طوفان یک‌ربعه سپاهان

شاگردان محرم نویدکیا خیلی راحت‌تر از رقابت جام حذفی در برابر مس رفسنجان موفق شدند به سه امتیاز مهم دست پیدا کنند تا با خیالی آسوده‌تر نسبت به گذشته راهی تعطیلات لیگ شوند. سپاهان در شرایطی توانست به مس رفسنجان پنج گل بزند که گل اول را از حریف دریافت کرد و همین موضوع هواداران سپاهان را نگران کرد که مبادا داستان بازی جام حذفی باز هم در استادیوم نقش‌جهان تکرار شود؛ اما طوفان سپاهانی‌ها در عرض ۱۵ دقیقه باعث زدن چهار گل شد تا در نهایت سپاهان بتواند با گرفتن این سه امتیاز جایگاهش در صدر جدول لـیــگ را محـکـم‌تر کند و چشم به هفته‌های آینده داشته باشد.

تاریخ انتشار: 09:38 - سه شنبه 1400/02/28
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

سپاهان در این بازی علاوه بر گرفتن سه امتیاز، توانست تفاضل گل چهار عددی هم به‌دست بیاورد که این مسئله در ادامه مسابقات لیگ و در رقابت مستقیم شاگردان محرم نویدکیا با پرسپولیس می‌تواند به داد نماینده فوتبال اصفهان برسد. البته بعد از پایان مسابقه، حواشی مختلفی درخصوص عملکرد بازیکنان مس در این بازی و تعداد گلی که دریافت کردند منتشر شد؛ اما آن‌هایی که فوتبال را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند به خوبی می‌دانند که نمایش درخشان سپاهان در این بازی و فشاری که به خط دفاعی مس وارد شد منجر به بروز اشتباه در بین بعضی از بازیکنان این تیم شد و سپاهان همان‌طور که در استادیوم نقش‌جهان تیمی مثل آلومینیم اراک را گلباران کرده بود این توانایی را داشت تا در مقابل مس رفسنجان همین تعداد گل را به ثمر برساند.
پیام نیازمند: به جز ضربه سر علیرضا نقی‌زاده در نیمه اول که با واکنش نیازمند روبه‌رو شد، در بقیه دقایق بازی شوت‌های بازیکنان مس راهی به دروازه سپاهان راه پیدا نکرد. نیازمند روی گل دریافتی هم آن‌چنان مقصر نبوده؛ اما دروازه‌بان سپاهان تحت نظر رحمان احمدی باید کمی روی خروج‌هایش از درون دروازه کار کند تا ارسال‌های از جناحین به این راحتی برای سپاهان خطرساز نشود.
جرجی گولسیانی: عملکرد مدافع بلندقامت سپاهان در چند بازی گذشته تیمش آن‌قدر خوب بوده که حتی با وجود پایان محرومیت نژادمهدی باز هم محرم به بازیکن خارجی تیمش اعتماد کرد. جرجی هم خیلی خوب جواب اعتماد محرم را داد و گلی که با زرنگی خودش به ثمر رساند باعث شد تا طوفان ۱۵ دقیقه‌ای سپاهان در مقابل مس رفسنجان‌ها آغاز شود.
عزت پورقاز: با ثبات‌ترین بازیکن سپاهان در ترکیب این تیم است که در هفته‌های گذشته نمایشی ثابت و مطلوب داشته است؛ اما هم پورقاز و هم گولسیانی به واسطه توانایی زیادی که روی زدن ضربات سر دارند، باید این موضوع را بدانند که دریافت گل از بازیکنی مثل محمدرضا سلیمانی که آن‌چنان هم سر زن و بلند قامت نیست یک نکته منفی در کارنامه خط دفاعی سپاهان به حساب می‌آید.
امید نورافکن: گلی که با پای راست به ثــمــر رســـانـــد، یـــک طـــرف و شــادی منحصربه‌فرد و بعد از گل و آمدنش به سمت محرم نویدکیا یک طرف دیگر که نشان داد نورافکن بعد از پشت سر گذاشتن حواشی دو سال گذشته تبدیل به یک بازیکن محبوب در ترکیب سپاهان شده و آن‌قدر  به کادر فنی تیمش اعتماد و احترام دارد که حتی شادی بعد از گلش را هم به سرمربی تیم تقدیم می‌کند.
دانیال اسماعیلی‌فر: هرچند تنها گل مس رفسنجان از جای خالی دانیال در سمت راســـت خــط دفـاعــی سپاهان پایه‌گذاری شد؛ اما اسماعیلی‌فر در یک صحنه بسیار آموزشی با پیگیری بسیار خوبی که روی توپ انجام داد پاس گلی را برای سجاد شهباززاده ارسال کرد تا به قول گزارشگر بازی خاطره بازی ایران و ژاپن در جام ملت‌های آسیا برای تماشاگران این بازی زنده شود.
احسان حاج‌صفی: بازیکنان مختلفی برای سپاهان در این بازی گلزنی کردند و به نظر می‌رسید که نام احسان حاج‌صفی هم باید در لیست گلزنان این مسابقه به ثبت برسد؛ اما دو بار ضربات ایستگاهی کاپیتان سپاهان به سمت دروازه شلیک شد که اولی با واکنش نوشی صوفیانی همراه بود و دومی هم به بیرون رفت تا حاج‌صفی نتواند بعد از نمایش نه چندان قابل قبولش در مقابل پرسپولیس پایش را به گلزنی باز کند. با این حال کاپیتان سپاهان بسیار دونده و پرتلاش ظاهر شد تا به نوعی بتواند مهدی کیانی را در خط هافبک مس خنثی کند.
محمد کریمی: روی ضد حمله مس رفسنجان و گلی که وارد دروازه سپاهان کردند، کریمی خیلی زود خودش را به محوطه جریمه سپاهان رساند؛ اما قد او آن‌قدر بلند نبود که بتواند جلوی ضربه سر محمدرضا سلیمانی را بگیرد؛ با این‌حال کریمی در بیشتر دقایق بازی نمایش خوبی داشت و وظایف خود را به نحو احسن انجام داد.
سروش رفـیـعــی: روی گـــل مـــــس رفسنجان دریبل بدی از علیرضا نقی‌زاده خورد؛ ولی در بقیه دقایق مسابقه به همان بازیکن خلاق و فانتزی در خط هافبک سپاهان تبدیل شد و کرنر دقیق او که با ضربه سر گولسیانی همراه شد، راه را برای پیروزی سپاهان در این بازی هموار کرد.
سیدمحـمـدرضا حــســیـنـــــی: روی تیزهوشی خودش موفق شد یک گل بسیار زیبا وارد دروازه مس رفسنجان کند؛ اما در بعضی از دقایق بازی با خودخواهی اجازه گلزنی به بقیه بازیکنان سپاهان نداد و البته یک اخطار بی‌مورد هم از داور دریافت کرد که می‌تواند در ادامه لیگ برای او مشکل‌ساز شود.
محمد محبی: باید مراقب باشد که پیشنهاد باشگاه پرتغالی تمرکزش را بر هم نزند و در ادامه فصل همان بازیکنی باشد که هواداران سپاهان از او انتظار دارند. محبی بعد از اینکه در بازی مقابل پرسپولیس پایش به گل باز شد در مقابل مس هم می‌توانست به یکی از گلزنان سپاهان تبدیل شود که شوت‌هایش با بدشانسی به هدف ننشست.
سجاد شهباززاده: بعد از چند هفته گم‌کردن دروازه رقبا، دوباره پایش به گل باز شد تا همچنان شانس آقای گلی و شکستن رکورد گل در طول یک فصل مسابقات لیگ را داشته باشد. شهباززاده بسیار بی‌حاشیه و در خدمت تیم بازی می‌کند و شاید اگر خودخواهی بیشتری داشت امروز تعداد گل‌هایش از مرز ۲۰ گل هم عبور کرده بود.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مسعود افشاری