باید قانون مدیریت واحد شهری اجرا شود.

او ادامه داد: انتظار داریم دولت اماکن تاریخی، ورزشی و آنچه شورا می‌تواند به نحو احسن مدیریت کند، به شوراها واگذار کند. عضو شورای اسلامی شهر اصفهان یادآور شد: بر اساس قانون اساسی، استانداران، فرمانداران و سایر مقامات کشوری که از سوی دولت تعیین می‌شوند، ملزم به رعایت تصمیمات شوراها هستند، اما شاهد هستیم که بعضی مدیران کل در سطح استان نه‌تنها به تصمیمات اهمیت نمی‌دهند، بلکه در تصمیم‌گیری شورا دخالت می‌کنند؛ درخواست می‌کنم استاندار به این موارد تذکر دهد.