منتخبان از چالش‌های اصفهان آگاه‌اند

در جلسه روز گذشته، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از دولت و شورای شهر در دوره فعلی و آینده درخواست کرد که برای حل مشکلات و چالش‌های اصفهان، تدبیرهای لازم را انجام دهند. شهردار اصفهان در آیین «هر یکشنبه یک افتتاح» با تشکر از همکاری مدیران شهری و اعضای شورای شهر برای رسیدگی به وضعیت مناطق کمتربرخوردار شهر از تحقق شعار عدالت فضایی در این مناطق خبر داد.

تاریخ انتشار: 09:41 - دوشنبه 1400/04/7
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
no image

قصه پر غصه زاینده‌رود

علیرضا نصراصفهانی، رئـیـس شورای اسلامی شهر اصفهان در یکصد و هفتاد و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرو در نطق پیش از دستور خود با اشاره به چالش‌های موجود اصفهان، گفت: دولت و شورای شهر دوره فعلی و آینده باید برای حل این معضلات تدبیر لازم را بیندیشند. او ادامه داد: شاید حل سریع بعضی از آن‌ها امکان‌پذیر نباشد؛ اما به طور حتم اعضای منتخب شورای شهر به خوبی از این معضلات آگاهی داشته و برای حل آن اقدامات لازم را انجام می‌دهند. او از زاینده‌رود به عنوان قصه پر غصه اصفهان و مهم‌ترین مطالبه شهروندان این شهر یاد کرد و افزود: هرچند مدیریت شهری به‌طور مستقیم نمی‌تواند برای حل معضل زاینده‌رود اقدام کند؛ اما باید در این خصوص مطالبه‌گر باشد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به معضل آلودگی هوای اصفهان، اظهار کرد: در دوره پنجم برای مقابله با آلودگی هوا اقدامات خوبی انجام شد و مطالعاتی که در این دوره به سرانجام رسید، پایه و اساس تصمیم‌گیری‌ها برای حل این مشکل در دوره آینده خواهد بود.نصر اصفهانی افزود: وجود ریزگردها و فرونشست زمین، آینده اصفهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد که مقابله با آن باید همچنان در دستورکار مدیریت شهری باشد. او با بیان اینکه بعضی مطالبات اصفهان در سطحی فراتر از این شهر قرار دارد، گفت: یکی از این مطالبات احداث قطار بین شهری اصفهان – تهران است که در حد قول و قرار باقی مانده و به نتیجه کامل نرسیده است. به گفته او، گاهی کندی روند اجرای این پروژه توسط دولت مورد تاخت‌وتاز منتقدان هم قرار گرفته و لازم است حل این مشکل مورد توجه دولت سیزدهم قرار گیرد.
او به حل‌وفصل پرونده‌های موجود در شهرداری در مدت زمان باقی‌مانده اشاره و خاطرنشان کرد: مدیریت فعلی باید در فرصت باقی‌مانده پرونده‌هایی را که در سال‌های اخیردر دست اقدام بوده و مسیرهای قانونی خود را طی کرده و به مرحله پایانی خود رسیده، به سرانجام برساند؛ چرا که با پایان این دوره، امکان دارد دوباره این روندها طی شود که در این صورت مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد می‌کند.نصراصفهانی با اشاره به رسیدگی به وضعیت استخدامی نیروهای شهرداری در این دوره، گفت: در دوره پنجم برای استخدام و تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری با وزارت کشور رایزنی شده و باید تا آخرین روز مسئولیت مدیریت شهری فعلی، این فرصت به‌عنوان یکی از افتخارات دوره پنجم پیگیری شود. او با اشاره به طرح‌هایی که در دوره پنجم آغاز و دنبال شده است، اظهار داشت: تعدادی از این طرح‌ها ناتمام است؛ اما امکان تکمیل در دوره فعلی را دارد و لازم است پس از بررسی کامل در شهرداری، حتی خارج از برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» موردبهره‌برداری قرار گیرد.

