ورود دادستانی تهران به موضوع ناایمن بودن ورزشگاه آزادی

دادستان تهران از ورود قضائی به بحث ناایمن بودن ورزشگاه آزادی و مطالبه از دستگاه‌های مسئول برای انجام اقدامات لازم برای ایمن سازی آن خبر داد.

ورود دادستانی تهران به موضوع ناایمن بودن ورزشگاه آزادی - اصفهان زیبا

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری مهر، در سال‌های اخیر وضعیت ورزشگاه آزادی نگران کننده شده است، بسیاری از اهالی ورزش با امضا نامه‌هایی خطاب به مسئولین خواستار توجه ویژه به بازسازی این ورزشگاه شده‌اند. این ورزشگاه در حال حاضر تنها ورزشگاهی است که در تهران می‌تواند میزبان بازی‌های تیم ملی و بازی‌های بین المللی فوتبال ایران باشد. همچنین ورزشگاه «پیر» آزادی تهران بعد از ۵۰ سال مجوز حرفه‌ای‌سازی را از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرده اما شواهد نشان می‌دهد این ورزشگاه پیر و قدیمی در «خطر» است.

علی صالحی در رابطه با اینکه آیا دادستانی تهران به بحث ایمن سازی ورزشگاه آزادی ورود خواهد کرد یا خیر؟ اظهار کرد: بحث ساختمان‌های ناایمن در تمام حوزه‌ها چه اماکن ورزشی و چه سایر بخش‌ها، توسط دادستانی تهران در حال پیگیری است.

وی افزود: در این رابطه در بخش‌هایی از قبیل آموزش و پرورش، بیمارستان‌ها، وزارت علوم، ورزشگاه‌‎ها، حتی ساختمان‌های حقیقی و حقوقی ورود جدی داشته و در راستای این امر توفیقات خوبی نیز به همراه داشتیم.

دادستان تهران با بیان اینکه در بحث حقوق عامه یکی از دستورهای بسیار خوبی که در حال پیگیری مستمر قرار دارد، موضوع ساختمان‌های ناایمن است، تصریح کرد: وظیفه دادستانی در این حوزه و در راستای رعایت حقوق عامه، بحث مطالبه گری از دستگاه‌ها است.

وی افزود: اگر در نقطه‌ای مشاهده کنیم که امنیت جانی مردم به خطر افتاده است، به صورت جدی و قاطع به موضوع ورود کرده و طبق قانون با خاطیان برخورد خواهیم کرد.

صالحی در پاسخ به این سوال که آیا در رابطه با بحث ورزشگاه آزادی پرونده ویژه‌ای در دادستانی تهران تشکیل شده است، یا خیر؟ بیان کرد: در حال حاضر در این رابطه پرونده‎ خاصی تشکیل نشده، اما به صورت جدی این موضوع در دستور کار ما قرار گرفته و به آن ورود کرده و مراتب این امر در حال پیگیری قضائی است.

انتهای پیام/