ذوب آهن مُرد و زنده شد

ذوب‌آهنی‌ها فکر همه جا را کرده بودند؛ به غیر از اینکه دروازه‌بان با‌تجربه‌شان درست در همان دقایق ابتدایی بازی با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج شود و این سرآغاز اتفاقاتی عجیب‌‌غـریب در حساس‌ترین بازی فصل ذوب‌آهن بود. در شرایطی که بسیاری از علاقه‌مندان فوتبال در ایران منتظر انجام بازی ذوب‌آهن در مقابل سایپا بودند تا شاید گره کور انتهای جدول لیگ به‌نوعی باز شود، حکم کمیته استیناف مبنی بر تغییر رأی مسابقه پیکان و سایپا شرایط را برای نماینده فوتبال اصفهان بسیار خوب پیش برد و ذوب‌آهنی‌ها می‌توانستند در بازی ۹ امتیازی مقابل حریف مستقیمشان به یک برد ارزشمند دست پیدا کنند و همه شرایط برای رقم‌خوردن این اتفاق فراهم شده بود.

تاریخ انتشار: 10:19 - چهارشنبه 1400/04/16
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

داستان اخراج شهاب گردان و رفتارهای عجیب‌‌غریب او پس از دریافت کارت قرمز را بسیاری از طرفداران فوتبال در ایران دیده‌اند و شاید انتظار نمی‌رفت که بازیکنی حرفه‌ای به مانند گردان در آن لحظات حساس این طور به آینده فوتبالی خودش و تیمش ضربه بزند؛ ولی با این وجود آن‌قدر استرس و فشار بازی در بین بازیکنان دو تیم بالا بود که ذوب‌آهن دروازه‌بانش را حداقل برای چند هفته آینده از دست داده است.
بعد از گل سایپا و در شرایطی که همه اصفهانی‌ها با ناامیدی به فکر شکست ذوب‌آهن در مقابل سایپا بودند ضربه سر کاپیتان ذوب‌آهن که خودش از همین تیم سایپا به اصفهان آمده بود، باعث شد تا امیدها دوباره در اردوی اصفهانی‌ها زنده شود و ذوب‌آهن از امروز چهار بازی دیگر فرصت دارد تا هرطور که می‌تواند، بقای خودش در لیگ برتر امسال را تضمین کند.
شهاب گردان بدون نمره: دروازه‌بان ذوب‌آهن فقط ۱۳ دقیقه در درون زمین حضور داشت؛ ولی همین دقایق کم کافی بود تا او رقم‌زننده اتفاقاتی بسیار عجیب در فوتبال ایران باشد. از اخراج او گرفته که به نظر می‌رسید دروازه‌بان ذوب‌آهن باید با حرفه‌ای‌گری بیشتری خودش را در مقابل مهاجم سایپا پرت می‌کرد تا برخورد فیزیکی‌اش با داور چهارم بازی باعث شد گردان تبدیل به چهره روز فوتبال ایران بشود.
مهدی امینی: سخت‌ترین اتفاق برای یک دروازه‌بان این است که درست در حساس‌ترین بازی فصل و بدون اینکه پیش‌زمینه ذهنی برای ایستادن در درون دروازه تیمش داشته باشد به یک‌باره دروازه‌بان اصلی تیم از بازی اخراج شود و امینی از روی سکوها خودش را به درون زمین برساند. دروازه‌بان اصفهانی ذوب‌آهن بعد از حضور در زمین نمایش بسیار خوبی داشت و واکنش‌های او به‌خصوص در نیمه دوم باعث شد تا تعداد گل‌های خورده ذوب‌آهن از عدد یک بیشتر نشود و همین مسئله فرصت را برای به‌ثمر‌رساندن گل تساوی فراهم کرد. امینی در هفته‌های آینده و با غیبت شهاب گردان می‌تواند نقشی مهم در بقای ذوب‌آهن در لیگ ایفا کند.
وحید محمد‌زاده: کاپیتان ذوب‌آهن در شرایطی ضربه سر خودش را به تور دروازه سایپا رساند که شاید در طول لیگ بیستم موقعیت‌های بهتر از این را به ثمر نرسانده بود؛ اما شاید کار خدا بود که ضربه سر کاپیتان درست به گوشه دروازه سایپا رفت و امیدها برای بقای ذوب‌آهن زنده شد. این گل آن‌قدر ارزشمند بود که اگر با بقای ذوب‌آهن همراه شود محمدزاده دین خودش را به فوتبال اصفهان ادا کرده است.
سید‌عبدالله حسینی: خیلی بدشانس بود که ضربه‌اش از نیم متری دروازه سایپا با واکنش زیبای کوروش ملکی به تور دروازه سایپا ننشست و اگر آن توپ تبدیل به گل می‌شد، شاید ذوب‌آهن با انجام یک دفاع فشرده می‌توانست با ۳ امتیاز زمین را ترک کند. ولی با این وجود حسینی در روزی که با یک شوک بزرگ روحی روبه‌رو شد، به خوبی توانست در کنار وحید محمدزاده خط دفاعی ذوب آهن را مدیریت کند.
فرشاد محمدی‌مهر: به تعداد انگشتان دو دست در بازی مقابل سایپا از سمت راست زمین ذوب‌آهن نفوذ کرد و توپ‌هایش را به روی دروازه ریخت ولی این موقعیت‌ها هیچ‌کدام به ثمر ننشست تا در نهایت از یک توپ ارسالی از جناح چپ دروازه سایپا باز شود. محمدی‌مهر در این بازی فرصت شوت‌زنی هم پیدا نکرد و همچنان باید تلاش‌های خودش را برای هفته‌های باقی‌مانده لیگ زیادتر کند.
مسعود ابراهیم‌زاده: مدافع چپ ذوب‌آهن یک بازیکن بسیار باتجربه است و شاید انتظار می‌رفت که در صحنه اخراج گردان درک بسیار درستی از شرایط داشته باشد و اجازه حمله‌ور شدن گردان به سمت داور چهارم را ندهد؛ ولی با این وجود ابراهیم‌زاده هم مانند بقیه مدافعان ذوب‌آهن روز تقریبا خوبی را در مقابل سایپا پشت سر گذاشت و اجازه باز شدن دروازه تیمش بیشتر از یک‌بار را نداد.
سینا اسد بیگی: بعد از اخراج گردان از درون زمین انتظار می‌رفت که اسدبیگی گزینه اول برای تعویض و حضور مهدی امینی در درون زمین باشد؛ ولی قرعه به نام میلاد جهانی افتاد تا اسدبیگی در دوران زمین حضور داشته باشد و اجازه بازی‌سازی به خط هافبک سایپا ندهد.
دانیال مؤمنی: بازی هافبک ذوب‌آهن در این مسابقه آن‌چنان به چشم نیامد و به نظر می‌رسید که فشار وارده بر روی بازیکنان ذوب‌آهن که ناشی از ده نفره‌شدن این تیم بود، به نوعی نمایش مؤمنی را هم در این مسابقه تحت تأثیر قرار داد.
رضا محمود آبادی: تا زمانی که در زمین حضور داشت، دوندگی بسیار بالایی در خط هافبک تیمش انجام داد و در نهایت هم تعویض شد؛ ولی محمود‌آبادی هم باید بداند که در این روزهای سخت انتظار بیشتری از او می‌رود.
مجتبی حقدوست: بعد از ۱۰ نفره شدن ذوب آهن و تعویض میلاد جهانی نگاه‌ها به سمت حقدوست بود تا بتواند تیمش را به موفقیت برساند؛ ولی او هم توسط مدافعان سایپا کنترل شد تا پایش به گل باز نشود.
دارکو بیدوف: در حساس‌ترین فصل بازی فصل ذوب آهن دارکو بیدوف به خاطر توانایی زیادش در زدن ضربات سر به عنوان مهاجم اول این تیم در بازی مقابل سایپا به میدان رفت؛ اما توپ آن‌چنان مناسبی برای بیدوف ارسال نشد تا نتواند در این بازی هنر گل‌زنی اش را به رخ حریف بکشد.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مسعود افشاری

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط