رویای سهمیه آسیایی سوخت

سپاهان در یک بازی مهم و تأثیرگذار حریف علیرضا حقیقی و تیرهای دروازه شمالی استادیوم نقش‌جهان نشد تا امیر قلعه‌نویی و تیمش به‌طور کامل از کورس نایب‌قهرمانی و کسب سهمیه پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا از طریق لیگ برتر دور شوند. سپاهان که در این چهار هفته گذشته نتایج خوبی در لیگ نگرفت، در برابر نساجی شکستی خانگی را هم تجربه کرد تا بازگشت امیر قلعه‌نویی به نیمکت هم دردی از سپاهان دوا نکند. 

تاریخ انتشار: 01:22 - یکشنبه 1399/05/19
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image
شاید بدبین‌ترین هوادار سپاهان هم پیش از شیوع کرونا تصور نمی‌کرد که تیم پرستاره سپاهان در دو مسابقه متوالی دو باخت در کارنامه‌اش ثبت شود؛ اما سپاهانی‌ها باید به فکر بازی جام حذفی فردا در مقابل استقلال باشند تا شاید بعد از ناکامی لیگ بتوانند از طریق جام حذفی جبران مافات کنند. پیام نیازمند: این درست است که محمد میری، بازیکن ناشناخته نساجی، یک آرپی‌جی‌زن فوتبالی است، اما به‌هرحال پیام نیازمند هم باید نشان می‌داد که با سیدحسین حسینی، دروازه‌بان استقلال، تفاوت دارد که این‌طور نشد. یک شوت ۴۵ متری شبیه به گلی که کریم باقری وارد دروازه کره جنوبی کرد نام نیازمند را هم وارد لیست دروازه‌بانانی کرد که یکی از زیباترین گل‌های لیگ نوزدهم را دریافت کرده‌اند. محمد طیبی: بعد از چند هفته غیبت و پشت سر گذاشتن یک حاشیه کوچک دوباره به ترکیب اصلی سپاهان بازگشت تا ساختار دفاعی تیم سروشکل بهتری پیدا کند. گلی که سپاهان از محمد میری خورد، ربطی به‌اشتباه خط دفاعی سپاهان نداشت و باوجود اعتراض نیازمند قرار نیست که مدافعان از فاصله ۴۵ متری هم اجازه شوت‌زنی به بازیکنان حریف ندهند. محمدرضا مهدی‌زاده: مدافع جوان سپاهان چندهفته‌ای است که نفر اول خط دفاعی سپاهان است و مدافعان کناری او به‌نوبت جابه‌جا می‌شوند‌. خط دفاعی سپاهان در مقابل نساجی فرصت آن‌چنان جدی به مهاجمان حریف نداد و فقط یک‌بار روح‌الله باقری، دروازه نیازمند را تهدید کرد؛ بااین‌حال مهدی‌زاده یک سرمایه برای خط دفاعی سپاهان است‌. مرتضی منصوری: هرچه به پایان لیگ نزدیک می‌شویم، کیفیت فنی منصوری افت می‌کند و در این روزها منصوری سپاهان حتی نیمی از منصوری شهر خودرو هم نیست تا سمت راست زمین سپاهان آن‌طور که باید خطرناک نباشد. مهدی ترکمان: فعلا که سعید آقایی مورد غضب کادر فنی واقع‌شده و شایان مصلح هم با سوتی‌های خودش بعید است به این زودی فرصت بازی در سمت چپ زمین سپاهان را پیدا کند،  ترکمان در خدمت تیم است و بدون حاشیه بازی می‌کند و مسئولیت ارسال ضربات آزاد و کرنر را هم برعهده‌گرفته است. ولادمیر کومان: آن‌قدر بد و پراشتباه بازی کرد که در اتفاقی عجیب هنوز به دقیقه ۴۰ مسابقه نرسیده، تعویض شد و روی سکوها رفت تا یاد بگیرد که ایران فقط جای گرفتن پول مفت نیست و باید در ازای پولی که می‌گیرد، زحمت هم بکشد. سید محمدرضا حسینی: شاید بهتر بود که به خاطر بازی حساس جام حذفی در مقابل استقلال به سید محمدرضا حسینی استراحت داده شود؛ ولی بااین‌حال او هم بعد از نمایش نه‌چندان خوب، خیلی زود تعویض شد تا در کنار کومان بنشیند. رضا میرزایی: باوجوداینکه به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمد، بسیار باانگیزه و پرتلاش ظاهر شد و بدشانس هم بود که توپ‌هایش به‌جای تور به تیر دروازه حقیقی نشست. او با این نمایش خوب می‌تواند گزینه اول قلعه‌نویی برای بازی فیکس در مقابل استقلال باشد.

علی قربانی: در این چند هفته آن‌قدر به قربانی انتقاد واردشده که حضورش در زمین، سوهان روح هواداران سپاهان است و طبیعی است که در این شرایط نتواند عملکرد مناسبی از خودش به نمایش بگذارد و بهتر است در پایان فصل به فکر جدایی از سپاهان باشد.

محمد کریمی: در غیاب مهدی کیانی نقش هافبک دفاعی را برعهده داشت؛ ولی او هم در سیستم بحران این روزهای سپاهان حل‌شد و خیلی زود جایش را به مهدی کیانی داد.
مهدی کیانی: ظاهرا به خاطر بازی حساس مقابل استقلال به کیانی استراحت داده‌ شده بود، ولی گل زودهنگام میری همه برنامه‌ها را به هم زد تا کیانی هم در حضور ۴۵ دقیقه‌ای خودش آن‌چنان مؤثر نباشد.
سروش رفیعی: بعد از یک هفته غیبت به ترکیب سپاهان برگشت؛ ولی اینکه سپاهان نتوانست به نساجی گل بزند، بخشی از آن به نمایش نه‌چندان خوب رفیعی برمی‌گردد.
محمد محبی: شاید ضعیف‌ترین بازی محبی در طول این فصل بود و او نتوانست از سرعت‌بالا و شوت‌هایش استفاده لازم را ببرد.
کی روس استنلی: در دوران پسا کرونا این بهترین نمایش کی روس استنلی بود و بارها توانست با استفاده از قدبلندش برای مدافعان و دروازه‌بان نساجی مشکل درست کند. کی روس در این هفته‌های پایانی کمی دیر راه افتاد و همین موضوع قدرت خط حمله سپاهان را کم کرد.
 

 

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مسعود افشاری

برچسب‌های خبر