کورس فرار ادامه دارد

نزدیک بود که ذوب‌آهنی‌ها در بازی خانگی خودشان سه امتیاز را دودستی تقدیم علیرضا منصوریان و آلومینیوم کنند؛  ولی ضربه دارکو بیدوف به کمک این تیم رسید تا ذوب آهن بعد از شکست سایپا در مقابل صنعت نفت همچنان شانس بقا در لیگ را داشته باشد؛ به هر حال در روزهایی که نساجی بر روی دور برد قرار گرفته و رقبای خودش را یکی پس از دیگری می‌برد ذوب‌آهنی‌ها باید خیلی بهتر از این فرصت‌ها استفاده لازم را ببرند ولی با این وجود مساوی خیلی بهتر از باخت برای شاگردان مجتبی حسینی بود و هواداران این تیم همچنان باید امیدوارانه چشم به هفته‌های پایانی لیگ داشته باشند.

تاریخ انتشار: 09:52 - یکشنبه 1400/04/6
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
no image

 در روزهایی که قاسم حدادی‌فر به خاطر مصدومیت نمی‌تواند در ترکیب این تیم به میدان برود، بازیکنان باتجربه‌ای مثل شهاب گردان و میلاد جهانی بیشتر از بقیه بازیکنان در عملکرد کلی تیم نقش ایفا خواهند کرد و باید دید که در نهایت تغییرات فراوان ذوب‌آهن در این فصل چگونه منجر به نجات این تیم از سقوط در لیگ بیستم خواهد شد.
شهاب گردان: اگر دروازه‌بانی مثل شهاب گردان درون دروازه ذوب آهن نبود، شاید امروز باید از سقوط قطعی ذوب‌آهن به عنوان یک خاطره تلخ در فوتبال اصفهان نام می‌بردیم، اما واکنش‌های زیبای گردان در مقابل آلومینیوم اجازه بیشتر باز شدن دروازه‌اش را نداد تا شاگردان مجتبی حسینی با زدن یک گل بتوانند به یک امتیاز دست پیدا کنند و همچنان امیدوارانه هفته‌های پایانی لیگ را دنبال کنند.
مسعود ابراهیم‌زاده : مدافع ذوب آهن یک چپ‌پای تخصصی است ولی در مقابل آلومینیوم در پست مدافع میانی به میدان رفت. ابراهیم زاده بیشتر هم به خاطر تجربه کم پناهی مدافع چپ ذوب‌آهنی‌ها سعی داشت حملات آلومینیوم از این سمت را خنثی کند که در نهایت همان یک بار هم دروازه ذوب آهن از سمت چپ باز شد.
سید عبدالله حسینی: اینکه بازیکن کوتاه‌قامت آلومینیوم بتوانند از پشت محوطه شش قدم به راحتی سر بزند و در چند مرحله دیگر هم دروازه شهاب گردان با تهدید روبه‌رو شود، یک ضعف بزرگ برای مدافعان میانی ذوب‌آهن است. حسینی که این روزها نامش به عنوان یکی از بازیکنان پرطرفدار در فصل نقل و انتقالات هم شنیده می‌شود، باید کاری کند تا در این هفته‌های باقی‌مانده ذوب‌آهن مجوز بقا در لیگ را به دست بیاورد.
فرشاد محمدی‌مهر: به نظر می‌رسد که جایگاه ذوب‌آهن در بین تیم‌های قعر نشین جدول لیگ از لحاظ روحی و روانی اثر خودش را بر روی بازیکنان این تیم گذاشته و دریافت گل اول از طرف تیم ذوب آهن باعث شد تا بازیکنی مثل محمدی‌مهر عصبی شود و نتواند در بقیه دقایق بازی نمایش همیشگی خودش را ارائه دهد.
