30 اقدام برای مبارزه با کرونا

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مدیریت شهری از زمان شیوع کرونا تا کنون 30 اقدام مؤثر در شهر انجام داده که بخش عمده آن همچنان استمرار دارد. علیرضا نصراصفهانی در یکصد و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ادامه داد: طبق گزارش‌ها اصفهان در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا قرار دارد و در این زمینه هشدارهای جدی داده می‌شود. او در نطق پیش از دستور خود تأکید کرد: همه باید تلاش کنند که سلامت مردم در اولویت اول قرار گیرد.

تاریخ انتشار: 08:19 - دوشنبه 1399/07/7
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
no image

تمرکززدایی و مدیریت کرونا

او در بخش دیگری از نطق خود به نامه اخیر استاندار اصفهان به وزیر کشور برای تفویض اختیار به استان در راستای مدیریت شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: با پذیرش این درخواست استان اصفهان راحت‌تر و سریع‌تر مشکلات موجود را برطرف می‌کند.نصر اصفهانی با بیان اینکه اگر این امر معطل بماند فرصت‌ها ازدست‌رفته و سلامت مردم به خطر می‌افتد، افزود: نه‌تنها در خصوص مدیریت کرونا، بلکه در تمام موارد، نیاز به حذف تمرکزگرایی داریم و باید با تفویض اختیارات بیشتر، به مدیران استانی اعتماد شود. به گفته رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیران استانی و شهری برای حل مشکلات حوزه خود تدابیر لازم را دارند و تجربه نشان داده که آن‌ها در مواقع لزوم، تصمیم‌های مطلوبی می‌گیرند که نتیجه آن برای مردم استان مثبت بوده است.نصر اصفهانی تصریح کرد: بخشی از مزایای تفویض اختیار به استان‌ها متوجه آموزش‌وپرورش و حوزه تعلیم و تربیت است؛ چراکه برنامه شاد هنوز نتوانسته سرویس‌دهی لازم را انجام دهد و زیرساخت‌های استان هم باید تقویت شود. او ادامه داد: مخابرات باید تسهیلات مناسب‌تری در اختیار این حوزه قرار دهد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: تفویض اختیارات لازم در این حوزه به مقام عالی دولت در استان به‌عنوان رئیس شورای عالی آموزش‌وپرورش، می‌تواند مشکلات را حل کند.

 ارزیابی عملکرد کارکنان شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر لزوم تکریم ارباب‌رجوع توسط شهرداران و کارکنان مناطق، گفت: شاید نتوان همه مشکلات و خواسته‌های مردم را اجابت کرد، اما احترام و تلاش برای حل مشکلات آن‌ها می‌تواند مرهمی بر آلام شهروندان باشد. نصر اصفهانی تأکید کرد: اگر مردم احساس امنیت نکنند در شهرداری همچنان پدیده دلالی و کارچاق‌کنی وجود خواهد داشت. او تصریح کرد: به همین دلیل عملکرد کارکنان همه مناطق شهرداری در حوزه تکریم ارباب‌رجوع باید ارزیابی شود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق خود با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: امسال به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس، سال دفاع مقدس داریم و به همین دلیل برنامه‌های ویژه این ایام طولانی‌تر بوده و تا پایان سال استمرار می‌یابد. نصر اصفهانی با تقدیر از عملکرد شهردار منطقه 6 برای تکمیل سالن گلستان شهدا از افتتاح آن در زمان مناسب خبر داد. او اظهار کرد: قرار بود این سالن در هفته بزرگداشت دفاع مقدس افتتاح شود؛ اما به زمان مناسب دیگری مثل 25 آبان موکول شد. نصراصفهانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شورای شهر برای انجام اقدامی که شهرداری در جهت تقویت اتوبوس‌رانی انتظار دارد، آمادگی خواهد داشت. او ادامه داد: باید به تجهیز انبار لوازم‌یدکی اتوبوس‌های شهر اصفهان توجه شود تا روند خدمت‌رسانی به مردم در حوزه حمل‌ونقل عمومی متوقف نشود. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: افزایش قیمت لوازم‌یدکی و هزینه‌های جاری زندگی، مشکلات رانندگان استیجاری شهرداری را افزایش داده و ادامه این وضعیت مشکل‌ساز می‌شود. او از مدیران مالی شهرداری اصفهان درخواست کرد تا مشکلات این افراد را برطرف کنند.نصر اصفهانی با گرامیداشت فرارسیدن 7 مهر، روز آتش‌نشان، اظهار داشت: امیدواریم مشکلات آتش‌نشانان اصفهان از طریق معاونت مالی و اقتصادی و معاون برنامه‌ریزی شهرداری رفع شود. او روز جهانی سالمندان و ناشنوایان را نیز گرامی داشت.رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به دهم مهرماه، روز جهانی سالمندان، بر توجه به خواسته‌های این قشر تأکید کرد و افزود: باید سالمندان در خانواده‌ها تکریم شده و مناسب‌سازی خیابان‌ها و نشاط اجتماعی این قشر در شهر موردتوجه قرار گیرد.او گفت: در این زمینه اقدامات خوبی انجام‌شده، اما آن‌گونه که شایسته سالمندان و معلولان است هنوز شرایط فراهم نشده و شهر هنوز برای خروج مستقل آن‌ها مناسب نیست.

  • اصفهان زیبا
    پایگاه خبری اصفهان زیبا

    ترنج مدرس