هم‌پیوند شهرها شویم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بر اساس ظرفیت و انتظاراتی که از اصفهان به عنوان یک شهر پیشتاز می‌رود لازم است در کنار خواهرخواندگی که با شهرهای هم‌تراز خود در سطح بین‌المللی و فرامرزی دارد، هم‌پیوندی با شهرهای ایران نیز دنبال شود. علیرضا نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور خود ادامه داد: وقتی ارتباط با شهرهای هم‌تراز اصفهان در خارج از کشور انجام می‌شود، بنابراین می‌توانیم با شهرهای کشور نیز هم‌پیوند شویم. او در جلسه صد و هفتاد و دوم افزود: این ارتباط بدون این که هزینه مالی چندانی برای شهر داشته باشد، با تعامل و استفاده از ظرفیت‌های موجود طرفین، بستری برای هم‌پوشانی اهداف دو شهر ایجاد می‌کند.

تاریخ انتشار: 23:00 - یکشنبه 1400/03/2
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

نصراصفهانی اظهار داشت: پس از بروز سیل سال ۹۸ در سیستان و بلوچستان و حضور شهردار اصفهان در مناطق سیل‌زده با پیشنهاد شهرداری اصفهان قرار شد حمایت شهرهای کشور در این مناطق موقت نبوده و اقدامات استمرار داشته باشد. به گفته او ادامه حمایت‌های اصفهان از شهر بنت در سیستان و بلوچستان با عنوان هم‌پیوندی میان شهر بنت در سیستان و بلوچستان و اصفهان تحقق پیدا کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: قرار شد علاوه بر آن که شهرداری اصفهان برای بازسازی مناطق سیل‌زده ظرفیت‌های فنی خود را در اختیار این شهر قرار می‌دهد، خیریه‌ای نیز برای ساخت بیمارستان در اصفهان تشکیل دهد و از همه نقاط کشور نیز کمک‌ها جمع‌آوری شود که این امر در حال تحقق است. او با اشاره به سفر چند روز قبل تیم مدیریت شهری اصفهان به زاهدان، ادامه داد: این سفر ضرورت کمک بیشتر به سیستان و بلوچستان را بیش از گذشته برای ما مشخص کرد. نصر اصفهانی با تأکید بر لزوم شناخت بیشتر نسبت به ظرفیت‌های کشور در استان‌های مختلف برای تقویت ارتباط میان شهرها، گفت: طرح هم‌پیوندی مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و سایر مقامات استان قرار گرفت و این سفر نشان داد هم‌پیوندی می‌تواند در معرفی بیشتر اصفهان به مردم استان‌های دیگر مؤثر باشد.رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک و گرامیداشت پیروزی مقاومت مردم غزه، اظهار داشت: مردم غزه مقاومت کردند و اقدامات آن‌ها به پیروزی منجر شد. او افزود: پس از مقاومت شرایط مقابله با اسرائیل تغییر کرد وآن‌ها مجبور به آتش بس یک‌طرفه شدند. نصر اصفهانی تصریح کرد: حضور نیروهای مقاومت و حماس باعث این پیروزی شد.

پیشتاز در بازسازی اتوبوس

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق خود از کسانی که برای اخذ اعتبار لازم تلاش کردند تا اصفهان به عنوان اولین شهر برای بازسازی اتوبوس‌ها از منابع ملی استفاده کند، تقدیر کرد.نصر اصفهانی با اشاره به بهره‌برداری از چند اتوبوس شهری بازسازی شده در هفته گذشته، اظهار داشت: سال گذشته قرار شد حدود ۷۰۰ دستگاه اتوبوس دپو‌شده در مرکز شهید محرابی با بازسازی به چرخه خدمت‌رسانی بازگردد. او افزود: برای بازسازی هر اتوبوس ۲۷۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد که به علت رشد تورم، این نرخ به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافت و به همین دلیل به‌جای بازسازی ۷۰۰ دستگاه، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس با استفاده از اعتبارات صندوق ملی امید بازسازی می‌شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: ۴۷ دستگاه اتوبوس هفته گذشته به بهره‌برداری رسید که ورود آن به حمل‌و‌نقل شهر در کاهش آلودگی هوا مؤثر است. او با تأکید بر این که باید این فرایند استمرار داشته باشد وسایر اتوبوس‌های خراب نیز به چرخه خدمات‌دهی اضافه شود، ادامه داد: اتفاق مهم دیگری که در روزهای اخیر افتاد کسب مجوز بازسازی بخشی از اتوبوس‌ها توسط شرکت اتوبوسرانی بود تا با ورود این شرکت به عنوان پیمانکار، شهرداری به عنوان کارفرما و استانداری به عنوان ناظر، فرایند بازسازی اتوبوس‌ها با کاهش هزینه و افزایش سرعت عمل همراه شود.

نقش اصفهانی‌ها در دفاع مقدس

او با گرامیداشت فرا رسیدن سوم خردادماه، سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، گفت: شهدا به دور از هرگونه خودنمایی و ریا، شجاعانه از خاک، ناموس و مردم این کشور در مقابل دشمن تا دندان مسلح دفاع کردند و ما باید راه آن‌ها را ادامه دهیم. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: شهیدان از نفس افتادند اما نگذاشتند ما از نفس بیفتیم، قامت راست کردند تا ما در برابر دشمنان قامت خم نکنیم، رفتند تا بمانند و نماندند تا بمیرند. او تأکید کرد: هیچ سلیقه و جناحی نمی‌تواند آن‌ها را به نام خود مصادره کند؛ زیرا متعلق به همه ملت بوده و مردم نیز قدردان ایثار و از‌خود‌گذشتگی آن‌ها هستند.او با اشاره به نقش برجسته رزمندگان اصفهانی در حماسه آزادسازی خرمشهر، گفت: ایثارگری و از جان گذشتگی اصفهانی‌ها نه تنها در حماسه آزادسازی خرمشهر بلکه در تمام دروان هشت ساله دفاع مقدس ماندگار خواهد ماند و این نقش‌آفرینی بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

هر یکشنبه افتتاح

نصراصفهانی با اشاره به افتتاح طرح‌های سازمان میادین شهرداری در قالب «هر یکشنبه یک افتتاح» اظهار کرد: بودجه این سازمان در سال ۱۴۰۰، ۵۰۰ میلیارد تومان بود که به ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و اگر این بودجه احصا شود پروژه‌های بزرگی منطبق با مأموریت‌های سازمان در شهر عملیاتی می‌شود. روز گذشته فاز اول مجتمع صنفی خواربار و خشکباربا 45 سوله به ارزش 160 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید. کل پروژه‌های سال 1400 این سازمان که در سال جاری به بهره برداری می‌رسد، 381 میلیارد تومان برآورد می‌شود.

 

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    لیلی زواره‌ای