بررسی نحوه صعود تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا

تغییرات اعمال‌شده در مسابقات فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا، ابهامات زیادی درباره شرایط قانونی صعود هر تیم از گروه‌های پنج‌گانه غرب آسیا برای بسیاری از طرفداران فوتبال به وجود آورده است.با استناد به ماده ۸ آیین‌نامه برگزاری مسابقات، نحوه صعود تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

تاریخ انتشار: 09:35 - پنجشنبه 1400/02/9
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

اگر دو یا بیش از دو تیم جهت صعود به مرحله بعد در یک جدول هم امتیاز بودند؛ ابتدا بازی رو در رو محاسبه می‌شود. سپس تفاضل گل مورد محاسبه قرار می‌گیرد. پس از آن گل زده لحاظ می‌شود.
اگر دو یا بیشتر از دو باشگاه در تمام موارد اشاره‌شده بالا مساوی باشند؛بهترین تفاضل گل در بین همه گروه‌ها و سپس بهترین گل زده در بین همه گروه‌ها مد نظر قرار گرفته خواهد شد.
اگر دو باشگاهی که در آخرین مرحله گروهی، حائز شرایط برابر در تمام موارد ذکر شده بودند و در یک مسابقه مستقیم مقابل هم قرار داشتند، ضربات پنالتی تعیین‌کننده صعود خواهد بود.
در غیر این‌صورت محاسبه اخطار و اخراج کمتر لحاظ خواهد شد، اگر در این شرایط نیز برابر بودند، جایگاه فدراسیونشان در جدول رنکینگ کنفدراسیون فوتبال آسیا ملاک تعیین تیم صعودکننده قرار خواهد گرفت.از نظر آیین‌نامه برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، منظور از بازی رو در رو با ذکر مثال گروه C مسابقات مشخص می‌شود.
تیم‌های حاضر در گروه:
 استقلال ۸ امتیاز
الدوحیل ۸ امتیاز
الاهلی ۸ امتیاز
الشرطه ۳ امتیاز
گام اول: برای حساب‌کردن بازی رو در رو در این جدول، سه تیم هم امتیاز هستند پس الشرطه عراق از محاسبات خارج می‌شود.
گام دوم
شمارش امتیازات بین ۳ تیم محاسبه می‌شود.
امتیازهای کسب‌شده استقلال در مقابل الدوحیل ۱ امتیاز، در مقابل الاهلی ۴ امتیاز و مجموع ۵ امتیاز.
امتیازهای کسب‌شده الدوحیل در مقابل استقلال ۴ امتیاز، در مقابل الاهلی ۱ امتیاز و مجموع ۵ امتیاز.
امتیازهای کسب‌شده الاهلی در مقابل استقلال ۱ امتیاز، در مقابل الدوحیل ۱ امتیاز و مجموع 2 امتیاز.
گام سوم
الف) استقلال و الدوحیل در مجموع و با امتیاز شماری بین ۳ تیم هم امتیاز، با ۵ امتیاز در بازی رو در رو برابر شدند؛ در نتیجه گزینه تفاضل باید برای تعیین تیم بالاتر فعال شود که در این زمینه استقلال با تفاضل گل بهتر بالاتر از الدوحیل قرار می‌گیرد.
ب) تیم الاهلی با ۲ امتیاز در بین نتایج رو در رو در مکان سوم قرار می‌گیرد.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    علی دهقانی سانیج

برچسب‌های خبر