پیوند مدرسه و خانواده در شاهین‌شهر

رئیس آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر با تأکید بر اینکه معلمی شغل شریف و سختی است، گفت: شیوع ویروس کرونا مشکلات آموزش و پرورش را دوچندان کرده اما باید با کمک اولیا، همفکری مسئولان و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، هم سلامت دانش‌آموزان حفظ شود و هم نسل آینده از علم عقب نمانند.

تاریخ انتشار: 08:51 - پنجشنبه 1399/06/20
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

حامد عجبی گفت: مدرسه نقطه اتکای دولت و ملت است و مدرسه ساده‌ترین و اقتصادی‌ترین و بهترین راه جهت بهبود شاخص‌های انسانی است و تمام مسائل جامعه از قبیل مبارزه با موادمخدر استکبارستیزی ادب را به‌صورت ریشه‌ای می‌توان در مدرسه حل کرد. او با بیان اینکه نباید کار معلمی را اداری تلقی کرد افزود: تعلیم و تربیت کاری سنگین، بزرگ و خطیر است؛ زیرا مردم جگرگوشه‌هایشان را به ما می‌سپارند. او افزود: باید موقعیتی که ما معلمان در آن قرارگرفته‌ایم را به‌خوبی درک کنیم و با تمام وجود به آن توجه کنیم. عجبی گفت: در شرایطی هستیم که کرونا همه‌چیز را تحت تأثیر قرار داده و آموزش‌وپرورش هم از این بحران مستثنا نیست. در زمان بحران باید هوشیار و چابک بود و سریع؛ به‌موقع و دقیق تصمیم گرفت و از تمام توان و ظرفیت‌ها استفاده کرد. رئیس آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر تأکید کرد: باید زندگی با کرونا را یاد بگیریم و دانش آموزان را هم با سبک زندگی با کرونا آموزش دهیم؛ زیرا تصمیمات در آینده بسیار دیر است و ما امروز باید تصمیم صحیح را اتخاذ کنیم. عجبی ادامه داد: سال تحصیلی جدید باید به بهترین نحو شروع و به اتمام برسد. پس ما الان باید فکر کنیم و درست تصمیم بگیریم؛ زیرا کارهایی که در شرایط جدید انجام می‌دهیم شاید تبدیل به رویه شود. باید در شرایط موجود و کرونا تمام وجودمان را به خدمت بگیریم.
او گفت: ما در شرایط حساس قرار داریم، نباید بگذاریم فرصتمان تباه شود و فرصت یک سال از یک نسل که در دستان ماست از بین برود.
او با تأکید بر اینکه امسال نظارت خانواده‌های نگران و دلواپس از سال‌های قبل متمایز است و ما به‌واسطه دانش آموزان هرروز توسط اولیا ارزیابی می‌شویم و مورد سؤال قرار می‌گیریم، گفت: در سال‌های قبل اولیا، کودکان را به مدرسه می‌بردندو همان‌جا تحویل می‌گرفتند و کاری به فرایند آموزش نداشتند؛ اما کرونا این موضوع را تغییر داد و این مهم را محقق کرد تا خانواده‌ها در امر آموزش مشارکت جدی پیدا کنند. عجبی افزود: باید از مشارکت خانواده‌ها نهایت استفاده را برد و آن را تبدیل به امر پایدار کرد؛ زیرا هیچ‌وقت هیچ مسئله‌ای در کشور به شکل پایدار حل نمی‌شود مگر آنکه درک یکسانی راجع به آن به وجود آید.رئیس آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر با قدردانی از زحمات معلمانی که با تلاش شبانه‌روزی، منزل خود را به مدرسه و کلاس درس تبدیل کرده‌اند و فشار بی‌سابقه‌ای را تحمل می‌کنند گفت: در جهاد علمی کشور معلمان ابزار جهاد را خودشان تهیه کرده‌اند.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    ناصر حق‌شناس