سپاهان به لیگ برگشت

سپاهان بعد از چند هفته فرصت‌سوزی و ناکامی در نتیجه‌گیری، سرانجام یک بازی مهم و تأثیرگذار را از یک حریف «چغر و بدبباز» برد تا نماینده فوتبال اصفهان بتواند جایگاهش را روی پله دوم لیگ از تراکتور پس بگیرد. برد سپاهان در شرایطی حاصل شد که بقیه رقبا مثل تراکتور، استقلال و شهرخودرو در کسب برد ناکام بودند و همین موضوع اهمیت برد سپاهان در مقابل صنعت‌نفت را بیشتر می‌کند. 

تاریخ انتشار: 12:23 - شنبه 1399/05/4
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

در این چند هفته فشارها روی امیر قلعه‌نویی زیاد شده بود و این سه امتیاز آرامش دوباره‌ای را در اردوی سپاهان حاکم خواهد کرد. پیام نیازمند: آن‌طور که انتظارش می‌رفت در مقابل صنعت تهدید نشد و فقط یکی دو بار به شوت‌های بازیکنان آبادانی واکنش نشان داد. نیازمند در این چند هفته کم‌کارترین بـازیـکـن سپاهان بوده و با کلین‌شیت‌هایش مبلغ خوبی بابت آپشن‌های قراردادش دریافت می‌کند. محمدرضا مهدی‌زاده: چه چیزی بهتر از این برای یک مدافع جوان و تازه فیکس شده که هم تیمش گل نخورد و هم خودش بتواند گل سه امتیازی بزند. مهدی‌زاده با این بازی و این گل، جواب اعتماد امیر قلعه‌نویی را داد و در این چهار بازی بعدی باید به فکر ثبت بازی‌های بدون گل خورده باشد. شایان مصلح: در غیاب سعید آقایی و محمد طیبی، نوبت به بازی مصلح رسید و او هم دوندگی بسیار زیادی داشت و به‌خوبی در ترکیب سپاهان مانور داد.

حرکت پا به توپ او در دقایق پایانی و شوت خطرناکش، نشان از انگیزه زیاد مصلح در این بازی داشت. مهدی ترکمان: روی گل سپاهان نقشی مهم ایفا کرد تا در برد سپاهان سهیم باشد. این شاید از بدشانسی ترکمان باشد که سپاهان در این فصل چپ‌پاهای زیادی دارد و فرصت کمی به او رسیده؛ ولی این نتیجه می‌تواند باعث فیکس‌شدن ترکمان در مقابل استقلال شود. مرتضی منصوری: همچنان نمایش ثابت و یکدستی دارد و این موضوع باعث شده بازی‌اش آن‌چنان به چشم نیاید؛ در حالی که نقطه قوت سپاهان در سمت راست زمین است. البته منصوری باید این نکته را بداند که اگر ایرانپوریان آماده باشد به این راحتی امکان بازی به منصوری نخواهد رسید. مهدی کیانی: بعد از هـفته‌ها به‌چشم‌نیامدن، سرانجام یک شوت پای چپ خطرناک به سمت دروازه حریف زد. بازگشت نورافکن به‌نوعی خیال کیانی را برای وظایف هجومی راحت کرد و زمانی که تیم گل نخورده است، هافبک دفاعی نمره قابل قبولی می‌گیرد. امید نورافکن: بعد از چند هفته غیبت و رها شدن از عوارض کرونا، انتظار زیادی از او نمی‌رفت و شاید قلعه‌نویی قصد داشت نورافکن را برای بازی مقابل استقلال آماده کند. نورافکن ازلحاظ بدنی هم آماده نبود و تعویض زودهنگامش در نیمه دوم بر همین اساس انجام شد. سروش رفیعی: کم‌کم در ترکیب اصلی سپاهان جاافتاده بود؛ اما اشتباه عجیبش در صحنه اخراج می‌توانست به قیمت ازدست‌رفتن سه امتیاز تمام شود. سروش رفیعی، بازیکن کم‌تجربه‌ای نیست و خوب می‌داند که یک توپ میانه میدان ارزش آن تکل خطرناک را نداشت؛ ضمن اینکه رفیعی با این اخراج فرصت بازی در مقابل استقلال را هم از دست دادسید محمدرضا حسینی: بعد از چند هفته درخشش، موتور گلزنی حسینی خاموش شد؛ اما بااین‌حال مثل همیشه دونده و پرتلاش ظاهر شد. حسینی در مقابل نفت اسیر یارگیری بازیکنان حریف شد و کمتر توانست به سمت دروازه نفت نزدیک شود. باوجوداین، حسینی همچنان خطرناک‌ترین بازیکن سپاهان در خط حمله است. محمد محبی: پنالتی بدی که زد و سالاری گرفت، ممکن بود به قیمت ازدست‌رفتن پیروزی سپاهان تمام شود؛ اما محبی خیلی زود جبران مافات کرد و با دادن یک پاس گل، نمره‌اش را در این بازی زیاد کرد. محبی دوندگی زیادی در مقابل نفت داشت و همچنان جزو سه بازیکن برتر سپاهان در این فصل است. محسن القسانی: آن‌قدر در این نیم‌فصل کم بازی کرده که نمی‌توان انتظار خاصی از او داشت؛ اما در روزهایی که کی‌روش اسیر چاقی شکم شده و شهباززاده خوب نبوده، القسانی برای یک‌بار آزمایش بد نبود.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مسعود افشاری

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط