رفع مشکل خط محدوده شاهین‌شهر و برخوار

مــعــاون وزیــر راه و شــهــرســازی از مرتفع‌ساختن مشکلات شهرستان‌های شاهین‌شهر و برخوار، به‌ویژه درزمینه خط محدوده این مناطق تا پایان سال خبر داد. نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه و برخوار نیز تأکید کرد :اگر حقوق مردم در طــرح‌هــای شــهــــرداری‌هــا و پروژه‌های مـلـی و شــهــری رعـایــت شود، مردم خود برای اجرای پروژه‌ها پیش‌قدم می‌شوند.

تاریخ انتشار: 09:58 - دوشنبه 1400/10/20
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

نــمــایــنــده مردم دو شــهــرستـان شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص واگذاری حق مردم شهرهای حوزه انتخابیه اجحاف شده است و باید برای بازگرداندن حق آن‌ها بر اساس رعایت قانون تلاش شود و راهکار ارائه دهیم، گفت: در محله D هشت‌بهشت تعدادی از خانه‌ها ساخته‌شده و تعدادی هم ساکن هستند؛ اما متأسفانه این محل در ابلاغ طرح جامع شاهین‌شهر حـذف‌شـده است؛ درنـتـیـجـه حق مالکان و ساکنان این محله ضایع شده و ما دنبال برگرداندن حقوق آن‌ها هستیم.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی در حاشیه سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به اصفهان و بازدید از شهرستان‌های شاهین‌شهر و برخوار با تأکید بر ضرورت واگذاری زمین‌های محله میلاد شاهین‌شهر به ایثارگران و بومی‌ها تصریح کرد: باید تلاش کنیم مردم سرپناهی برای آسایش خانواده خود مهیا کنند و این دِینی است که همه مردم و به‌ویژه جامعه ایثارگر بر گردن ما دارند.

مسئولان کوتاهی نکنند

عضو هیئت‌رئیسه مجلس افزود: طرح پیامبر اعظم(ص) یک طرح ملی است که مردم فهیم دستگرد و برخوار با همکاری و مساعدت خود، زمینه اجرای آن را فراهم کردند. به گفته حاجی‌دلیگانی با اجرای این طرح و فلکه ورودی برای جلوگیری از تصادف‌ها، زمین‌های بسیاری از کشاورزان به طرح‌های یادشده اختصاص پیدا کرد که باید برای جلوگیری از ضرر و زیان مالکان اقداماتی صورت گیرد. او با یادآوری اینکه اگر حقوق مردم در طرح‌های شهرداری‌ها و پروژه‌های ملی و شهری رعایت شود، مردم خود برای اجرای پروژه‌ها پیش‌قدم می‌شوند، گفت: مسئولان با رعایت قانون در خصوص احقاق حقوق مالکان کوتاهی نکنند.

 وجود ظرفیت بالا در شاهین‌شهر و برخوار

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی نیز با اشاره به اینکه موهبت‌ها و ظرفیت‌های ویژه و فراوانی در شاهین‌شهر و برخوار وجود دارد، اظهار کرد: ازجمله این ظرفیت‌ها می‌توان به اصالت مردم اشاره کرد که این ویژگی، مهم‌ترین پشتوانه در شکل‌گیری شهرها و ارتقای کیفیت آن است. فرزانه صادق مالواجرد هدف از این بازدیدها را رفع معضل‌ها و مشکلات موجود در برنامه‌ریزی شهری و پاسخ‌گویی به مطالبه‌های بر حق مردمی عنوان کرد و افزود: معضل اصلی در شهرهای شاهین‌شهر و دستگرد مربوط به تغییر در خطوط محدوده، در طرح‌های مختلف
است.  

 رفع مشکلات تا پایان سال

او با بیان اینکه تغییر در خط محدوده این دو شهر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد:  در این رابطه بررسی‌های لازم به عمل آمد و مقرر شد به‌صورت کلی این مباحث در کمیسیون ماده ۵ و در صورت نیاز در کارگروه و شورای برنامه‌ریزی مطرح و حل شود.  
معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: معضل‌ها و مشکلاتی که در این بازدید مطرح شد و موردبررسی قرار گرفت، طی صورت‌جلسه تنظیمی در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح و تا پایان سال این مشکلات مرتفع می‌شود.

تحول در منطقه با مشارکت مردم

فرماندار شهرستان برخوار نیز با تقدیر از نماینده مردم در مجلس و معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استان و شهرستان، با اشاره به اینکه اهالی شهرستان مردمی فهیم و نجیب هستند، گفت: این برنامه با نگاه لزوم ارتباط با مردم برای تسریع در خدمت‌رسانی ترتیب داده ‌شده است. اعتقادداریم مردم عزیز از سرمایه‌های گران‌قدر نظام هستند و برای ما مدیران هیچ افتخاری بالاتر از خدمت به آن‌ها نیست.
محمد قربانی ضمن تبیین خدمات نظام پس از پیروزی انقلاب افزود: وظیفه ما مسئولان خدمات‌رسانی به مردم و ایجاد عمران و آبادانی در شهرها و روستاهاست.  
او تصریح کرد: در شهرستان برخوار طرح‌های خوبی در حال اجراست که ازجمله می‌توان به احداث بزرگراه پیامبر اعظم(ص) و مطالعه احداث قطار شهری و… اشاره کرد که با اتمام و بهره‌‌برداری این طرح‌ها می‌توان به شکوفایی این شهرستان کمک کرد. قربانی با تأکید بر اینکه نقش مردمی در حل مسائل و مشکلات شهر دستگرد بسیار مهم است، افزود: مشارکت مردم در امور شهری باعث افزایش عزت‌نفس، افزایش تعامل اجتماعی، افزایش تجربه و مهارت و تقویت خصلت‌هایی نظیر خودمسئولیت‌پذیری می‌شود و زمینه را برای تغییر و تحول در جهت تلطیف و پویایی شهر آماده می‌کند.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    ناصر حق‌شناس