دردسر کرونای هندی برای فوتبال اصفهان

زمانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی گروه پنجم از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را به هندوستان و منطقه گوا سپرد، تصور نمی‌شد تبعات کرونای هندی باعث بلاتکلیفی تیم‌های اصفهانی شود، اما حالا وضعیت زمان دیدار هر دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن تحت‌الشعاع تصمیم وزارت بهداشت برای قرنطینه پرسپولیسی‌ها قرارگرفته که به‌طور حتم در برنامه‌ریزی این تیم‌ها خلل ایجاد خواهد کرد.دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در گروه E امروز و پنجشنبه پیگیری خواهد شد؛ سپس تیم پرسپولیس که فعلا شانس اول صعود از این گروه محسوب می‌شود، به کشور بازخواهد گشت.سرخ‌های تهران در حالی این روزها برای انجام رقابت‌های دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا در گوآ هند حضور دارند که این کشور طی روزهای اخیر رکورد جهانی ابتلا به کرونا را شکسته و تمام کشورهای همسایه هند، نگران ورود ویروس کرونای هندی هستند که به گفته کارشناسان سنگین‌ترین نوع این ویروس به‌شمار می‌آید.با توجه به آمار بالای تلفات کرونای هندی و بروز فاجعه انسانی در این کشور، طبق تصمیم‌های اتخاذشده طی ۴۸ ساعت گذشته تمام پروازها از مبدأ یا به مقصد هند و پاکستان ممنوع اعلام شد.

تاریخ انتشار: 09:59 - دوشنبه 1400/02/6
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

با اعلام وزارت بهداشت، دانشجویان و دیگر افراد ساکن هند که قصد بازگشت از این کشور به ایران را دارند، باید قرنطینه دوهفته‌ای را سپری کرده و آزمایش‌های لازم را انجام دهند تا ویروس جهش‌یافته و خطرناک هندی را به دیگر مردم منتقل نکنند.در این شرایط، بازگشت تیم پرسپولیس به کشور به دغدغه‌ای برای مسئولان بهداشتی تبدیل‌شده است؛ تا جایی که سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه‌ای به معاون بهداشت این وزارتخانه، بر ضرورت قرنطینه کامل و انجام تست‌های مربوط تیم فوتبال پرسپولیس پس از بازگشت از هند تأکید کرده است.
بر اساس دستور وزیر بهداشت، با توجه به شیوع ویروس موتاسیون یافته هندی و آمار بالای ابتلا و مرگ‌ومیر در کشور مذکور، کلیه افراد این تیم و همراهان آن به‌محض بازگشت باید تحت قرنطینه کامل و انجام تست‌های مربوط قرار گیرند.
کاروان 50نفره تیم پرسپولیس نیز همانند دیگر افرادی که از هند به کشور بازمی‌گردند، الزاما باید قرنطینه دوهفته‌ای را پشت سر بگذارند که در این صورت دیدارهای این تیم در هفته‌های آینده به تأخیر خواهد افتاد.
تیم ذوب‌آهن در هفته بیست‌ویکم لیگ برتر فوتبال بر اساس برنامه باید به مصاف تیم پرسپولیس تهران می‌رفت که به دلیل درگیر بودن سرخ‌های پایتخت با مصاف آسیایی، این دیدار به تعویق افتاد و هنوز سازمان لیگ زمانی برای آن تعیین نکرده است.پرسپولیس در هفته بیست‌ودوم نیز باید با تیم سپاهان دیدار کند که در تقویم سازمان لیگ، زمان این دیدار جمعه 17 اردیبهشت تعیین شده است؛ اما اگر بحث قرنطینه دوهفته‌ای پرسپولیسی‌ها جدی گرفته شود، این تیم بعد از ورود به کشور در دهم اردیبهشت، تا بیست‌وچهارم در قرنطینه خواهد بود و عملا این دیدار در زمان مقرر به انجام نخواهد رسید.
این در حالی است که دیدار سپاهان و پرسپولیس در دور برگشت لیگ به‌نوعی تعیین‌کننده جدال قهرمانی خواهد بود و بلاتکلیفی در برگزاری این دیدار بیشتر به ضرر تیم اصفهانی خواهد شد و عملا کادر فنی نمی‌تواند بر اساس نتیجه به‌دست‌آمده در این دیدار، برای هفته‌های باقی‌مانده لیگ برنامه‌ریزی کند.از سوی دیگر، قرنطینه دوهفته‌ای باعث می‌شود پرسپولیسی‌ها فرصت خوبی برای استراحت و رفع خستگی پس از مسابقات آسیایی به‌دست بیاورند. احیانا اگر بازیکن مصدومی هم دارند، در این فرصت مهیای مصاف با زردهای اصفهانی خواهد شد.
فصل گذشته باوجود اختلاف امتیازی سپاهان با پرسپولیس، بازی برگشت دو تیم در نقش‌جهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود و زردها در صورت کسب پیروزی می‌توانستند در سرنوشت قهرمانی تأثیرگذار باشند، اما تصمیم عجیب سپاهان برای به میدان نرفتن در این بازی که بهانه آن مخالفت هواداران با عدم حضور تماشاگران عنوان‌شده بود، باخت فنی سه بر صفر برای تیم اصفهانی به دنبال داشت که نتیجه آن خارج شدن سپاهان از کورس قهرمانی بود.
تجربه تلخ فصل گذشته باعث شده است دیدار لیگ بیستم دو تیم در دور برگشت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد؛ به‌ویژه آنکه نمایندگان فوتبال اصفهان و تهران رقابت شانه‌به‌شانه و نزدیکی را در صدر جدول رده‌بندی دارند.
سپاهان در هفته بیست‌وسوم لیگ باید به مصاف تیم مس رفسنجان برود و احتمالا سازمان لیگ بر برگزاری این بازی در موعد مقرر تأکید خواهد کرد تا در شرایط عادی پرسپولیس دو بازی عقب‌افتاده نسبت به تیم اصفهانی داشته باشد.
البته هنوز سازمان لیگ فدراسیون فوتبال واکنشی به درخواست وزیر بهداشت و قرنطینه دوهفته‌ای کاروان تیم پرسپولیس نداشته؛ اما آنچه مسلم است این موضوع می‌تواند تنش تازه‌ای را در فوتبال ایران ایجاد کند.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مهری مصور

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط