لیگ کرونایی والیبال

دیدارهای هفته هفتم لیگ برتر والیبال امروز باید در شهرهای مختلف کشور پیگیری شود، اما به‌واسطه اینکه کرونا سایه سنگینی بر این رقابت‌ها انداخته است، تکلیف برگزاری این دیدارها معلوم نیست. شروع لیگ برتر والیبال در زمانی انجام شد که ورزش کشور تجربه برگزاری لیگ برتر فوتبال را داشت و این رقابت‌ها باوجود همه مخالفت‌هایی که با آن می‌شد، به انجام رسید تا مانعی برای برگزاری سایر لیگ‌های توپی وجود نداشته باشد.

تاریخ انتشار: 09:14 - چهارشنبه 1399/07/16
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

 دیدارهای لیگ والیبال بر اساس برنامه سازمان لیگ فدراسیون اعلام می‌شد تا اینکه پس از دیدارهای هفته پنجم، اعلام شد هفت بازیکن و کادر فنی تیم سپاهان مبتلا به کرونا شده‌اند. آن طوری که رحمان محمدی‌راد، سرمربی تیم سپاهان گفته، اعضای این تیم قبل از بازی با تیم گنبد در روز دوشنبه تست دادند که جواب آن منفی بود، بعد از بازی با تیم گنبد به خاطر شرایطی که سالن داشت و فردی از آن تیم به کرونا مبتلا شده بود نگران شده و دوباره تست دادند. به گفته او، جواب تست بعد از بازی با ارومیه اعلام شده که محمدی راد و سه نفر از کادر و سه نفر از بازیکنان به کرونا مبتلا شده‌اند.
تیم سپاهان که در دیدار برابر شهرداری ورامین بدون سرمربی به میدان رفت، موفق شد برابر حریف، برد ارزشمندی کسب کند که این تیم را به رده دوم جدول رده‌بندی رساند. طلایی‌پوشان اصفهانی امروز بر اساس برنامه، با تیم شهرداری قزوین بازی دارند و می‌توانند با برد احتمالی در این دیدار به صدرنشینی نیم‌نگاهی داشته باشند، اما بااین‌حال تکلیف چند دیدار لیگ معلوم نیست و برخی رسانه‌ها از بروز تغییرات احتمالی در روال برگزاری لیگ خبر داده‌اند. در یکی از دیدارهای امروز، تیم سایپا باید با تیم شهرداری ورامین دیدار کند اما ورامینی‌ها مدعی شده‌اند ۲۳ نفر از اعضای تیم و کادرفنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و حتی در بازی مقابل سپاهان نیز به اصرار فدراسیون با بازیکنان کرونایی به زمین مسابقه رفته‌اند. هنوز نتیجه تست بازیکنان تیم ورامینی اعلام‌نشده و فدراسیون اعلام کرده در صورت تأیید مبتلایان این تیم به کرونا، بازی با سایپا به تأخیر خواهد افتاد اما موضوع مهم اینجاست که چگونه اجازه بازی این تیم مقابل سپاهان داده‌شده و چه کسی ضامن سلامت بازیکنان و کادر فنی دو تیم است؟
نادر انصاری، دبیر کمیته رویدادها و مسابقات والیبال در پاسخ به ســــؤال رسانه‌ها در خصوص شائبه تعطیلی یا به تعویق افتادن دیدارهای لیگ گفته طبق پروتکل بهداشتی، اگر ۲۵ درصد بازیکنان یک تیم مبتلا به ویروس کرونا شوند، بازی به تعویق خواهد افتاد. آن طوری که او تأکید کرده، در پروتکل بهداشتی قبل در صورت سالم بودن ۹ بازیکن، مسابقه برگزار می‌شد، اما پس از بررسی کارشناسی به این نتیجه رسیدیم مانند فوتبال که درصدی حساب می‌کنند، بازی والیبال نیز در صورت ابتلای ۲۵ درصد بازیکنان به تعویق بیفتد. شائبه‌هایی که در خصوص ابتلای پرتعداد بازیکنان لیگ برتر والیبال به کرونا مطرح‌شده، احتمال تعطیلی لیگ را به وجود آورده، اما مسئولان سازمان لیگ این موضوع را رد کرده‌اند تا برخی رسانه‌ها مدعی شوند تغییر روال برگزاری لیگ به‌صورت متمرکز در دستور کار فدراسیون قرار گرفته است.
با توجه به آمار بالای مثبت اعلام شدن تست کرونای بازیکنان و کادر فنی، باید منتظر مانده و ببینیم چه تصمیمی در انتظار لیگ والیبال است؟

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    سبا راد

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط