لاکچری‌فروشان بازار اکسسوری

«با 200هزار چه چیزهایی می‌توان خرید؟!» هشت کیلوگرم برنج، یک کیلو و 500 گرم گوشت قرمز یا هشت کیلوگرم مرغ دولتی؟ البته گزینه‌های دیگری هم وجود دارد و با 200هزار تومان می‌توان یک کلاه زنانه مدل خاخامی، شاپو و حصیری یا ماسک تنفسی و کمربند جواهر دوزی‌شده تهیه کرد. به تازگی اکسسوری‌های زنانه با قیمت بالا در فروشگاه‌های مجازی به فروش می‌رسند که عمده آ‌ن‌ها شامل کلاه، ماسک تنفسی و کمربند طبق ترند سال می‌شود. بر اساس بررسی‌های میدانی تقاضا برای این اکسسوری‌ها بر خلاف تصور بالاست.

تاریخ انتشار: 08:35 - شنبه 1400/02/25
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

زمانی اکسسوری‌های زنانه در گروه ارزان‌ترین کالاهای بازار قرار می‌گرفتند؛ ولی مدت‌هاست که اکسسوری‌ها به لطف ترندهای سال وارد دسته‌کالاهای لاکچری شده‌اند و خرید نمونه ساده آن‌ها هزینه زیادی به دنبال دارد.

کلاه کلاسیک

شاید تصور شود عمر کلاه‌های زنانه با طراحی کلاسیک مانند کلاه خاخامی، شاپو و حصیری به پایان رسیده است؛ ولی عمر این دسته کلاه‌ها نه تنها تمام نشده، بلکه اکنون با قیمت بالایی در فضای مجازی به فروش می‌رسند. در حال حاضر بازار کلاه‌های مدل خاخامی رونق یافته است که با طرح‌های ساده، کمربندی، حلقه‌ای و زنجیری عرضه می‌شوند. مدل ساده و کمربندی کلاه خاخامی بسته به رنگ بین 120 تا 198هزار تومان قیمت دارد و کلاه‌های مشکی رنگ به دلیل تقاضای بالا قیمت بیشتری نسبت به رنگ‌های دیگر دارند. قیمت بعضی مدل کلاه‌های خاخامی مزین به زنجیر و حلقه نیز به بیش از 200هزار تومان می‌رسد.
 کلاه‌های شاپو با قیمت بالاتری نسبت به مدل خاخامی به فروش می‌رسند و نمونه ساده، کمربندی، زنجیری و حلقه‌ای بین 130 تا 300هزار تومان قیمت دارند؛ برای نمونه، یک کلاه شاپو مشکی مزین به زنجیر و حلقه در فروشگاه‌های اینترنتی 297 هزار تومان قیمت خورده است؛ همچنین باید به کلاه حصیری به عنوان یکی از پرفروش‌ترین محصولات بازار مجازی اشاره کرد که قیمت آن براساس جنس حصیر و ابعاد کلاه مشخص می‌شود. درمجموع، یک کلاه حصیری با سایز متوسط بین 140 تا 175 هزار تومان قیمت دارد و این بها برای کلاه‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر به 200 هزار تومان می‌رسد. قیمت کلاه‌های زنانه با مدل باکت، لئونی و … نیز از 90 هزار تومان شروع می‌شود.

ماسک تنفسی

اجباری‌شدن استفاده از ماسک برای سلامتی و مقابله با انتقال ویروس کرونا باعث رونق بازار مجازی ماسک فروشان شده است و تولیدکنندگان انواع ماسک دست‌دوز با طراحی متنوع را در بازار عرضه می‌کنند. ماسک‌های دست‌دوز قیمت متفاوتی دارند و ارزان‌ترین نمونه آن‌ها، ماسک گلدوزی‌شده محسوب می‌شود. ماسک‌های گلدوزی‌شده بسته به نوع و ابعاد طرح بین 20 تا 70هزار تومان قیمت دارند؛ برای نمونه، اگر تنها یک شاخه گل بر روی ماسک پارچه‌ای گلدوزی شود، قیمت آن بین 20 تا 35هزار تومان است؛ ولی اگر طرح گلدوزی شامل یک دسته‌گل باشد، قیمت ماسک به 50 هزار تومان افزایش می‌یابد. مدل دیگر ماسک‌های دست‌دوز با جواهرات تزیین شده‌اند و درمقایسه با مدل گلدوزی قیمت بالاتری، یعنی 90 تا 200 هزار تومان، دارند. قیمت ماسک‌های جواهردوز بر اساس تعداد جواهرات مشخص می‌شود. به عبارتی، هرچه تعداد سنگ‌های به‌کاررفته در این ماسک‌های دست‌دوز بیشتر باشد، قیمت آن‌ها بالا خواهد رفت؛ برای مثال، یک ماسک تنفسی از جنس مخمل مزین به یک ردیف سنگ نیم‌سانتی‌متری حدود 90هزار تومان قیمت دارد و این بها برای ماسکی با سه ردیف جواهرات با ابعاد سه تا چهار سانتی‌متر به 200هزار تومان می‌رسد. این دسته ماسک‌ها با سنگ بدل تزیین شده‌اند و قیمت ماسک‌های مزین به سنگ طبیعی به میلیون تومان هم می‌رسد.

کمربند

کمربندهای زنانه در سال 2021 ترند بــه‌شمــار مــی‌رونــد و بــه‌دنبــال این موضوع، تقاضا و قیمت آن‌ها بالاست. کمربندهای زنانه از جنس پلی‌استر با قیمت 12 تا 50 هزار تومان بسته به نوع سگک و طراحی‌بند به فروش می‌رسند؛ برای نمونه، یک کمربند چرم مشکی با یک سگک ساده 12هزار تومان، با چرم اکلیلی 15هزار و 500 تومان، با سگک رنگ ثابت 33هزار تومان و مدل زنجیردار 55هزار تومان قیمت دارد. درمجموع برای خرید یک کمربند با کیفیت مطابق با مد بازار باید 35 تا 90 هزار تومان هزینه کرد. دسته دیگری از کمربندهای جواهردوز نیز در فضای مجازی موجود است که قیمت آن‌ها از 90هزار تومان شروع می‌شود. بهای کمربندهای جواهردوز مانند ماسک‌های تنفسی، بستگی به تعداد جواهرات و طول کمربند دارد؛ برای مثال، یک کمربند مزین به کریستال و روبان بین 150 تا 190هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    سعیده غفاری

برچسب‌های خبر