دروازه طلایی‌ها در خطر

هر چند که این روزها رقابت‌های فوتبال یورو تمام حواس و تمرکز علاقه‌مندان به فوتبال در کشورمان را معطوف به خودش کرده، اما با پایان رقابت‌های مرحله گروهی و مقدماتی مسابقات جام جهانی و صعود تیم ملی کشورمان به مرحله بعد و البته برگزاری بازی سوپرجام نوبت به آغاز دوباره رقابت‌های لیگ رسیده است.

تاریخ انتشار: 09:51 - سه شنبه 1400/04/1
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

بر اساس برنامه اعلام‌شده مسابقات هفته بیست‌و‌چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از روز جمعه این هفته آغاز می‌شود و تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها بازی‌های حساس خودشان در هفته‌های پایانی را برای رسیدن به موفقیت در این فصل از فوتبال ایران ادامه می‌دهند.

نگرانی‌های فوتبال اصفهان

برای فوتبال اصفهان هرچقدر که شرایط تیم ذوب‌آهن در انتهای جدول رده‌بندی ناراحت‌کننده است، در مقابل دیگر تیم اصفهانی یعنی سپاهان همچنان یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی در مسابقات این فصل است و اصفهانی‌ها بسیار امیدوارند تا بعد از نجات ذوب‌آهن از سقوط، تیم سپاهان هم بتواند بعد از چهار سال به قهرمانی‌های متوالی پرسپولیس در فوتبال ایران پایان دهد.

نگاه به لیگ ۲۱

اما به هر حال پایان لیگ بیستم پایان فوتبال ایران نیست و تیم‌های مدعی از امروز به فکر بستن تیمی قدرتمند برای حضور در رقابت‌های فصل آینده خواهند بود و در این میان سپاهان با توجه به شانس بسیار زیادی که برای حضور دوباره در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دارد، از امروز به فکر تمدید قرارداد بازیکنان افتاده و در طی این یک ماه گذشته خبرهایی مبنی بر توافق با چند بازیکن این تیم به گوش رسیده است. سروش رفیعی و سیدمحمدرضا حسینی، دو هافبک سپاهان بودند که شنیده شده برای تمدید قرارداد دو ساله‌ام آمادگی کرده‌اند؛ ولی بدون شک مهم‌ترین دغدغه و نگرانی سپاهانی‌ها برای فصل آینده به چهارچوب دروازه این تیم برمی‌گردد و خبرهایی که در ارتباط با علاقه تیم‌های پرتغالی به پیام نیازمند شنیده شده کار را برای محمدرضا ساکت و باشگاه سپاهان سخت کرده است.

دروازه سپاهان در دست نیازمند

نیازمند به عنوان یک دروازه بان جوان و آینده‌دار در فصل هفدهم لیگ برتر و بعد از مصدومیت رحمان احمدی توانست درون دروازه تیم پیکان تبدیل به یک بازیکن باکیفیت و با‌انگیزه شود و همین موضوع باعث شد تا از ابتدای لیگ هجدهم نظر سپاهانی‌ها را جلب کند و به اصفهان بیاید.
نیازمند در این سه فصلی که در فوتبال اصفهان و درون دروازه سپاهان حضور داشته، یک دروازه‌بان بی‌رقیب بوده و عملکرد تقریبا باثباتی هم داشته است و در این فصل حتی بازوبند کاپیتانی سپاهان را هم روی بازو بسته تا نشان دهد چقدر نسبت به تیمش علاقه و تعصب دارد. همین عملکرد خوب و قابل قبول باعث شده تا نیازمند یکی از شانس‌های اصلی رسیدن به دروازه تیم ملی هم باشد و در حضور رقبای قدرتمندی مثل علیرضابیرانوند، امیر عابدزاده و حتی رشید مظاهری نام پیام نیازمند به عنوان یک دروازه‌بان با کیفیت برای رسیدن به دروازه تیم سپاهان همیشه مطرح بوده است.

سودای اروپا

به هر حال در این موضوع هم شکی نیست که همه فوتبالیست‌های ایرانی یکی از آرزوهایشان بازی‌کردن در لیگ‌های معتبر اروپایی است و درخشش فوتبالیست‌هایی مثل مهدی طارمی و امیر عابدزاده در لیگ پرتغال باعث شده تا نظر مثبت تیم‌های این کشور به سمت فوتبال ایران جلب شود و در شرایطی که هنوز به پایان رقابت‌های لیگ بیستم نرسیده‌ایم، صحبت از توافق و حضور نیازمند در لیگ‌پرتغال آن هم برای فصل آینده است. البته این توافق از جانب مدیر برنامه‌های دروازه‌بان سپاهان تکذیب شده، ولی به هرحال سوابق قبلی نشان می‌دهد که این نوع اخبار معمولا از منابع خاصی منتشر می‌شود و آن‌چنان هم بدون پایه و اساس نیست.

سپاهان نیازمند دروازه‌بان

کمی بعید و دور از ذهن به نظر می‌رسد که بخواهیم این خبر را در راستای بازارگرمی‌های دلالان فوتبال ایران بدانیم؛ چون کیفیت فنی نیازمند آن‌قدر خوب بوده که احتیاج به این موضوع‌ها نداشته باشد و با شرایطی که در این فصل به وجود آمده، سپاهانی‌ها برای فصل آینده باید از رقم میلیاردی دو رقمی برای راضی نگه‌داشتن نیازمند و ماندنش در اصفهان استفاده کنند. اما اگر قرار بر این باشد که نیازمند با پایان قراردادش از سپاهان جدا شود و راهی کشوری مثل پرتغال شود، سپاهان با یک چالش بسیار بزرگ و نگران‌کننده در درون دروازه روبه‌رو خواهد شد و شکی نیست که محمدرضا ساکت از همین امروز باید به فکر انتخاب دروازه‌بانی جانشین برای پیام نیازمند باشد.
نیازمند امروز یک دروازه‌بان ۲۶ ساله است و شاید فرصت آن‌چنانی برای رسیدن به دروازه‌های اروپا نداشته باشد و به همین خاطر خیلی سخت است که بتوان او را برای ماندن در فوتبال اصفهان راضی کرد؛ ولی از طرف دیگر سپاهان هم باشگاه بابرنامه و منظمی است و باید دید که مدیریت این باشگاه در طی هفته‌های آینده چه برنامه‌ای برای محکم نگهداشتن دروازه تیمش در فصل‌های آینده خواهد داشت.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مسعود افشاری

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط