احیای ادامه بازارچه حسن آباد

رئیس اداره عمران منطقه 3 شهرداری اصفهان گفت: ساماندهی بازارچه حسن آباد حدفاصل خیابان فرشادی تا چهارسوق نقاشی با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال دردست اقدام است. یونس تیموری با اشاره به چگونگی تشکیل بازارچه حسن آباد در زمان های قدیم، اظهار کرد: یکی از قدیمی ترین بخش های محور فرهنگی و تاریخی اصفهان […]

تاریخ انتشار: 15:35 - یکشنبه 1401/03/1
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

رئیس اداره عمران منطقه 3 شهرداری اصفهان گفت: ساماندهی بازارچه حسن آباد حدفاصل خیابان فرشادی تا چهارسوق نقاشی با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال دردست اقدام است. یونس تیموری با اشاره به چگونگی تشکیل بازارچه حسن آباد در زمان های قدیم، اظهار کرد: یکی از قدیمی ترین بخش های محور فرهنگی و تاریخی اصفهان بازارچه حسن آباد است که گسترش آن از مرکز شهر به سمت خروچ شهر به سبک خطی امتداد یافته است که نسبت به نیازهای محله کاربری های آن شکل گرفته است.
او افزود: این بازار از ابنیه های متعدد صفویه و قاجاریه همچون مسجد ساروتقی ، امام زاده احمد، مدرسه اسماعیلیه، مدرسه علمیه آقانجفی ، حسینیه گلبندان و زروخانه حسن آباد و غیره برخوردار است ، حتی به سمت خروج شهر بر روی رودخانه زاینده رود نیز پل خواجو در زمان صفویه احداث شده است. رئیس اداره عمران منطقه 3 شهرداری اصفهان تصریح کرد: با مرور زمان و احداث خیابان فلسطین شکل و شمایل بازار از میان رفت و تنها اثر باقی مانده بعداز خیابان فلسطین چهارسوق نقاشی و تجاری های چهارگوش آن گواه بر ادامه بازار چه حسن آباد قدیم را می دهد. تیموری گفت: در سالهای گذشته در مقاطع مختلف از سمت بازارچه چهارسومقصود عملیات سنگفرش و سقف زنی به سمت خیابان فرشادی اجراشده است ، اما بدلیل عدم آزادسازی قسمت هایی از آن هنوز تکمیل نشده بود.او افزود: در راستای حفظ آثار ابنیه های تاریخی و با توجه به شعار میراث داران شهر ، شهرداری اصفهان تکمیل بازارچه حسن آباد را در برنامه های این منطقه قرار داد و اعتباری بالغ بر 30 میلیارد در سال جاری به این امر اختصاد داد و با توافق مالکین محترم این مسیر قسمت های باقیمانده اجرا خواهد شد.رئیس اداره عمران منطقه3 شهرداری اصفهان خاطر نشان کرد: عملیات آسفالت برداری به منظور اجرای فونداسیون ستون و سقف همچنین زیرسازی و سنگفرش کف بازار از سمت خیابان فرشادی تا چهارسوق نقاشی تا یک ماه آینده اجرا خواهد شد.

 

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا