افتتاحیه‌های سلامت‌محور در نجف‌آباد

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت چندین طرح بهزیستی و بیمارستانی در نجف‌آباد با حضور مدیران ارشد استانی و شهرستان با همکاری پررنگ بخـــــش خصوصی به بهره‌برداری رسید. معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف‌آباد با اشاره به حضور پررنگ بخش خصوصی در بهره‌برداری از این پروژه‌ها گفت: دولت تأکید ویژه‌ای بر حوزه راهبردی سلامت دارد و بخش مهمی از طرح‌های افتتاح‌شده در شهرستان در این راستا بوده است. مجتبی راعی ابراز امیدواری کرد با همراهی خیرین گام‌های مؤثری در روند ارتقای سطح سلامت اجتماعی شهرستان برداشته شود. معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دولت، به‌ویژه شهیدان «رجایی و باهنر» در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های بهزیستی از حضور ایثارگرایانه بخش خصوصی به‌عنوان یار و همراه مجموعه گسترده این سازمان قدردانی کرد و گفت: بهزیستی با ارائه برنامه‌ها و خدمات تخصصی به‌ویژه در حوزه مشاوره و امور روان‌شناختی، نقشی بی‌بدیل در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

تاریخ انتشار: 23:45 - چهارشنبه 1399/06/5
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

مجتبی راعی تأکید کرد حضور خیرین که در حمایت از مسئولیت سنگین سازمان بهزیستی درزمینه ارائه خدمات مراقبتی، درمانی، اجتماعی و … به جامعه مددجوی این سازمان از هیچ کوششی فروگذار نمی‌نمایند، قابل‌تقدیر است. او ادامه داد: حمایت همگانی از کمک به تحقق اهداف عالی سازمان بهزیستی ضروری است و از خیرین می‌خواهیم در راستای گسترش خدمات عمومی این سازمان همکاری و همیاری لازم را داشته باشند. سمیه کریمی، معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان نیز در این جلسه در خصوص رویکرد بهزیستی در خصوص کمیت و کیفیت مراکز مشاوره سخن گفت و ابراز امیدواری کرد با تلاشی که خیرین در راستای سلامت روان دارند، بتوان جامعه‌ای سالم‌تر ایجاد کرد و گام‌های مؤثری در روند ارتقای سطح سلامت روان اجتماعی جامعه برداشت. فرماندار ویژه نجف‌آباد همچنین در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های بیمارستان فاطمه الزهرا(س)، توسعه نظام درمان و سلامت را یکی از اهداف اصلی حاکمیت دانست و گفت: دولت توجه و تأکید ویژه‌ای بر این حوزه راهبردی دارد. راعی با اشاره به نیازهای اصلی خدمات درمانی و سلامتی در شهرستان از جمله کمبود سرانه تخت‌های بیمارستانی با توجه به میزان جمعیت شهرستان و بروز و ظهور بیماری منحوس کرونا توسعه سرانه تخت‌های بیمارستانی در شهرستان را خواستار شدند.

بهره‌برداری از 160 طرح عمرانی

به گفته راعی، هم‌زمان با هفته دولت بیش از ۱۶۰ پروژه عمرانی به ارزش تقریبی ۴۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین، در شهرستان افتتاح خواهد شد. او به سرمایه‌گذاری دولت در هفت سال گذشته برای محرومیت‌زدایی و توسعه زیرساخت‌های این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: توسعه روستایی، حمایت از پروژه‌های مدیریت شهری و آب‌رسانی و راه‌سازی از جمله مهم‌ترین حوزه‌های حمایتی دولت بوده است. معاون استاندار تأکید کرد: بستر و فرصت‌های حمایتی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم شده که این موضوع به اشتغال‌زایی و تأمین نیازهای مردم کمک کرده است.
رئیس شورای اداری شهرستان نیز در این برنامه‌ها، ضمن تبیین مؤلفه‌های راهبردی مسئولیت اجتماعی و بهره‌مندی از سرمایه‌های اجتماعی و سرمایه‌های نمادین ملی و منطقه‌ای در راستای کمک بیشتر به جامعه افراد مددجوی تحت پوشش بهزیستی، بر پشتیبانی مُجدانه فرمانداری ویژه شهرستان و سایر نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری و اجرایی شهرستان از مأموریت‌های اداره بهزیستی شهرستان تأکید کردند. او همچنین با تقدیر از پزشکان، پرستاران و کادر درمان شهرستان، از مسئولان ارشد و کادر زحمتکش بیمارستان فاطمه الزهرا (س) که به‌عنوان بیمارستان ریفرال طرح ستاد ملی مدیریت مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در ارائه خدمت به بیماران از هیچ کوششی فروگذار نکردند، تقدیر کرد. نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه نجف‌آباد نیز با برشمردن خصایل ممدوح انسانی از حضور خیرین به‌عنوان گواهی مبرهن از لطف الهی نام بردند و با اشاره به صفات و خصایل انسان‌های نیک‌سیرت، خیرین را نمود بارز «مجهولون فی‌الارض و معروفون فی السماء» دانستند. همچنین ابوترابی، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از فعالیت خیرین شهرستان، به‌خصوص خیرین عرصه حمایت از فعالیت‌های همگانی بهزیستی، این موضوع را یک وظیفه انسانی و اسلامی برشمردند. گفتنی است طرح‌های افتتاح‌شده شامل بهره‌برداری از چهار مرکز مشاوره خانواده، چهار مهدکودک و ۳۱ واحد نوسازی و بهسازی شده مسکن مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان، جمعا با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۲۸ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال و همچنین ایجاد ۱۰۱ فرصت و واحد شغلی برای جامعه تحت پوشش بهزیستی شهرستان با هزینه‌ای افزون بر ۵۰ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال و افتتاح دو طرح ویژه در بیمارستان فاطمه الزهرا(س) شامل بهره‌برداری از پروژه پد بالگرد امداد و نجات با وسعتی بالغ‌بر 900 مترمربع و هزینه‌ای افزون بر چهار میلیارد ریال با همیاری خیرین و افتتاح واحد تصویربرداری متمرکز بیمارستان در فضایی متجاورز بر ۷۰۶ متر مربع با هزینه‌ای بالغ‌بر ۳۴ میلیارد ریال بود.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    اکبر منتشلو

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط