رقابت شش‌نفره برای یک صندلی

پیش از خاتمه دوره رسمی ریاست مسعود هراتیان در هیئت فوتبال استان اصفهان، ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست هیئت انجام شد؛ اما به درازا کشیدن اعلام صلاحیت نفرات ثبت‌نامی در کمیته سه‌نفره موجب شد تا دوره مسئولیت چهارساله رئیس وقت هیئت فوتبال نیز پایان یابد و شرایط مهیای برگزاری مجمع انتخاباتی شود. برای کاندیداتوری ریاست هیئت فوتبال استان اصفهان، هفت گزینه ثبت‌نام کرده بودند که نام و نشان پنج نفر از آن‌ها برای اهالی ورزش و رسانه آشنا بود و حضور سه نامزد از جمع کاندیداهای دوره قبل، شرایطی مشابه چهار سال گذشته را به‌نوعی تداعی می‌کرد.

تاریخ انتشار: 23:15 - شنبه 1399/07/19
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

درست زمانی که رسانه‌ها به انتقاد از طولانی شدن روند بررسی صلاحیت کاندیداها و تأخیر در برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال پرداختند،‌ اسامی پنج کاندیدای ریاست هیئت فوتبال استان اصفهان اعلام شد و بر اساس این اطلاعیه، عباس اخوان، علیرضا جهانشاهی، علی طاهری، محمد مجیری و مسعود هراتیان برای تصاحب صندلی ریاست پرسروصداترین هیئت ورزشی استان رقابت می‌کردند. به فاصله چند روز بعد، 22 مهر نیز زمان برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال استان اعلام شد؛ اما چند روز قبل از برگزاری مجمع هیئت، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان خبر داد که بر اساس نامه فدراسیون فوتبال، شرایط مدیریتی شهریار خان احمدی جهت شرکت در انتخابات هیئت فوتبال استان اصفهان پس از بررسی اعتراض وی احراز و به لیست نفرات کاندیداهای پست ریاست هیئت فوتبال استان اصفهان اضافه شد تا انتخابات هیئت فوتبال با حضور شش کاندیدا برگزار شود.
اگر به هر دلیل اتفاق خاصی رخ ندهد، سه‌شنبه در تالار افتخارات سرای ورزشکاران استان اصفهان، مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال برگزار و اعضای 44 نفره مجمع آرای خود را به صندوق خواهند ریخت تا تکلیف سکان‌دار آینده هیئت فوتبال مشخص شود.
از جمع کاندیداهای حاضر در انتخابات، عباس اخوان، گزینه فوتبالی این مجمع است که در دور گذشته نیز نامزد شده بود و نتوانست هیچ رأیی را به دست بیاورد. علیرضا جهانشاهی، دیگر کاندیدای مجمع است که فوتبالی‌ها او را با دبیری دوران ریاست ابرقویی نژاد به خاطر دارند و گویا این بار نیز با حمایت رئیس سابق در مجمع حضور یافته است.
شهریار خان احمدی، ناشناخته‌ترین گزینه ریاست هیئت است که گفته می‌شود مسئولیت شهرداری شهرضا را در کارنامه دارد. علی طاهری را ورزشی‌ها با مدیرعاملی باشگاه‌های خصوصی می‌شناسند که ورود او به جرگه رقابت فوتبال هم با توجه به روحیه رسانه‌گریز او جالب است. محمد مجیری که ریاست هیئت کشتی استان را نیز تجربه کرده، برای دومین دوره متوالی در مجمع حضور یافته و ششمین کاندیدا نیز مسعود هراتیان، رئیس فعلی هیئت است که برای استمرار دوره مسئولیتش وارد گود شده است. اعلام لیست اعضای مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال استان اصفهان ابهاماتی را به همراه داشته و با اعتراض‌هایی از سوی کاندیداهای دیگر مواجه شده است. حمیدرضا دادخواه، دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان، در پاسخ به انتقادهای مطرح‌شده مدعی شده لیست اعضای مجمع طبق اساسنامه فدراسیون تنظیم‌شده است. باوجود این توضیح، برخی گزینش افراد در لیست اعلام‌شده، ابهام دارد که در ادامه این گزارش به آن اشاره می‌شود. در لیست اعلامی،‌ محسن آقاجانی به‌عنوان نماینده بازیکنان (آقایان) استان اصفهان معرفی شده که هیئت فوتبال در توضیحی کوتاه او را برترین بازیکن فصل ۹۷-۹۸ معرفی کرده است؛ اما به نظر می‌رسد باوجود بازیکنان سرشناس اصفهانی در تیم ملی و لیگ برتر، حق رأی با بازیکنان مطرح‌تر باشد، همچنان که بازیکنان زیادی در دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن می‌توانستند این عنوان را در اختیار بگیرند.
بر اساس توضیحی که دادخواه داده، فنی‌ترین بازیکن به تشخیص و تأیید هیئت فوتبال استان برای حضور در مجمع انتخاب‌شده؛ اما هرطور حساب کنیم نفرات سرشناس‌تری می‌توانستند برای شرکت در مجمع معرفی شوند، همچنان که انتخاب هاجر دباغی، به‌عنوان خانم گل لیگ برتر بانوان، حرف‌وحدیثی به همراه ندارد.برای نماینده مربی بانوان نیز رضوان رضایی، مربی تیم سپاهان انتخاب‌شده، درصورتی‌که در فوتبال بانوان نصف‌جهان مربیان مطرحی مانند سمیه شهبازی و مژگان مدایم زاده مشغول فعالیت هستند؛ اما اینکه چطور قرعه به اسم رضایی افتاده، پرسشی است که احتمالا جوابی ندارد.در رده دوازدهم اعضای مجمع نیز نام علی غلامی به‌عنوان مدیرعامل تیم فوتسال نماینده بانوان ذکرشده است. این تیم که به‌نوعی زیرمجموعه هیئت فوتبال شهرستان اصفهان است، فصل گذشته در میانه‌های فصل با خرید امتیاز به اصفهان واگذار شد؛ اما بر اساس اعتراض یکی از کاندیداها، به دلیل عدم پرداخت هزینه انتقال، حضور این تیم در جمع اعضای مجمع دچار اشکال است.در بحث انتخاب نماینده داوران و نماینده مربیان نیز گزینه‌های اصلح‌تری می‌توانستند در جمع اعضای انتخاب‌کننده رئیس هیئت فوتبال استان حضور داشته باشند. باوجود ابهاماتی که در خصوص برخی از اعضای مجمع وجود دارد، به نظر نمی‌رسد تغییری در چینش اعضا به وجود آید، مگر اینکه به هر دلیلی مجمع در زمان مقرر برگزار نشود.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مهری مصور

برچسب‌های خبر