احداث خانه‌های تخصصی ورزش در شهرستان‌ها

به گفته مدیرعامل باشگاه مقاومت، افتتاح و راه‌اندازی خانه‌های تخصصی ورزش در دستور کار تربیت‌بدنی سپاه صاحب‌الزمان(عج) قرارگرفته است، بر اساس طرح آمایش سرزمینی و علاقه‌مندی و پتانسیل هر منطقه، خانه تخصصی یک‌رشته ورزشی احداث می‌شود و در دهه فجر امسال خانه تخصصی ورزش‌های رزمی در شهرستان نائین و خانه تخصصی والیبال در شهرستان خمینی‌شهر به بهره‌برداری می‌رسد.

تاریخ انتشار: 12:56 - سه شنبه 1400/11/12
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

سرهنگ وحید رجبی با اشاره به اقدامات پیش رو برای دهه مبارک فجر تصریح کرد: با توجه به کمبود فضای ورزشی، بسیج از سال‌های گذشته اقدام به احداث سالن و سوله‌های ورزشی کرده که سالن‌های ویژه برای بازی‌های غیر توپی، صالحین و سالن برای ورزش‌های توپی، 9 دی نامیده می‌شود.
او بابیان اینکه اولویت احداث این سالن‌ها با اماکنی است که ازنظر فضای ورزشی کمبود دارند، بیان داشت: 70 درصد اعتبارات ساخت این سوله‌ها را سازمان بسیج مستضعفین تقبل کرده و 30 درصد به عهده منابع استانی بوده که به دلایل مختلف هنوز کامل محقق نشده است.
آن طوری که مسئول تربیت‌بدنی سپاه تأکید داشت، اولویت به تکمیل و راه‌اندازی سوله‌های ناقص بوده و با رایزنی‌های صورت گرفته، بودجه خوبی از منابع استانی برای تکمیل این اماکن ورزشی اختصاص‌یافته است.
به گفته رجبی، این اماکن علاوه بر کارکرد ورزشی، در صورت بروز حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله نیز می‌توانند برای اسکان خانوارها استفاده خواهد شد.
مدیرعامل باشگاه مقاومت، استعدادیابی و پرورش استعدادها را یکی از مأموریت‌های این باشگاه عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی پایگاه استعدادیابی در رشته‌هایی که در آن شهرستان از پتانسیل خوبی برخوردار است، در دستور کار قرار داشته و در حال حاضر پایگاه استعدادیابی باشگاه مقاومت در رشته‌های مختلف در شهرستان‌ها فعال است و نفرات زیادی نیز به تیم‌های ملی معرفی‌شده‌اند.
به گفته او، فعال‌سازی باشگاه مقاومت به‌عنوان یک باشگاه مولد در سال آینده با به‌روزرسانی اساس‌نامه و تشکیل هیئت‌مدیره قوی هدفی است که باقدرت دنبال می‌شود.
برگزاری جشنواره بازی‌های بومی محلی در رشته‌های هفت‌سنگ، طناب‌ زنی و طناب‌کشی در روز 21 بهمن به‌صورت هم‌زمان توسط 2 هزار پایگاه مقاومت بسیج در سطح استان اصفهان برنامه دیگری است که رجبی به آن اشاره کرد.
برگزاری مسابقات فوتسال ویژه نیروهای ستاد سپاه، برگزاری جشنواره ورزشی فدائیان ولایت ویژه پایوران سپاه استان در رشته‌های شنا، تیراندازی، طناب‌کشی، دارت، دیدار با خانواده‌های شهدای ورزشکار توسط جامعه ورزشی، برگزاری دوره مربیگری تئوری درجه 3 ویژه خواهران و برادران بسیجی، برگزاری دوره مربیگری درجه 3 ویژه سربازان در قالب دوره‌های مهارت‌آموزی، برگزاری دوره داوری بازی‌های بومی محلی ویژه خواهران و مربیان بسیجی از دیگر برنامه‌های تربیت‌بدنی سپاه صاحب‌الزمان (عج) در دهه مبارک فجر است.
مدیرعامل باشگاه مقاومت بابیان اینکه بسیج متعلق به همه مردم است و به شخص خاصی تعلق ندارد و افرادی که به دلایلی در این مسئولیت مشغول خدمت‌رسانی هستند بعد از مدتی علم خدمت‌گزاری را به افراد دیگری می‌دهند، از رسانه‌ها خواست توجه بیشتری به اخبار ورزشی بسیج داشته و آن را پوشش بدهند زیرا فعالیت‌ها، کارها، مأموریت‌ها و هرگونه اقداماتی که در مجموعه بسیج انجام می‌شود چون به مردم وصل است و کامل در اختیار مردم است سود و اثربخشی هم به مردم برمی‌گردد.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

برچسب‌های خبر