رونمایی از سپاهان پساقلعه‌نویی

سپاهان در دوره پساقلعه‌نویی بـا یک مأموریت مهم مواجه است، کسب پیروزی در دو بازی پایانی لیگ و کسب سهمیه آسیایی؛ کاری دشوار و دور از ذهن که روی کاغذ شدنی است. هفته ماقبل پایانی لیگ برتر فوتبال امشب به‌طور هم‌زمان در شهرهای مختلف کشور دنبال می‌شود که تیم‌های سپاهان و شهر خودرو مهم‌ترین بازی هفته را برگزار می‌کنند.تیم سپاهان که پیش از تعطیلی لیگ در کورس قهرمانی با پرسپولیس بود، در مقطع ازسرگیری دوباره رقابت‌های باشگاهی فوتبال ایران، امتیازهای زیادی را از دست داد؛ اما دو شکست متوالی این تیم در دو هفته لیگ برتر که با نزول چند رتبه‌ای این تیم در جدول رده‌بندی همراه بود، موجب شد تا شانس کسب سهمیه آسیایی سپاهان به حداقل برسد.

تاریخ انتشار: 22:23 - جمعه 1399/05/24
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image
باخت هفته گذشته مقابل استقلال تهران در جام حذفی و بالا گرفتن نارضایتی هواداران، با اسـتعفای امیر قلعه‌نویی از سرمربیگری تیم سپاهان همراه بود تا زردهای اصفهانی دو هفته مانده به پایان لیگ دستخوش تغییر شوند. بلافاصله پس از باخت سپاهان اعلام شد که تکسیرا، دستیار پرتغالی قلعه‌نویی به جای او روی نیمکت سپاهان در دو بازی آینده لیگ می‌نشیند و در ادامه هم این موضوع در هیئت‌مدیره باشگاه به تصویب رسید. البته درباره انتخاب سرمربی در تیم سپاهان حرف‌های زیادی وجود دارد و چندین گزینه مطرح شده‌اند که جدی‌ترین آن‌ها محرم نویدکیا و برانکو ایوانکوویچ هستند؛ اما فعلا تا پایان لیگ خبری از انتخاب سرمربی نیست. سپاهان باید مهیای شرکت در ادامه مسابقات لیگ برتر قهرمانان آسیا شود و نتیجه به‌دست‌آمده در دو دیدار آینده سپاهان، در فرایند انتخاب مربی تأثیرگذار خواهد بود. به‌عبارت‌دیگر، اگر میگوئل تکسیرا در دو بازی باقی‌مانده از لیگ، خوب نتیجه بگیرد و تیم نمایش قابل قبولی داشته باشد، برای لیگ قهرمانان نیز روی نیمکت سپاهان می‌نشیند؛ اما در غیر این صورت خیلی زود سرمربی جدید معرفی خواهد شد.در آن‌سوی میدان تیم شهر خودرو هم پنج هفته است که رنگ برد ندیده و این در حالی است که تیم مشهدی در نیم‌فصل اول یکی از مدعیان قهرمانی محسوب می‌شد؛ اما برای نیم‌فصل دوم از جمع مدعیان فاصله گرفت.در حال حاضر تیم استقلال با 49 امتیاز در رده دوم جای گرفته و تیم‌های فولاد و تراکتورسازی با 47 امتیاز در تعقیب این تیم هستند. اگر منطقی حساب کنیم، سپاهان شانسی برای کسب سهمیه آسیایی ندارد؛ اما روی کاغذ در صورت کسب برد در دو دیدار آینده این تیم و البته لغزش دیگر مدعیان، سپاهان می‌تواند نیم‌نگاهی به سهمیه غیرمستقیم داشته باشد.

جدال ذوب‌آهن با نساجی

در یکی دیگر از دیدارهای این هفته، تیم ذوب‌آهن به مصاف تیم نساجی مازندران می‌رود. دو تیم هفته گذشته توانستند تیم‌های پرمهره و قدرتمندی را در خارج از خانه شکست دهند. نساجی با شوت دیدنی میری سه امتیاز از سپاهان گرفت و ذوب‌آهن هم پرسپولیس قـهـرمان زودهنگام لیگ را در ورزشگاه آزادی شکست داد؛ بااین‌حال نساجی روی پله هشتم جدول است و در صورت پیروزی مقابل ذوب‌آهن یک پله در جدول لیگ صعود خواهد کرد. شاگردان محمود فکری 9 هفته است که شکست نخورده‌اند و در شرایط خوبی قرار دارند و در آن‌سوی میدان هم ذوب‌آهن با یک گل پرسپولیس را شکست داد تا از منطقه خطر فرار کند. ذوبی‌ها اگر در قائم‌شهر پیروز شوند، ممکن است با یک پله صعود به رده نهم برسند. تیم ذوب‌آهن که در مقطع ازسرگیری لیگ دستخوش تغییرات مربیگری شد و رادولویچ حاضر به بازگشت نشد تا لوکا بوناچیچ دوباره روی نیمکت سپاهان بنشیند. ذوبی‌ها که با لوکا در نتیجه‌گیری موفق نبودند، تا آستانه سقوط نیز پیش رفتند؛ اما برد این تیم برابر پرسپولیس باعث شد تا خیال سبزپوشان اصفهانی تا حدودی راحت شود؛ بااین‌حال با توجه به فاصله امتیازی بین تیم‌های قعرنشین، همچنان خطر وجود دارد.در حال حاضر ذوب‌آهن و گل‌گهر تیم‌های 29 امتیازی لیگ هستند و سایپا و ماشین‌سازی نیز با 28 امتیاز در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند و تیم پیکان 27 امتیازی نیز در رده چهاردهم است. تیم شاهین شهرداری بوشهر با 22 امتیاز آخرین تیم جدول رده‌بندی است و نتیجه گرفتن در این هفته می‌تواند سقوط این تیم را قطعی کند؛ اما تیم پارس جنوبی با 26 امتیاز کماکان شانس بقا دارد. در حال حاضر از تیم ذوب‌آهن رده دهمی تا شاهین رده شانزدهمی همه با خطر سقوط درگیرند؛ اما شدت و اندازه آن برای این تیم‌ها تفاوت دارد، به‌نحوی‌که اگر ذوبی‌ها در دیدار امشب حتی یک تساوی هم بگیرند، از جمع تیم‌های در خطر جدا می‌شوند.
  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مهری مصور

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط