تغییر در فوتبال و باشگاه ذوب آهن

سرمربی مونته‌نگرویی قصد بازگشت ندارد؛ قصد بازگشت هم پیدا کند، پرواز نیست. مدیر سازمان فوتبال استعفا کرده و قصد ماندن ندارد، سه عضو هیئت‌مدیره بازنشسته محسوب می‌شوند و احتمال بروز تغییرات در ترکیب مدیریتی این تیم دور از انتظار نیست تا روزهای آینده و پیش روی ذوب‌آهن پر از پرسش‌های بی‌جواب و باجواب باشد. بااینکه […]

تاریخ انتشار: 18:05 - یکشنبه 1399/03/18
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

سرمربی مونته‌نگرویی قصد بازگشت ندارد؛ قصد بازگشت هم پیدا کند، پرواز نیست. مدیر سازمان فوتبال استعفا کرده و قصد ماندن ندارد، سه عضو هیئت‌مدیره بازنشسته محسوب می‌شوند و احتمال بروز تغییرات در ترکیب مدیریتی این تیم دور از انتظار نیست تا روزهای آینده و پیش روی ذوب‌آهن پر از پرسش‌های بی‌جواب و باجواب باشد. بااینکه باشگاه سپاهان بدون مدیرعامل و با سرپرست اداره می‌شود و ورزش اصفهان چشم‌انتظار معرفی مدیر جدید باشگاه اصفهانی است؛ اما گویا باشگاه ذوب‌آهن ظرفیت بیشتری برای تغییرات دارد. در روزهایی که لیگ برتر تعطیل است و تیم‌های لیگ برتری تمریناتشان را آغاز کرده‌اند تا در صورت قطعی شدن ازسرگیری لیگ، آماده مصاف با رقبا باشند، تیم فوتبال ذوب‌آهن درگیر دو مسئله شده که هر دو مرتبط با مباحث فنی است؛ اما مورد دوم ممکن است موضوعات مدیریتی را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد. ذوبی‌ها که پس از تلاش‌های زیاد و با تأخیری طولانی با میودراگ رادوولویچ به توافق رسیدند، خیالشان از بابت نیمکت راحت شده بود؛ اما شیوع ویروس کرونا و تعطیلی رقابت‌های ورزشی در ایران و دنیا، خیال آسوده این تیم را برهم زد.رادو که مدتی پس از تعطیلی لیگ ایران، راهی کشورش شد، فعلا خیال بازگشت ندارد. از اطراف تیم فوتبال ذوب‌آهن خبر رسیده که رادو برای مدیران باشگاه اصفهانی پیغام داده که به دلیل بحث کرونا، تمایلی برای بازگشت به ایران ندارد، البته مدیرعامل و سخن‌گوی باشگاه ذوب‌آهن موضوع عدم تمایل آقای سرمربی برای بازگشت را رد کرده و تاکیدشان بر فراهم‌نبودن زمینه پرواز به ایران معطوف شده است. مجتبی فریدونی، عضو هیئت‌مدیره ذوب‌آهن، درخصوص اینکه گفته می‌شود رادوولوویچ به دلیل ترس از بیماری کرونا نمی‌خواهد به تمرینات بازگردد، گفته است: ترس را که همه ما داریم؛ اما مسئله این است که راه پروازی وجود ندارد. شرایط هر کشور درباره تمام شدن قرنطینگی فرق می‌کند. ما به دنبال بررسی راه‌های مختلف هستیم تا او بتواند بلیت تهیه کند؛ حتی این را هم بررسی کردیم که برای او هواپیمای شخصی بگیریم تا از مونته‌نگرو راهی استانبول و سپس راهی ایران شود. تمرینات تیم ذوب‌آهن فعلا زیر نظر حسن استکی برگزار می‌شود و اگر برنگشتن رادو قطعی شود، چالش انتخاب سرمربی یک‌بار دیگر گریبان‌گیر مدیران این باشگاه خواهد شد.

حاشیه امنی که از دست رفت

حضور رسول کربکندی در جایگاه رئیس سازمان فوتبال باشگاه ذوب‌آهن که با تغییرات مدیریتی در این باشگاه همراه بود، باعث شد تا جایگاه مدیرعاملی جواد محمدی از حاشیه امن‌تری برخوردار شود. در زمانی که علیرضا منصوریان با تیم ذوب‌آهن خوب نتیجه نمی‌گرفت، کربکندی در چند نوبت در مصاحبه‌هایی به انتقاد از عملکرد فنی تیم پرداخت تا این موضوع نارضایتی مدیر بالادستی منصوریان در چارت سازمانی قلمداد شود. پس از رفتن منصوریان و در مقطعی که ذوبی‌ها درگیر انتخاب سرمربی جدید بودند، برخی رسانه‌ها از کربکندی به‌عنوان یک گزینه در دسترس نام بردند؛ اما نه او و نه باشگاه هیچ‌گاه دراین‌باره اظهارنظر صریحی نداشتند تا اینکه رادوولویچ انتخاب شد و حضور در سایه کربکندی ادامه داشت؛ اما درست در زمانی که با توجه به عدم بازگشت رادوولویچ، می‌رفت تا نقش مدیر سازمان فنی پررنگ‌تر شود، خبر رسید که کربکندی از چندی قبل با باشگاه قطع همکاری کرده؛ اما تعطیلی لیگ و خوابیدن جو فوتبالی باعث شده تا عدم حضور او در این باشگاه و در مسئولیت محوله به چشم نیاید. استعفای کربکندی در شرایطی مطرح‌شده که برخی رسانه‌ها آن را به اختلاف بر سر مسائل مالی نسبت داده‌اند؛ اما او در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها تأکید کرده که اختلافش فراتر از مسائل مادی است. کربکندی دراین‌باره گفته است: وقتی پست و مسئولیتی تعریف می‌شود، تمام مسائل مربوط به آن برعهده متصدی پست خواهد بود. زمانی ‌که به‌عنوان مسئول سازمان فوتبال ذوب‌آهن انتخاب می‌شوم، تمام مسائل فوتبال باید زیر نظر من باشد و بعد از بررسی‌ها و فعالیت‌های من، قطعا تأیید مدیرعامل باشگاه را نیز نیاز دارد؛ اما این موارد رعایت نشده است. آن طور که دروازه‌بان سابق تیم ملی تأکید کرده، او اولین بار دی‌ماه سال گذشته استعفا کرده که موردقبول واقع نشده است؛ اما این بار احتمالا ماجرا جدی است که پای اختلاف‌های دوطرفه به رسانه‌ها باز شده است. کربکندی تاکنون در خصوص جزئیات اختلاف دوطرفه صحبتی نکرده و مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن نیز واکنشی در این خصوص نداشته است؛ اما بعید نیست بخشی از اختلاف‌های طرفین به موضوع عدم بازگشت احتمالی رادوولویچ مرتبط باشد. مدتی قبل سایت فوتبالی مدعی شد وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار رعایت قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در باشگاه‌های زیرمجموعه شده که بنا به ادعای این سایت، این موضوع شامل حال کربکندی نیز می‌شود؛ اما اگر این فرضیه نیز مورد تأیید باشد، کناررفتن کربکندی از تیم مدیریتی فعلی باشگاه ذوب‌آهن، بر سختی کار مدیرعامل جوان خواهد افزود؛ همچنین بنا به ادعای سایت فوتبالی، سه عضو هیئت‌مدیره باشگاه ذوب‌آهن ازجمله سخن‌گوی باشگاه، بازنشسته هستند که آن‌ها نیز باید از ترکیب هیئت‌مدیره کنار بروند و نفرات دیگری جایگزین آن‌ها شوند که این موضوع نیز بازار گمانه‌زنی را در این باشگاه داغ می‌کند؛ ضمن اینکه از تغییرات جدید در هیئت‌مدیره شرکت ذوب‌آهن نیز نباید به‌سادگی عبور کرد، کما اینکه در گذشته نیز تغییرات بالادستی تأثیراتش را بر سطوح پایین‌تر ازجمله باشگاه گذاشته است.
 

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مهری مصور

برچسب‌های خبر