محک لوکا از فولادشهر

بازی با پیکان، اولین محک جدی لوکابوناچیچ در بازگشت دوباره به فوتبال نصف‌جهان است و سرمربی 65 ساله پس از دوری کوتاه‌مدت از لیگ ایران، دوباره وارد این چالش خواهد شد. در فاصله کوتاه تا برگزاری دیدار ذوب‌آهن با شهرخودرو که اولین مصاف فوتبالی این تیم پس از چهار ماه تعطیلی به شمار می‌رفت، لوکابوناچیچ دوباره به نیمکت تیم اصفهانی رسید؛ اما برای این دیدار، غایب بزرگ سبزپوشان محسوب می‌شد.

تاریخ انتشار: 12:32 - شنبه 1399/04/14
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

حسن استکی، دستیار لوکا، پس از بازی با تیم مشهدی مدعی شد مربی کروات بازی را زیر نظر داشته و بر روند حرکتی تیم نظارت داشته است؛ اما به‌هرحال نمی‌توان باخت در این دیدار را به حساب لوکا نوشت و کار جدی این مربی از امروز آغاز خواهد شد. ذوبی‌ها که در رده یازدهم جدول رده‌بندی جای گرفته‌اند، امروز در ورزشگاه فولادشهر از تیم قعرنشین پیکان پذیرایی می‌کنند که کسب سه امتیاز برای هر دو تیم از اهمیت بسیاری برخوردار است. پیکان‌سواران که با حسین فرکی در لیگ نتیجه نگرفتند، عبدالله ویسی را به خدمت گرفتند؛ اما با این مربی هم نتیجه نگرفته‌اند تا کاندیدای اول سقوط به دست پایین‌تر باشند. برخلاف پیکانی‌ها که امتیازهای هر بازی آن‌ها را به سقوط نزدیک و دور می‌کند، ذوب‌آهن چندان دغدغه‌ای از این بابت ندارد؛ اما اگر به حساب احتمالات باشد، از تیم رده دهمی ماشین‌سازی تا پیکان رده شانزدهمی، با خطر سقوط مواجه هستند و از این رو تیم اصفهانی نمی‌تواند چندان از این‌نظر آسوده باشد. در روزهایی که رادولوویچ به بهانه کرونا برای بازگشت به کشور، بهانه‌های متعددی را ردیف می‌کرد، گزینه‌های زیادی برای سرمربیگری تیم ذوب‌آهن مطرح شدند که در این میان هر کدام از مربیان بدون تیم لیگ، یک گزینه بالقوه محسوب می‌شدند. با توجه به اینکه 9 هفته تا پایان لیگ مانده بود و ذوب‌آهن نیز چندان خطر سقوط را حس نمی‌کرد، بحث اعتماد به دستیاران اصفهانی رادو مطرح شد.

حسن استکی که پیش‌تر نیز سابقه حضور در کادر فنی تیم اصفهانی را داشت، زمانی که علیرضا منصوریان با هیئت‌مدیره ذوب‌آهن بر سر نتایج این تیم به مشکل خورده بود، به کادر فنی اضافه شد و پس از مدتی صلصالی نیز به این جمع وارد شد. پس از جدایی رادو، از سوی مسئولان باشگاه اصفهانی، تمرینات تیم زیر نظر حسن استکی آغاز شد و در دیدارهای تدارکاتی تیم نیز مربیگری آن را برعهده داشت تا گمانه‌زنی‌هایی در خصوص ادامه کار ذوبی‌ها با او مطرح شود؛ اما از آنجا که در فوتبال اصفهان ذهنیت مثبتی به کار مربیان بومی از سوی مدیران و از سوی همکارانشان وجود ندارد، شانس زیادی برای او منظور نمی‌شد. از سوی دیگر، رسول کربکندی که هم‌زمان با حضور جواد محمدی در جایگاه مدیرعاملی، به سمت سازمان فوتبال منصوب شده بود، چندی قبل از این سمت کنار رفت تا نه مسئولیتی در قبال معرفی سرمربی جدید داشته باشد و نه شانسی برای بازگشت به نیمکت ذوب‌آهن. او که پس از جدایی از ذوب‌آهن، بارها در مقابل مدیریت باشگاه اصفهانی موضع‌گیری کرده که آخرین آن به واکنش در قبال انتخاب لوکا مربوط می‌شود. کربکندی در گفت‌وگویی که با رسانه‌ها داشته، مدعی شده ذوب‌آهن با دو کاپیتان سابقش تمرین می‌‌کرد و خیلی نیازی نبود یک مربی خارجی در این وضعیت اقتصادی بیاورند و پولی هم به او بدهند.

سرمربی سابق ذوب‌آهن که بارها سابقه تقابل و رویارویی با تیم‌هایش با تیم‌های تحت هدایت لوکا را داشته، در اظهارنظر صریحی گفته: بوناچیچ در سال‌های اخیر نشان داده مربی موفقی نبوده و هر کجا کار کرده بیشتر تعویض شده است. کربکندی همچنین در کنایه‌ای آشکار به مدیرعامل جوان ذوبی‌ها، گفته باید ببینیم معرف بوناچیچ که بوده و چه کسی او را به سمت باشگاه ذوب‌آهن هدایت کرده است. لوکا در این شرایط هدایت تیم ذوب‌آهن را برعهده گرفته و عملکردش به شدت توسط همتایان اصفهانی و غیر اصفهانی زیر ذره‌بین قرار دارد. بوناچیچ که حدود شش فصل قبل در مقطعی هدایت تیم ذوب‌آهن را برعهده داشت و عملکرد قابل توجهی نداشت، در آخرین تجربه مربیگری در ایران، مربیگری تیم گسترش فولاد را برعهده گرفت و پس از آن از فوتبال ایران خداحافظی کرد. بازگشت دوباره لوکا به فوتبال ایران ریسک بزرگی است که مدیران ذوب‌آهن و خود این مربی به جان خریده‌اند و نتیجه نگرفتن او پرونده این مربی را برای همیشه در فوتبال ایران خواهد بست؛ اما نتیجه‌گیری مطلوب با ذوبی‌ها به منزله تمدید ادامه حضور او در ذوب‌آهن یا دیگر تیم‌های ایرانی است.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مهری مصور

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط