شانس آسیایی سپاهان زنده می‌شود!

دو باخت متوالی مقابل النصر عربستان، شانس سپاهان برای صعود از گروهD در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را کم کرده، به‌نحوی‌که تیم اصفهانی تنها روی کاغذ شانس صعود دارد؛ اما تجربه ثابت کرده در فوتبال نباید احتمالات را نادیده گرفت. لیگ قهرمانان آسیا که به‌صورت متمرکز در قطر برگزار می‌شود، با برگزاری دیدارهای هفته پنجم از دیشب آغاز شده و امشب نیز با دیدار سپاهان با العین امارات دنبال خواهد شد. تیم سپاهان که با یک برد و یک باخت به استقبال از سرگیری رقابت‌های آسیایی پس از وقفه هفت ماهه رفته بود، به نسبت دیگر نمایندگان فوتبال ایران شرایط امتیازی بهتری داشت؛ اما دو مصاف دشوار با تیم النصر عربستان، وضعیت این تیم را به‌طورکلی تغییر داد تا در دو هفته پایانی این مسابقات، چشم به اماواگرها داشته باشد.

تاریخ انتشار: 08:20 - دوشنبه 1399/06/31
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

 سپاهان که پس از انجام چهار بازی، با سه امتیاز در رده سوم جای گرفته، امشب با تیم چهارم گروه یعنی العین امارات دیدار می‌کند. زردهای اصفهانی در دیدار رفت که امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی روی نیمکت نشسته بود، در زمین العین با نتیجه پرگلی این تیم را مغلوب کردند؛ اما با تغییراتی که روی نیمکت این تیم به وقوع پیوست و محرم نویدکیا سکان هدایت طلایی پوشان را بر عهده گرفت، این تیم با تغییر تفکرات تاکتیکی به مصاف العین می‌رود. تیم العین که از چهار دیدار قبلی خود تنها یک امتیاز کسب کرده، قعرنشین گروه است و شانسی برای صعود نخواهد داشت، ازاین‌رو بدون هیچ استرسی امشب به مصاف سپاهان می‌رود؛ اما تیم اصفهانی برای اینکه اندک شانسش را زنده نگه دارد، چاره‌ای به‌جز پیروزی در بازی امشب ندارد.

العین حریف دست‌وپا بسته‌ای نیست

باشگاه فوتبال العین از قدرتمندترین تیم‌های غرب آسیا و امارات متحده عربی به شمار می‌رود که در کارنامه خود دو بار دیگر نیز فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شده و در سال ۲۰۰۵ و 2016، نایب‌قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را ازآن خود کرده است. العین امارات در فصل 2018 نیز عملکرد شگفت‌آوری در مسابقات بین‌المللی خود صورت داد و پس از برتری در ضربات پنالتی مقابل ریورپلاته آرژانتین راهی فینال جام باشگاه‌های جهان شد و در فینال، مقابل رئال مادرید رؤیایی، یک گل به ثمر رساند. هرچند در نهایت با چهار گل مغلوب این تیم شد و به مقام نایب‌قهرمانی جام باشگاه‌های جهان رسید. مروری بر سابقه العین نشان می‌دهد تیم کوچکی نیستند؛ اما در این دوره حرفی برای گفتن نداشتند و خیلی زود با آسیا خداحافظی کردند. برتری سپاهان در بازی امشب، تیم اصفهانی را شش امتیازی می‌کند و اگر السد قطر مغلوب حریف عربستانی شود، به سود این تیم خواهد بود؛ زیرا سرنوشت به بازی آخر کشیده خواهد شد و تیم برنده به مرحله بعد صعود می‌کند؛ اما اگر قطری‌ها امشب برنده جدال مهم با النصر عربستان باشند، کار سپاهان فارغ از هر نتیجه‌ای که در بازی با العین به دست بیاید، تمام شده قلمداد می‌شود. مجتبی توتونی، عضو تیم کارشناسی اصفهان‌زیبا که به‌عنوان مربی به کادر فنی سپاهان اضافه شده و به دلیل اینکه محرم مدرک A آسیایی ندارد، در نشست خبری قبل و بعد از بازی شرکت می‌کند در نشست خبری بازی عنوان کرد که بازی با العین بازی بسیار مهم و از آخرین شانس‌های ما برای صعود به مرحله بعد است. او با بیان اینکه دو بازی آخر العین را دیدیم و این تیم را تیم شایسته‌ای می‌دانیم و العین یکی از تیم‌های با کیفیت غرب آسیا است، تأکید کرد: با نهایت احترام برای این تیم به دنبال کسب سه امتیاز بازی هستیم؛ چون اگر چنین اتفاقی برای ما نیفتد صعودی در کار نخواهد بود؛ بنابراین اهمیت بازی و سه امتیاز آن کاملا برایمان مشخص است. با نهایت تلاش، می‌رویم که سه امتیاز را به دست بیاوریم. توتونی به دو باخت قبلی سپاهان هم اشاره کرده و بیان داشت: بعد از دو بازی که بچه‌های ما انجام دادند و عملکرد خیلی خوبی هم داشتند؛ ولی به شایستگی‌هایشان نرسیدند، طبیعتا روی ذهن آن‌ها اثر گذاشت. اما باید بدانیم که باید به جلو نگاه کنیم، از بازی‌های گذشته درس بگیریم و به آینده‌مان فکر کنیم.

هواداران به محرم امید دارند

هواداران سپاهان که اصرار زیادی به حضور محرم نویدکیا روی نیمکت تیم محبوبشان داشتند، از عملکرد فنی تیم در دو دیدار گذشته با وجود نتیجه نگرفتن رضایت دارند و بر این اعتقاد هستند که با چند بازی و چند نتیجه نمی‌توان در خصوص عملکرد فنی این مربی تصمیم‌گیری کرد؛ ضمن اینکه فرصت کافی برای آماده‌سازی تیم نیز در اختیار نداشت. لیگ قهرمانان آسیا با هر نتیجه‌ای برای سپاهان خاتمه پیدا کند، این حسن را خواهد داشت که محرم در موقعیتی جدی به محک تیم و بازیکنانش پرداخته که این موضوع در لیگ آینده به سود این تیم خواهد شد.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مهری مصور

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط