از زیر 100 میلیون تا بالای یک میلیارد

مسکن مهر تا یکی‌دو سال قبل، ارزان‌ترین آپارتمان‌های اصفهان و به‌ویژه شهرهای اطراف بودند. این املاک هنوز هم ارزان‌ترین بخش شهرها را تشکیل می‌دهند؛ ولی نه با قیمت سه سال قبل! اقتصاد تورمی قیمت واحدهای مسکن مهر را با سرعت بالایی گران کرد و بیشترین افزایش قیمت در بازار مسکن مربوط به ارزان‌ترین آپارتمان‌ها یعنی مسکن مهر است. سه سال قبل در محله F فولادشهر، مالکان واحدهای بدون تجهیزات مسکن مهر را با قیمتی بین 20 تا 25میلیون تومان می‌فروختند و امروز بین 300 تا 500میلیون تومان آگهی شده‌اند.

تاریخ انتشار: 08:47 - شنبه 1400/03/8
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

رشد 20 تا 30 برابری قیمت واحدهای مسکن مهر در فولادشهر و تا ده‌برابری در شهرهای دیگر درحالی اتفاق می‌افتد که این آپارتمان‌ها همچنان ارزان‌ترین‌های بازار مسکن هستند. البته متقاضیان مسکن مهر باید شهرهای اطراف اصفهان مانند فولادشهر، بهارستان، شاهین‌شهر و خمینی‌شهر یکی ر ا برای زندگی انتخاب کنند. در میان این چهار شهر واحدهای مسکن مهر در فولادشهر پایین‌ترین قیمت را دارند و در بهارستان مرز یک میلیارد تومان را رد کرده‌اند.

فولادشهر

قیمت واحدهای مسکن مهر فولادشهر در بازه 300 تا 600 میلیون تومان قرار می‌گیرد؛ اگرچه بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد طی ماه‌های گذشته عرضه در مسکن مهر فولادشهر افزایش یافته و درصدی از مالکان روی قیمت پیشنهادی تخفیف خوبی می‌دهند. گران‌ترین واحدها در مسکن مهر فولادشهر در محله E قرار دارند. در این محله قیمت واحدهای 85 تا 90 مترمربعی از 350 میلیون تومان آغاز می‌شود و بسته به محل قرارگیری به بالای 600 میلیون تومان می‌رسد. پس از این محله در محله F فولادشهر قیمت آپارتمان‌های فروشی بین 50 تا 100 میلیون تومان و از E کمتر است و در هر دو محله آپارتمان‌های خالی از امکانات بین 50 تا 100 میلیون تومان ارزان‌ترند.اغلب مسکن مهر فولادشهر  شرکتی هستند، یعنی به امکاناتی مانند سیستم گرمایشی،  کابینت و… مجهز نشده‌اند. واسطه‌ها این آپارتمان‌ها را به اصطلاح «لخت» می‌نامند. آپارتمان‌های لخت محله F در سال 96 بین 20 تا 24میلیون تومان قیمت می‌خورد؛ ولی مشتری چندانی نداشت. در محله E هم آپارتمان‌های لخت کمتر از 35میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شد.

بهارستان

واسطه‌ها مدعی‌اند قیمت واحدهای مسکن مهر در شهر بهارستان مرز یک میلیارد تومان را رد کرده ‌است. بررسی‌های میدانی نیز حکایت از این ادعا دارد. امروز فروشنده‌های زیادی در مسکن مهر بهارستان قیمتی بالاتر از یک میلیارد تومان به خریدار پیشنهاد می‌دهند؛ ولی مسئله اینجاست تاکنون معامله چندانی با مبالغ بالای یک میلیارد تومان در مسکن مهر بهارستان انجام نشده ‌است. اکنون قیمت‌ها در مسکن مهر بهارستان از حدود 500 میلیون تومان آغاز می‌شود و برای درصد کمی از واحدهای فروشی به حدود 900 میلیون تومان می‌رسد. بسیاری از خانواده‌ها با بودجه 750 میلیون تومان نیز می‌توانند در مسکن مهر بهارستان یک واحد کامل بخرند.قیمت مسکن مهر بهارستان نیز طی سال‌های گذشته رشد کرد ولی قابل مقایسه با مسکن مهر فولادشهر نیست. واحدهای 100 تا 200 میلیونی بهارستان در سال 96 امروز بین 600 تا 700 میلیون تومان قیمت‌گذاری شدند.

شاهین‌شهر

مسکن‌مهر شاهین‌شهر اکنون بین 400 تا 700 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌ درنتیجه قیمت مسکن مهر در شاهین‌شهر بین فولادشهر و بهارستان قرار می‌گیرد. بررسی‌های میدانی در این شهر نشان می‌دهد درصد بالایی از واحدهای مسکن مهر بین 500 تا 600 میلیون تومان قرار گرفته‌اند و اگر کسی بالاتر از 600 میلیون تومان فروشنده ‌است یا گران‌فروشی‌می‌کند یا آپارتمان ویژگی خاصی دارد. مثلا آپارتمان 680 میلیونی در این بخش به کابینت لوکسی مجهز بود. مالک کف را پارکت کرده‌ است و دیوارها PVC دارد. واحدها در مسکن مهر شاهین‌شهر در بیشتر مشاهدات بین 70 تا 85 مترمربع‌اند و دو عدد اتاق خواب دارند. پیداکردن واحد بزرگ‌تر از 85 مترمربع در محله شاهین‌شهر آسان نیست.

خمینی‌شهر

با 500 تا 800 میلیون تومان می‌توانید یک واحد مسکن مهر در خمینی‌شهر بخرید که متراژ آن‌ها به بالاتر از 90 مترمربع نیز می‌رسد. در خمینی‌شهر واحدهای مسکن مهر بزرگ‌تر از شاهین‌شهر هستند، از نظر قیمت به بهارستان نمی‌رسند؛ ولی از مسکن مهر فولادشهر گران‌ترند. مسکن مهر خمینی‌شهر نیز چهار سال قبل با قیمتی کمتر از 200 میلیون تومان معامله می‌شد؛ ولی امروز تا 800 میلیون تومان فروشنده ‌دارد. اگرچه واحدهای 750 میلیون تومان به بالا مشتریان کمتری دارند.برخی مالکان مسکن مهر خمینی‌شهر آپارتمان‌های خود را به امکانات خوبی اختصاص داده‌اند تا نمای داخلی خانه شبیه به آپارتمان‌های لوکس و لاکچری شهر باشد. این آپارتمان‌ها بالاتر از 650 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شوند.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    سعیده غفاری

برچسب‌های خبر