لیگ بیستم چقدر طولانی می‌شود؟!

تداخل اردوهای آماده‌سازی تیم ملی و دیدارهای این تیم در چهارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی و رقابت‌های نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا باعث شده لیگ بیستم شرایط ویژه‌ای پیدا کند و معلوم نیست پرونده این دوره از مسابقات لیگ حرفه‌ای فوتبال کشور چه زمانی مختومه شود.در حال حاضر 21هفته از مسابقات لیگ بیستم سپری‌شده؛ اما برخی از تیم‌ها تاکنون 19 بازی انجام داده‌اند و حدود یک‌سوم از لیگ همچنان پیش روست. مرحله گروهی قهرمانان آسیا در گروه‌های چندگانه در حالی برگزار شد که چهار تیم ایرانی حاضر در این رقابت‌ها، نزدیک به دو هفته درگیر این رویداد بودند و مسابقات لیگ آن‌ها و تیم‌های حریفشان به تعویق افتاد.

تاریخ انتشار: 03:09 - دوشنبه 1400/02/13
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، مرحله پلی‌آف در شهریور برگزار می‌شود و رقابت‌های باشگاهی قاره کهن تأخیر مجددی برای لیگ برتر به همراه نخواهد داشت؛ اما مسئله فـعـلـی پیش رو، دیـدارهـای مـهـم و سرنوشت‌ساز تیم ملی فوتبال در مسیر صعود به جام جهانی خواهد بود که خواه‌ناخواه لیگ را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه دقیق دیدارهای تیم ملی ایران در مرحله اول مقدماتی جام جهانی 2022 قطر را اعلام کرده که بر این اساس، تیم ملی کشورمان 13 خرداد به مصاف هنگ‌کنگ می‌رود. این دیدار از ساعت 19 در استادیوم شیخ علی بن محمد (المحرق) بحرین برگزار خواهد شد.
مصاف مهم با بحرین روز 17 خرداد برگزار خواهد شد که این مسابقه در استادیوم ملی بحرین برنامه‌ریزی‌شده و از ساعت 21 به‌وقت‌ایران آغاز خواهد شد. تیم ملی کشورمان 21 خرداد با تیم ملی کامبوج مصاف خواهد کرد که این مسابقه در واقع تنها دیداری به شمار می‌رود که شاگردان اسکوچیچ روی کاغذ مهمان به شمار می‌روند.
 آخرین مصاف تیم ملی که می‌تواند تعیین‌کننده باشد، 25 خرداد با تیم ملی عراق خواهد بود که تیم کشورمان در استادیوم خلیفه بحرین رودرروی این حریف صف‌آرایی خواهد کرد.
دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان که هدایت تیم ملی کشورمان در این مرحله دشوار را برعهده گرفته است، پیش‌تر خواستار برپایی اردوی تیم ملی در فروردین شده بود که با توجه به تعطیلات سال جدید و استراحت تیم‌ها، مشکلی برای برگزاری اردو وجود نداشت و ملی‌پوشان دعوت‌شده چند روزی را کنار هم سپری کرده و یک دیدار دوستانه نیز با تیم ملی سوریه برگزار کردند. با توجه به برنامه اعلام‌شده دیدارهای تیم ملی، پیش‌بینی می‌شود آماده‌سازی تیم ملی برای حضور قدرتمند در این رقابت‌ها دست‌کم از دو هفته پیش از حضور در کشور میزبان برگزار شود، آن‌هم در شرایط فعلی که اعتراض فدراسیون فوتبال کشورمان برای منتفی‌شدن برگزاری مسابقات در بحرین به نتیجه‌ای نرسیده و تیم ملی باید به‌اجبار راهی این کشور در حوزه خلیج‌فارس شود.
پیش‌بینی می‌شود در روزهای پایانی اردیبهشت و به‌صـورت تقریبی از 25اردیبهشت، مسابقات لیگ برتر برای برپایی اردوی تیم ملی تعطیل شود؛ همچنین تا پایان خرداد تیم ملی کشورمان درگیر مسابقات انتخابی خواهد بود.
آن‌طور که مسئولان سازمان لیگ اعلام کرد بودند، طبق برنامه قبلی قرار بود تا اول یا دوم مرداد، لیگ بیستم به پایان برسد، به‌عبارت‌دیگر در تیرماه هفته‌های باقی‌مانده لیگ به‌طور فشرده برگزار شود؛ اما با توجه به تغییر در برنامه تیم ملی ممکن است این برنامه نیز دستخوش تغییراتی شود و لیگ تا نیمه‌های مرداد به طول بینجامد. بر اساس برنامه سازمان لیگ، روز جمعه هفته جاری تیم سپاهان باید در یکی از حساس‌ترین دیدارهای لیگ که آن را می‌توان به‌نوعی فینال نیم‌فصل دوم نیز معرفی کرد، به دیدار تیم پرسپولیس تهران برود.
سرخ‌های تهرانی که دو هفته گذشته درگیر برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه گوای کشور هند بودند، با تصمیم وزارت بهداشت، همچون دیگر مسافرانی که از هند به کشور بازمی‌گردند، باید قرنطینه دوهفته‌ای می‌شدند. این موضوع از طریق مسئولان وزارت بهداشت به متولیان وزارت ورزش نیز اعلام شد؛ بااین‌حال قرنطینه دوهفته‌ای به یک هفته کاهش پیدا کرد تا دیدار دو تیم سپاهان و پرسپولیس در موعد مقرر برگزار شود؛ اما یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم پرسپولیس، با برگزاری بازی در موعد مقرر مخالفت کرده و مدعی شده به دلیل اینکه تیمش در شرایط مسابقه نبوده است، نباید بازی در زمان اعلام‌شده برگزار شود. درخواست پرسپولیسی‌ها تا بدین جا موردقبول مسئولان سازمان لیگ واقع نشده و آن‌ها بر انجام بازی در روز جمعه تأکید کرده‌اند. در شرایط عادی لیگ بیستم می‌تواند طولانی‌ترین فصل مسابقات لیگ حرفه‌ای لقب بگیرد؛ اما هر چه به این زمان افزوده شود، مشکلات بیشتری را برای برنامه‌ریزی فصل آینده لیگ به همراه خواهد داشت.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مهری مصور

برچسب‌های خبر