چالش مجمع هیئت بدن‌سازی ادامه دارد

از همان زمانی که لیست بلندبالای کاندیداهای ریاست هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام استان اصفهان منتشر شد، پیش‌بینی اینکه با فرض رأی‌آوردن هرکدام از گزینه‌های ریاست، کارزار انتخاباتی و حواشی آن تا مدت‌ها ادامه‌دار شود، کار دشواری نبود. پس از پایان دوره ریاست حسین یارمحمدیان در هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام استان، با نظر مدیرکل سابق اداره ورزش و جوانان، احسان شاه‌علی برای سرپرستی هیئت انتخاب شد تا ضمن رتق‌وفتق امور جاری هیئت، زمینه را برای انتخابات آینده فراهم کند.

تاریخ انتشار: 22:41 - یکشنبه 1399/05/26
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

دوره سرپرستی شاه‌علی در هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام طولانی شد تا این موضوع دستمایه انتقاد برخی کاندیداها شود؛ اما درنهایت یک روز مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجمع انتخاباتی هیئت برگزار و رئیس چهار سال آینده آن مشخص شد. در این انتخابات که هفت کاندیدا غیبت داشتند، پس از رأی‌گیری حسین یارمحمدیان و محمد حسامی هرکدام شش‌رأی کسب کردند و سید علی قریشی نیز چهاررأی را به نام خود کرد تا انتخابات به دور دوم کشیده شد. در دور دوم، یار محمدیان با 10 رأی در مقابل هفت‌رأی حسامی برنده انتخابات شد تا برای دومین دوره متوالی، سکان ریاست هیئت را در اختیار بگیرد.در آن مقطع گمانه‌زنی‌هایی در خصوص حمایت محمد سلطان حسینی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان از یکی از کاندیداهای رقیب رئیس سابق مطرح بود؛ اما با رأی‌آوردن یارمحمدیان، عملا پرونده این بحث مختومه شد؛ بااین‌حال بروز شائبه‌هایی در خصوص برخی اعضای مجمع، اعتراضاتی را به همراه داشت و معترضان پیگیری‌هایی را از طریق وزارت ورزش و جوانان انجام دادند.نتیجه پیگیری‌ها بدان جا انجامید که علیرضا خسروی، مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها در 23 فروردین با ناصر پورعلی فرد، رئیس سابق فدراسیون پرورش اندام و بدن‌سازی مکاتبه کرده و خواستار ثبت‌نام مجدد کاندیداهای ریاست شده است.

در این نامه علت عدم‌تأیید مجمع انتخاباتی هیئت بدن‌سازی استان، تحت‌پوشش‌نبودن و مسابقه‌ندادن یکی از نمایندگان ورزشکاران عنوان‌شده است؛ این در حالی است که در روز برگزاری مجمع، رسانه‌ها از توافق دو کاندیداهای راه‌یافته به دور دوم برای رأی دادن فرد مورداشاره خبر دادند؛ اما حالا گویا همین فرد به بهانه‌ای برای زیر سؤال بردن سلامت انتخابات مبدل شده است.پس از کنش و واکنش‌هایی که به آن اشاره شد، فدراسیون بدن‌سازی و پرورش اندام دچار تغییراتی شده و پورعلی‌فرد جایش را به خراسانی داد و در اداره ورزش و جوانان استان نیز محمد طباطبایی جایگزین سلطان حسینی شد تا این مورد اعتراضی زیر سایه تغییرات قرار بگیرد، بااین‌وجود معترضان به نتیجه هیئت یک‌بار دیگر تحرکات خود را پی گرفته‌اند و در راهروهای وزارت ورزش و جوانان پیگیر لغو مجمع و برگزاری دوباره انتخابات هستند. بر اساس متن‌هایی که در فضای مجازی منتشرشده، معترضان اعمال فشار یکی از معاونان وزیر ورزش و جوانان را دلیل اجرایی نکردن حکم دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها عنوان می‌کنند؛ اما تاکنون اداره کل ورزش و جوانان استان اظهارنظری در این خصوص نداشته است. پیش‌ازاین به دلیل اشکالاتی که به مجمع هیئت وزنه‌برداری وارد شده بود، رئیس هیئت ناچار به استعفا شد، اما در خصوص هیئت بدن‌سازی باید منتظر ماند و دید متولیان امر چه تصمیمی می‌گیرند.

 

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مهری مصور

برچسب‌های خبر