تسلیم فشارها نمی‌شویم

یکی دیگر از جلسه‌های روند بررسی پروژه‌های عمرانی با حضور قدرت‌اله نوروزی، شهردار اصفهان و مدیران ارشد شهری برگزار شد. در این جلسه بررسی دو ابرپروژه حلقه حفاظتی و مرکز همایش‌های بین‌المللی امام خامنه‌ای در دستور کار قرار گرفت. وضعیت متزلزل اقتصادی در کشور و افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها یکی از موضوع‌هایی است که می‌تواند نفس پروژه‌ها را بگیرد. درواقع کارکردن با همه این مشقت‌ها بسیار سخت است؛ اما روحیه خستگی‌ناپذیر مدیران شهری باعث نخواهد شد که سختی‌ها و مشقت‌ها در راه به‌ثمررساندن پروژه‌های عمرانی بر آن‌ها غلبه کند.

تاریخ انتشار: 08:16 - پنجشنبه 1399/06/20
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
no image

این موضوعی است که شهردار اصفهان به آن اذعان دارد: «باوجود نوسان‌های اقـتـصــادی، اجرای پروژه‌های عمرانی کار بسیار سختی است؛ اما باید فشارها را تحمل کنیم.» نوروزی خطاب به مدیران شهری گفت: «اگر قرار باشد تسلیم فشارها شویم و خللی در کار ما به وجود آید، پس تفاوت ما با دیگران چیست. در بحران و شرایط سخت است که باید کار را پیش ببریم و شما این موضوع را ثابت کرده‌اید، چنانکه در همه شهرها گفته می‌شود مدیریت شهری اصفهان به‌خوبی توانسته است روند پروژه‌های عمرانی را جلو ببرد.»

نباید تسلیم شویم

او تعامل را راهکار حل معضلات دانست: «باید معضلات را با تعامل یکدیگر حل کنیم و اگر قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است نباید تسلیم شویم. باید کارمان را باقدرت پیش ببریم.» شهردار اصفهان معتقد است: «هیچ مسئله‌ای نباید مانع اجرای پروژه‌های عمرانی شود. شهرداری‌ها با قدرتی که دارند نباید تسلیم شوند و من با یقین می‌توانم بگویم که می‌توانیم همه پروژه‌ها را به اتمام برسانیم. برای رفع تمام مشکلات می‌توانیم نسخه‌های خوبی بپیچیم و آن‌ها را اجرایی کنیم.» نوروزی اشاره‌ای هم داشت به اراده قوی مدیریت شهری اصفهان: «در حال حاضر هرچند نـوســان‌هـــای قـیمت‌ها می‌تواند هریک از پروژه‌ها را متوقف کند؛ اما مدیریت شهری اصفهان اراده کرده در مسیر هدف‌گذاری‌شده، پروژه‌ها را در موعد مقرر به پایان برساند.» به گفته او، مدیریت خوب در شرایط سخت یکی از خصلت‌های مهم مدیریتی است: «موفقیت مدیریت شهری در اصفهان، حاصل مدیریت خوب در شرایط سخت است؛ به‌طوری‌که خوشبختانه پروژه‌ها با جدیت در حال اجراست.»

اتمام پروژه‌های مهم در موعد مقرر

نوید او به شهروندان، اتمام پروژه‌های مهم در موعد مقرر بود: «شهرداری تلاش می‌کند پروژه‌های اجلاس و مجموعه پل‌های سردار شهید سپهبد سلیمانی را بر اساس برنامه زمان‌بندی به اتمام برساند و این مجموعه‌ها را در وقت تعیین‌شده به شهروندان تحویل دهد.» شهردار اصفهان در ادامه درباره برخی از اقداماتی که در رینگ چهارم انجام‌شده است، صحبت کرد: «تصمیم‌گیری‌های لازم برای آزادسازی مسیر رینگ چهارم حدفاصل پل آفتاب تا پل سردار شهید سپهبد سلیمانی به طول هفت کیلومتر انجام‌شده و تأمین اعتبار لازم صورت گرفته است؛ البته بخش‌هایی از آن به دلیل نوسان‌های اقتصادی با چالش مواجه است که قرار شد در شورای معاونان به‌صورت ویژه بررسی و راهکار ارائه شود.» به بیان نوروزی، دولت برای کمک به احداث پروژه اجلاس، وعده کمک‌هزینه داد که تاکنون عملی نشده است: «درصورتی‌که وعده دولت برای کمک به پروژه اجلاس محقق شود، امیدواریم امسال بتوانیم این پروژه را تمام کنیم؛ اما این امکان هنوز برای دولت فراهم نشده است.»
در ادامه معاون عمران شهری شهرداری اصفهان به موضوع تأخیر در اجرای پروژه پل‌های تقاطع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد: «این موضوع به دلیل سختی کار و حجم بالای آن بوده است. مردم باید بدانند پلی که در این پروژه ساخته می‌شود ستون‌های منحصربه‌فردی دارد و ازلحاظ اجرایی کار بسیار دشواری است. همچنین مصالح به کار گرفته‌شده در این پروژه ویژه است. اکیپ‌هایی که اجرای این کار را به عهده دارند پرورش‌یافتگان در اصفهان هستند و تعداد آن‌ها اندک است؛ بنابراین این موضوع برای ما محدودیت ایجاد کرده است. سعی کردیم موانع را برطرف کنیم تا بتوانیم در بهمن امسال احداث تقاطع را به اتمام برسانیم.» ایرج مظفر درباره موضوع‌های دیگر در این پروژه هم صحبت کرد: «عملیات اجرایی کیلومتر چهار تا هفت که از قبل آغاز شده بود 6درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هم‌زمان آزادسازی‌ها طبق برنامه انجام می‌شود. احداث دو پل و یک تقاطع در قهجاورستان آغازشده و آزادسازی‌ها نیز در حال انجام است.» او درباره اجرای پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی امام خامنه‌ای چنین گفت: «این پروژه به لحاظ گستردگی و حجم بالایی که دارد، مقرر شد دولت 300 میلیارد تومان برای احداث آن به ما کمک کند. ما نیز بر اساس این قول، اتمام کار را در دستور کار قرار دادیم و با تمام سختی‌هایی که وجود داشت پیش رفتیم تا کار انجام شود. اکنون به مرحله‌ای رسیدیم که نوسان قیمت‌ها مشکلات بزرگی برای ما ایجاد کرده است. شهردار اصفهان دستور داد با بررسی همه‌جانبه مشکلات و استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرداری، مشکل ایجادشده براثر نوسان قیمت در پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان رفع و با استفاده از کمک‌های دولتی این پروژه تا پایان سال به اتمام رسد.» مدیر منطقه15 شهرداری اصفهان هم در این جلسه از روند اجرای پروژه سردار شهید قاسم سلیمانی سخن گفت: «عملیات اجرای پل‌های این پروژه پیشرفت خوبی داشته است. احداث ستون‌های پل زمان‌بر و وقت‌گیر است و تأمین مصالح و تجهیزات می‌تواند به اجرای پروژه سرعت دهد. اگر این مجموعه به اتمام برسد در کاهش ترافیک بسیار تأثیرگذار است.»

روند اجرای دو پروژه در منطقه 15 و 10

ادامه صحبت‌های مسعود قاسمی هم در این رابطه بود: «آزادسازی و زیرسازی‌ها در خاتون‌آباد انجام و دیوار کارخانه قند برداشته شده است. امیدواریم که با دوچندان کردن عملیات عمران به برنامه زمان‌بندی برسیم. در بخش‌های مختلف باید آزادسازی‌ها صورت گیرد تا این مجموعه به رینگ حفاظتی وصل شود. در حال حاضر از 1100 متر طول پل‌سازی،502 متر معادل 45درصد اجرا شده و 55درصد باقی‌ مانده است. همچنین 37درصد از پروژه آسفالت دائم آن انجام و 63درصد آن باقی‌ مانده است. از 58درصد عملیات راه‌سازی، 55درصد آن انجام‌ شده است. بخش پل‌سازی با تأخیر انجام شده و از 85درصد به 74 درصد رسیده است.»
مدیر منطقه10 شهرداری اصفهان هم درباره تقاطع غیرهمسطح قهجاورستان صحبت کرد: «برخی از آزادسازی‌ها در این مجموعه انجام‌شده و برخی دیگر باقی مانده است. عملیات سازه‌ای از تقاطع قهجاورستان شروع شده است و عملیات عمرانی ادامه دارد.» حمید شهازبی صحبت‌هایش را درباره همین پروژه ادامه داد: «اجرای عملیات عمرانی در دو کارگاه انجام می‌شود. یک کارگاه از تقاطع قهجاورستان تا پل روی کانال و دیگری از پل روی کانال تا جاده بهاران است و برخی از مسیرها باید آزادسازی شود.»

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    زهره قندهاری

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط