ماشین اصفهانی‌ها همچنان در کورس

در شرایطی که هواداران سپاهان خودشان را برای کسب یک برد پرگل در مقابل ماشین سازی تیم قعرنشین جدول لیگ آماده کرده بودند کار برای شاگردان محرم نویدکیا گره خورد تا در نهایت تک گل دانیال اسماعیلی‌فر یک امتیاز سپاهان را به ۳ امتیاز تبدیل کند. سپاهان که ماه‌هاست به عنوان رقیب جدی پرسپولیس برای رسیدن به عنوان قهرمانی در کورس قرار دارد به خوبی می دانست که بازی در مقابل ماشین سازی تقریبا سقوط کرده فرصت مناسبی است تا بتواند فاصله بیشتری از لحاظ تفاضل گل با پرسپولیس ایجاد کند اما وعده مالک تبریزی ها برای دادن پاداش میلیاردی و البته اشتباه داور در نیمه اول کار را برای شاگردان محرم نویدکیا سخت کرد. با این حال گرفتن ۳ امتیاز مهم ترین هدف سپاهان در این بازی بود که در نهایت اتفاق افتاد و محرم باید امیدوار باشد تا شاید لغزش پرسپولیس در مقابل فولاد دوباره شانس صدرنشینی را به طلایی پوشان بدهد.

تاریخ انتشار: 15:28 - جمعه 1400/04/11
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

پیام نیازمند۸ از ۱۰: آنطور که از اخبار نقل و انتقالات به گوش می رسد پیام آخرین روزهای خودش با پیراهن سپاهان را پشت سر می گذارد و دلش می خواهد با خاطره ای خوش اصفهان را ترک کند. نیازمند در روزی که تصورش را نکرده بود در چند مرحله با ضربات ناگهانی ماشین‌سازان روبرو شد و با آمادگی کامل یک کلین شیت دیگر در کارنامه خودش ثبت کرد.
محمد نژاد مهدی ۷/۵ از ۱۰: محرومیت اجباری برای عزت الله پورقاز باعث شد تا نژادمهدی از بازی قبلی سپاهان به ترکیب اصلی تیم بازگردد و به نظر می‌رسد که عملکرد او به صورتی بوده که محرم همچنان نژاد را نسبت به پورقاز ترجیح می‌دهد. البته نژادمهدی در مقابل ماشین سازی یک صحنه تاریخی در نیمه دوم خلق کرد و نزدیک بود به مانند گلی که استاد اسدی در بازی مقابل ژاپن وارد دروازه عابدزاده کرد نژادمهدی هم شبیه این گل را به نیازمند بزند که خوشبختانه دروازه‌بان سپاهان حواسش روی این صحنه جمع بود.
جرجی گولسیانی ۷ از ۱۰: در بازی هایی که کار سپاهان برای باز کردن دروازه حریف گره می‌خورد از مدافعان بلند قامتی مثل گولسیانی انتظار می رود تا بر روی ارسال کرنر و ضربات ایستگاهی بتوانند دروازه حریف را باز کند اما جرجی در این بازی بیشتر مشغول انجام وظایف دفاعی بود و به هنگام حملات سپاهان او را بر روی دروازه حریف ندیدیم.
امید نورافکن۷ از ۱۰: با وجود آنکه در سمت چپ زمین سپاهان تلاش بسیار زیادی برای ارسال پاس گل انجام داد ولی با این وجود پاس هایش دقت لازم را نداشت تا نورافکن نتوانند در مقابل تیم قعرنشین لیگ نمایش آنچنان درخشانی داشته باشد. نورافکن در مقابل ماشین سازی آزادی عمل بیشتری نسبت به بازی‌های قبلی داشت ولی آنطور که باید و شاید نتوانست وظایفش را در فاز هجومی سپاهان انجام دهد.
دانیال اسماعیلی فر ۹ از ۱۰: در روزی که پای بازیکنان تهاجمی سپاهان برای گل زدن قفل شده بود دانیال اسماعیلی فر فرشته نجات محرم نویدکیا لقب گرفت و با گلی که وارد دروازه ماشین کرد سپاهان را همچنان در کورس قهرمانی نگهداشت است .ضربه نهایی اسماعیلی‌فر آنقدر خوب و هوشمندانه بود که هیچ راهی برای مردود شدنش برای داور باقی نگذاشت و سپاهان شاید به لطف همین تک گل دانیال بتواند در هفته پایانی لیگ جام را بالای سر ببرد.
جلال علی محمدی ۷ از ۱۰: به خاطر سرعت بیشتری که در جریان بازی دارد جای محمد کریمی را در ترکیب اصلی سپاهان گرفت و طبق معمول آن چنان بازی اش در چشم نبود ولی با این حال باید دید که وظایفی که محرم از جلال علیمحمدی خواسته در چه سطحی بوده و بعد نسبت به عملکرد او انتقاد وارد کرد.
یاسین سلمانی۸ از ۱۰: کاندیدای کسب عنوان پدیده رقابت‌های لیگ بیستم لقب گرفته است ولی سلمانی اگر دقت بیشتری داشت و در همان ۱۰ دقیقه ابتدایی می‌توانست بر روی موقعیت مناسبی که به دست آورد دروازه ماشین سازی را باز کند شاید آن گل می‌توانست شروعی برای گلزنی های سپاهان باشد و آمار تفاضل این تیم در این هفته بالا برود .با این وجود سلمانی دقایقی بعد توانست دروازه حریف را باز کند که البته این گل به صورت خیلی مشکوک از جانب داور بازی رد شد تا سلمانی نامش در لیست گلزنان این بازی قرار نگیرد.
احسان حاج صفی ۶/۵ از ۱۰: به جز دو شوت از راه دور که یکی با پای چپ و یکی با پای راست زده شد صحنه آنچنان مهمی از احسان حاج صفی در این بازی نداریم .حاج صفی باید بیشتر از اینها در روزهای سخت سپاهان به داد تیمش برسد ولی با این حال حاج صفی بعد از صعود تیم ملی از مرحله مقدماتی جام جهانی و پشت سر گذاشتن انتقادها می‌تواند در این چند هفته پایانی نقشی مهم و تاثیرگذار در قهرمانی سپاهان ایفا کند.
محمد محبی ۶ از ۱۰: در فاز تهاجمی سپاهان نمایش آنچنان خوبی نداشت و یکی از ضعیف ترین بازی های خودش را در این فصل انجام داد. تمارض او در نیمه دوم و اخطاری که از داور بازی گرفت باعث شد  تا روز بد محبی در این بازی تکمیل شود و شاید یک جلسه استراحت در بازی مقابل پیکان بتواند محبی را با خیال راحت تر در هفته های پایانی لیگ در اختیار سپاه قرار دهد.
سید محمد رضا حسینی۶ از ۱۰: حسینی هم با وجود دوندگی بسیار زیادی که در بازی مقابل ماشین سازی انجام داد از سوی مدافعان خشن و فیزیکی این تیم کنترل شده بود و از معدود بازی هایی بود که نتوانست خودش را در موقعیت گل قرار دهد.
سجاد شهباززاده ۷ از ۱۰: نود دقیقه در ترکیب سپاهان حضور داشت ولی آقای گل لیگ نتوانست در مقابل ماشین سازی از فرصت به دست آمده استفاده کند و آمار گل‌های زده خود در طول این فصل را بالا ببرد. شهباززاده یکبار در نیمه اول و یک بار هم در ثانیه‌های پایانی در موقعیت گلزنی قرار گرفت که ضربه اش را  به خوبی به توپ نزد تا نتواند جزو گلزنان سپاهان در این بازی قرار بگیرد.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مسعود افشاری

برچسب‌های خبر