حفظ فضای سبز در خشک‌سالی

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اینکه بحران آب به یکی از چالش‌های جدی شهر، شهرستان و استان اصفهان تبدیل شده است، گفت: بررسی اطلاعات وضعیت آبی سال جاری از تکرار وضعیت سال ۹۸ حکایت دارد. او تصریح کرد: اگر در سال ۹۸ تدبیر و تلاش شهرداری نبود فضای سبز اصفهان نابود می‌شد؛ اما آب موردنیاز فضای سبز تأمین، خریداری و با تانکر توزیع شد.او با بیان اینکه مدیریت شهری با چنگ و دندان فضای سبز اصفهان را حفظ کرد، افزود: درخواست می‌کنیم برای حفظ چهار هزار هکتار فضای سبز اصفهان، تلاش شود از پساب تصفیه‌شده برای آبیاری فضای سبز استفاده شود. نصر اصفهانی از شهروندان درخواست کرد که در زمان حضور در فضای سبز دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند. نصراصفهانی ادامه داد: شهروندان نیز باید صرفه‌جویی در مصرف آب را مدنظر قرار داده و با تجدیدنظر و آموزش به کودکان در نحوه مصرف آب کمک کنند تا همه با هم بتوانیم از این مشکل عبور کنیم.

ما شیفته خدمتیم

او با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت شهدای هفت تیر و شهید بهشتی، گفت: درحادثه تلخ هفتم تیر سال 60 تعدادی از شهدا اصفهانی بودند. نصر اصفهانی تأکید کرد: نقشی که شهدا قبل و بعد از پیروزی انقلاب و در طول جنگ ایفا کردند بسیار برجسته بود. او در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از سخنان شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت» از جمله سخنانی است که همواره باید مدنظر همه مسئولان کشور باشد؛ چرا که هرکسی در هر جای این کشور در حال انجام وظیفه است، باید شیفته خدمت باشد و خود را دچار آفت تشنگی قدرت نکند. او افزود: به گفته شهید بهشتی، ما شهدا را از دست نداده‌ایم، بلکه آن‌ها را به‌دست آورده‌ایم و این نگاه متعالی است.

مناطقی که توسعه یافت

شهردار اصفهان در جلسه علنی روز گذشته گفت: بسیار خرسندم که کاروان بزرگ «هر یکشنبه یک افتتاح» اکنون که دوران تبلیغات انتخابات گذشته با انگیزه قوی‌تر و سرعت بیشتر کار خدمت‌رسانی را ادامه می‌دهد. او با قدردانی از خدمات ارزنده حقانی، مدیر منطقه۱۴ شهرداری و شمس، مدیر سابق این منطقه، اظهار کرد: این دو مدیر شعار عدالت فضایی را در این منطقه عملیاتی کردند. شهردار اصفهان ادامه داد: شمس بیش از سه سال در منطقه۱۴ شهرداری اصفهان خدمت کرد که نظیر این خدمات را تاریخ منطقه به خاطر ندارد و قطعا اقدامات انجام‌شده در حافظه تاریخی مردم باقی می‌ماند.
نوروزی تأکید کرد: نباید قضاوت‌ها در مقطعی از زمان را به منزله آن بدانیم که مردم شاید از اقدامات انجام‌شده رضایت نداشته باشند. او افزود: مردم منطقه۱۴ شهادت می‌دهند انقلاب عمرانی و عدالت فضایی که معیار حرکت‌های عمرانی شهرداری بوده در این منطقه اتفاق افتاده است. شهردار اصفهان افزود: اقداماتی مثل احداث جاده فرزانگان، احداث ورزشگاه‌ها، توسعه معابر و آسفالت معابر مناطق محرومی همچون حصه در طبق اخلاص تقدیم مردم این منطقه شده و امروز به انجام این خدمات افتخار می‌کنیم. نوروزی اظهار امیدواری کرد: ارائه این خدمات تداوم پیدا کند و مردم بتوانند بیش از پیش و هر روز بهتر از روز قبل از امکانات فراهم شده بیشتر بهره‌مند شوند. او از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان که لوایح مناطق کمتر برخوردار را تصویب کرده و مدیران اجرایی که مصوبات را به موقع اجرایی کردند، تقدیر کرد. روز گذشته در جلسه علنی از زحمات حقانی مدیر فعلی منطقه14 و شمس مدیر سابق این منطقه تقدیر شد.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    لیلی زواره‌ای

برچسب‌های خبر