سامان‌دهی منارجنبان آغاز شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به لزوم آغاز عملیات اجرایی پروژه سامان‌دهی منارجنبان تأکید کرد و گفت: علی‌رغم جذب سرمایه‌گذار و رفع موانع میراثی آن اما گودبرداری انجام و پروژه رها شده است. علی‌رضا نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور خود در صد و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه وضعیت فعلی پروژه برای شهروندان خطرناک است؛ بنابراین باید عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

تاریخ انتشار: 15:21 - دوشنبه 1399/07/21
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

برند سبز شهر

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق خود با بیان اینکه در حال حاضر مساحت فضای سبز اکولوژیک شهر اصفهان پنج‌هزار هکتار است، افزود: متولی سه‌هزار و 700 هکتار از فضای سبز شهر، شهرداری است و مابقی فضای سبز این شهر متولیان مختلفی دارد. او ادامه داد: فضای سبز تولید اکسیژن شهر را بر عهده دارد و باید از مسئولانی که برای حفظ و افزایش سرانه فضای سبز تلاش می‌کنند، تقدیر کرد. نصر‌اصفهانی ابراز امیدواری کرد که با تلاش معاونت برنامه‌ریزی و سازمان پارک‌ها، کیفیت این عرصه افزایش یابد. او فضای سبز شهر اصفهان را برند شهر اعلام کرد و افزود: به همین دلیل باید به این بخش توجه ویژه‌ای شود. نصراصفهانی به مشکلات چمن بخش‌هایی از پارک‌های شهر اشاره و بر ترمیم آن تأکید کرد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، ادامه داد: چمن‌های موجود باید ترمیم شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: در سال‌های اخیر توسعه فضای سبز عمودی در دستور کار بوده اما فضای سبز افقی نیز نیازمند توجه است و باید این موضوع را جدی بگیریم. نصر‌اصفهانی از مناطق 15گانه شهرداری اصفهان درخواست کرد تا برای رفع مشکل چمن‌های سطح شهر اقدامات لازم را انجام دهند.

استانداردسازی مانورها

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ابتدای نطق خود با تسلیت فرارسیدن ایام رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت حضرت امام حسن مجتبی‌(ع) و امام‌رضا(ع) اظهار کرد: پیامبر اکرم‌(ص) قرآن و عترت را به‌عنوان دو امانت وزین در میان امت خود به یادگار گذاشتند. نصر اصفهانی ادامه داد: باید به قرآن به‌عنوان کتابی که چراغ راه زندگی ما محسوب می‌شود، توجه کنیم. او تأکید کرد: امروز نیاز داریم با تمسک به قرآن و اهل‌بیت رسالت‌ها و مأموریت‌های خود را دنبال کنیم. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، درگذشت استاد آواز ایران محمدرضا شجریان را تسلیت گفت و برای او غفران و رحمت الهی طلب کرد. او همچنین با تسلیت درگذشت آتش‌نشان عزیزاله اکبری در مانور هفته گذشته، تصریح کرد: آتش‌نشانی دلیل این حادثه را بررسی و اگر قصوری اتفاق افتاده، مقصران حادثه را مؤاخذه کند.
 رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اگر در این زمینه قصور و کوتاهی رخ‌داده حتما باید برخوردهای لازم انجام شود. او بر استانداردسازی عملیات و آموزش‌های آتش‌نشانی تأکید کرد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان فرارسیدن روز حافظ و روز نابینایان را گرامی داشت و گفت: در تلاش هستیم تا در شهر اصفهان شاهد بهبود کیفیت زندگی روشن‌دلان باشیم. نصر‌اصفهانی همچنین روز ملی پاراالمپیک را گرامی داشت و گفت: معلولان ایران همواره در میادین جهانی درخشیده‌اند و با اراده قوی در میادین جهانی حاضر شده‌اند و آن‌ها باعث سرافرازی کشور هستند. او 22 مهر روز جهانی استاندارد را هم تبریک گفت و افزود: اندیشه تشکیل سازمان بین‌المللی استاندارد در چهاردهم اکتبر سال ۱۹۴۷ در نشست رؤسای مؤسسه‌های استاندارد بیست‌وپنج کشور در لندن شکل گرفت و از سال ۱۹۷۰، چهاردهم اکتبر برابر با ۲۲ مهر به نام روز جهانی استاندارد تعیین و نام‌گذاری شد.

حل مشکلات با وقف

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان فرارسیدن 24 مهر روز وقف را گرامی داشت وافزود: در طول تاریخ سنت حسنه وقف وجود داشته و دین اسلام هم با تأیید آن، این سنت را در مسیری هدف‌دار و روشن قرار داده است. او ادامه داد: امروز جامعه از ثمرات آن استفاده کرده و بسیاری از مشکلات را حل می‌کند.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    ترنج مدرس

برچسب‌های خبر