امیر محمد پناهی: همین که پناهی توانست در حضور چپ‌پاهای باتجربه‌ای مثل مهرداد قنبری و مسعود ابراهیم‌زاده به عنوان مدافع چپ ذوب‌آهن بازی کند، نشان می‌دهد که حسینی نسبت به توانایی‌های او اعتماد زیادی داشته است؛ ولی با این وجود پناهی در ساختار دفاعی آن‌چنان موفق نبود و تک‌گل تیم آلومینیوم هم از سمت او به ثمر رسید.
دانیال مؤمنی: هافبک تیم ذوب‌آهن نتوانست آن‌طور که باید و شاید ارتباط بین هافبک‌های آلومینیوم با مهاجمان این تیم را قطع کند و شاگردان منصوریان در چند مرحله بر روی دروازه ذوب‌آهن خطرساز شدند. از طرف دیگر ذوب‌آهن هم به جز یکی دو صحنه نتوانست موقعیت آن‌چنانی بر روی دروازه آلومینیوم ایجاد کند و این خودش نشان می‌دهد که هافبک‌های این تیم روز آن‌چنان خوبی را پشت سر نگذاشتند.
سینا اسد بیگی: در روزهایی که کار برای ذوب‌آهن بسیار سخت شده بازیکنان جوان باید ظرفیت بسیار زیادی داشته باشند تا بتوانند از پس استرس و فشار بازی‌های هفته‌های پایانی بر بیایند. شاید غیبت بازیکنانی همچون قاسم حدادی‌فر هم این موضوع را در ترکیب ذوب آهن تشدید کرده باشد، با این وجود اسدبیگی هم آنچنان در جریان بازی حضور نداشت و نتوانست عملکرد خوبی از خود ارائه دهد.
علی خدادادی: این بازیکن در عین جوانی یکی از پر‌سرعت‌ترین بازیکنان لیگ برتر است و به همین خاطر حسینی او را در ترکیب تیمش گذاشت تا بتواند از سرعت خودش استفاده لازم را ببرد؛ اما دریافت گل باعث شد تا بازیکنان ذوب‌آهن همگی در فشار و استرس مضاعف قرار بگیرند و همین موضوع بر روی نمایش علی خدادادی هم تأثیر داشت.
میلاد جهانی : پاس گل دقیق و بی‌نقص او شاید بتواند مجوز بقای ذوب‌آهن در لیگ امسال را امضا کند. ولی با این وجود جهانی هم به مانند بقیه بازیکنان ذوب‌آهن نتوانست آن‌طور که باید در مقابل آلومینیوم بازی کند؛ ولی در یک لحظه تأثیرگذاری خودش را در جریان بازی نشان داد و همین پاس گلی که برای بیدوف ارسال کرد ، ذوب آهن را در کورس فرار از سقوط نگه داشت.
مــجتبی حــق‌دوست: در روزهای غیبت قـــاسم حـــدادی‌فـــر نوبت‌دهی حق‌دوست رسید تا توانایی‌های خودش را در ترکیب ذوب آهن نشان دهد اما این بازیکن در مقابل آلومینیوم با وجود دوندگی بسیار بالایی که داشت، آن‌چنان در چشم نیامد و شاید همین موضوع باعث شد تا از نظر بیننده تلویزیونی حق‌دوست نمایش خوبی از خودش به جا نگذارد.
پیمان رنجبری: هرچند گزارشگر جوان بازی بر روی صحنه حساسی که رنجبری نتوانست دروازه حریف را باز کند، عنوان بدشانسی را به کار برد، به هر حال ذوب آهنی‌ها این بازیکن را خریدند تا در نیم‌فصل دوم کمک‌حالشان باشد؛ ولی زمانی که مهاجمی مثل او از دو سه متری دروازه ضربه سر را به بیرون می‌زند، دیگر هیچ جای دفاع برایش باقی نمی‌ماند و باید انتظار داشت که در هفته‌های آینده به دارکو بیدوف اعتماد بیشتری بشود.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    مسعود افشاری

برچسب‌های خبر