نوروزانه های منطقه 12 شهرداری اصفهان

مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان با تشریح برنامه‌های ویژه نوروز در این منطقه گفت: امسال با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، ستاد نوروزی کیمیا از اواخر اسفند به سبک سال‌های گذشته آغاز به کار می‌کند. در این ستاد علاوه بر ایجاد غرفه‌های متنوع برای اطلاع‌رسانی، معرفی فضاهای گردشگری و راهنمایی اسکان در شهر، تلاش شده است فضایی بهاری برای استقبال ویژه از مسافران ایجاد شود. علی باقری تصریح کرد: در این ستاد که در یکی از مهمترین ورودی‌های شهر اصفهان قرار دارد با نصب المان‌های متنوع گلکاری اعم از سرسره گل، گلدان گل، کلبه گل، قوس گل، چرخ و فلک گل، سفره هفت‌سین ویژه با نورپردازی خاص فضای دلنشینی برای حضور مهمانان ایجاد کرده‌ایم.

تاریخ انتشار: 15:52 - چهارشنبه 1400/12/18
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
no image

او ادامه داد: در کنار این‌ها ورودی شهر اصفهان از پل شریعتی تا سه راه ملک شهر با استفاده از المان‌های نوری استوانه‌ای و اطلسی در کنار گلکاری در طول این مسیر به طور ویژه نورپردازی و زیبا سازی می‌شود.
مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان تصریح کرد: امسال دو هفت‌سین ویژه که شکل و شمایل متفاوت همراه نورپردازی ویژه که با فضای شهر اصفهان و منطقه نزدیکی دارد طراحی شده که در ورودی خیابان بهارستان و میدان شهید علیخانی نصب می‌شود. باقری با بیان اینکه در حدود 105 هزار متر مربع جدول و در حدود 8000 متر مربع نرده رنگ آمیزی می‌شوند، ادامه داد: برای استقبال از نوروز بیش از 4000 متر مربع گلکاری در باغچه‌های سطح منطقه انجام شده است که این گلکاری‌ها متفاوت‌تر از گذشته انجام می‌شود. همچنین در کنار آن نصب المان گلبرگ در میدان علیخانی و ابتدای خیابان دانش، المان پروانه در ابتدای خیابان بهارستان و ایجاد بوستان‌های گل در میدان نگین، خیابان 17 شهریور، انقلاب اسلامی، میدان مطهری و بهارستان از دیگر زیباسازی‌هایی است که به مناسبت آغاز سال 1401 انجام می‌شود تا رنگ و بوی خاصی به منطقه دهند. او خاطر نشان کرد: با توجه به نزدیکی میلاد حضرت مهدی (عج) با آغاز نوروز، برنامه ویژه‌ای همراه با آتش‌بازی در شب نیمه شعبان در نظر گرفته شده که توسط اداره فرهنگی اجتماعی و ورزشی منطقه برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا