کارگاه کفش دوزی

­رونق تولید و تقویت بنیه اقتصادی کشور از راهبردهای مهم و کلانی است که این سال ها به عنوان شعار ملی برای همه بخش‌ها تکلیف شده و می‌طلبد که در سایه نوآوری، تعهد و پشتکار بسترهای ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت بهبود شرایط معیشتی مردم رقم بخورد که در این راستا معرفی نمونه‌های موفق […]

تاریخ انتشار: 13:11 - شنبه 1400/10/25
مدت زمان مطالعه: < 1 دقیقه
­رونق تولید و تقویت بنیه اقتصادی کشور از راهبردهای مهم و کلانی است که این سال ها به عنوان شعار ملی برای همه بخش‌ها تکلیف شده و می‌طلبد که در سایه نوآوری، تعهد و پشتکار بسترهای ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت بهبود شرایط معیشتی مردم رقم بخورد که در این راستا معرفی نمونه‌های موفق می‌تواند تسهیلگر باشد و انگیزش بیشتری را در موفقیت برنامه‌ها رقم بزند.
تفکر و ایده پردازی‌های کارشناسانه و از طرفی استقبال جوانان پرشور و جویای کار خانواده عسگری باعث تاسیس یک تولیدی کفش بچه گانه شده است  که ضمن درآمدزایی برای تمام افراد خانواده زمینه ایجاد اشتغال را برای چند جوان دیگر فراهم کرده است. تولید روزانه این کارگاه 500 جفت است اما در برخی از فصول سال محصول تولیدی به 700 جفت در روز می‌رسد که در این شرایط علاوه بر اشتغال مستقیم، تعداد قابل توجهی شغل واسط نیز ایجاد می‌شود. زیره و رویه کفش کودک در کارگاه‌های خودشان تولید میشود و این تکمیل زنجیره تولید فرصت اشتغال بیشتری را ایجاد کرده.
برچسب‌های خبر