فراخوان سومین دوره جایزه شهید اندرزگو منتشر شد

دبیرخانه جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو طی فراخوانی از تمامی پدیدآورندگان و ناشران برای حضور در سومین دوره این رویداد فرهنگی دعوت کرد.

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری مهر، دبیرخانه دائمی جایزه مردمی و ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو»، برای برگزاری سومین دوره جایزه از تمامی پدیدآورندگان و ناشران در سه گروه داستان بلند و رمان بزرگسال، داستان و شعر کودک و رمان نوجوان و همچنین روایت تاریخ و تاریخ شفاهی دعوت کرد آثار خود را با درون‌مایه‌های مقابله با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره آن دوران به دبیرخانه این‌رویداد ارسال کنند.

در فراخوان این‌دوره از رویداد مذکور گفته شده جایزه مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با همراهی ناشران، نویسندگان و پژوهشگران متعهد و دلبسته به انقلاب اسلامی توانست خلأ وجود یک جایزه مردمی، هدفمند و راهبردی برای تقدیر از کتاب‌های تولید شده در بیان و روشنگری حقایق دوران رژیم پهلوی را در دو دورۀ گذشته تا حدی برطرف کند. جایزه‌ای که علاوه بر تقدیر از مؤلفان و ناشران منجربه شکل‌گیری یک جریان‌سازی تولیدی برای مقابله با تحریف و تطهیر تاریخ رژیم پهلوی‌ها شود.

اینک در دهه پنجم انقلاب اسلامی و گام دوم این انقلاب شکوهمند، مجمع ناشران انقلاب اسلامی در نظر دارد با همکاری سایر تشکل‌های فرهنگی و مراکز انقلابی مرتبط با کتاب و محتوا، سومین دورۀ جایزۀ مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو را برگزار کند. رویکرد این جایزه بیان و روشنگری حقایق درباره دورۀ منحوس پهلوی‌هاست و اینک قرار است پس از گذشت دو دوره از این جایزه، سومین دورۀ آن با آرمان برجسته‌نمایی و تقدیر از کتاب‌ها و آثار تولیدی با موضوع مقابله با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها به همت مراکز و تشکل‌های فرهنگی و ادبی برگزار شود.

دبیرخانه دائمی جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو آن دسته از آثاری را که دارای شرایط زیر باشند، پذیرش و به هیأت‌های علمی مختلف ارجاع می‌دهد:

کلیه آثار چاپ اول سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در موضوعات جایزه

دارای درون‌مایه‌های مقابله‌گری با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها و روشنگری دربارۀ انقلاب اسلامی

روایت زندگی شخصیت‌های مؤثر و برجسته در پیروزی انقلاب اسلامی

اختتامیه سومین دورۀ جایزه شهید سیدعلی اندرزگو تابستان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/