همکاری شهرداری با دانش‌بنیان‌ها

گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش‌بنیان استان اصفهان با تجلیل از چهره ماندگار زیست‌بوم فناوری استان (ابوالقاسم مرادی) و با حضور مدیران ارشد شهری در تالار پیامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.

تاریخ انتشار: 01:24 - سه شنبه 1401/12/2
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
همکاری شهرداری با دانش‌بنیان‌ها

گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش‌بنیان استان اصفهان با تجلیل از چهره ماندگار زیست‌بوم فناوری استان (ابوالقاسم مرادی) و با حضور مدیران ارشد شهری در تالار پیامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی اظهار کرد:مدیریت شهری از ابتدای دوره ششم به منظور برقراری ارتباط و نوآوری با مراکز فناوری در دانشگاه‌های مختلف جلسات متعددی برگزار کرده است؛ زیرا معتقد هستیم می‌توان نیازها و مسائل شهرداری را از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان پیش ببریم.

سعید ابراهیمی گفت: تفاهم‌نامه‌ای به منظور رفع نیازهای حوزه شهری و توسعه همکاری‌ها با شرکت‌های دانش‌بنیان، بین شهرداری اصفهان و انجمن شرکت‌هـای دانش‌بنیان استان منعقد شد.

ضرورت بازشناسایی قهرمانان عرصه فناوری

سیدمهدی ابطحی، رئیس سابق دانشگاه صنعتی اصفهان در این گردهمایی با بیان اینکه امروز در جامعه با پدیده‌های ناگواری مواجه هستیم، اظهار کرد: مهاجرت نخبگان و جوانان، کاهش تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی، مهاجرت با ایده‌های استارتاپ حقایق جامعه است.

او با اشاره به اینکه نوجوانی من و هم‌سن‌و‌سال‌هایم، با توسعه افکار سوسیالیستی همراه بود، در این تفکر به فرد در برابر جامعه ارزش نمی‌داد و حتی بسیاری از کشورها در این عرصه به ورزش قهرمانی اهمیت نمی‌دادند، افزود: جامعه بدون قهرمانان رشد نمی‌کند، امروز اگر جامعه به ورزش تمسک می‌کند، به جهت الگوگیری است؛ چراکه باعث ایجاد حرکت در جامعه می‌شوند.

رئیس سابق دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: در تمام زوایا به قهرمانان الگو نیازمندیم، الگوها و قهرمانانی که رخوت نداشته، خلاقیت و حرکت مداوم داشته، حتی برای بیماری هم وقت ندارند، قهرمانانی از جنس مردم و برای مردم، کسانی که سختی را تجربه کرده و قوی‌تر ادامه می‌دهند، مبتکر و حساس بوده و غیرتمند زندگی می‌کنند.

ابطحی خاطرنشان کرد: تأثیر این قهرمانان از نتیجه انبوه جلسات، مصوبات و قوانین بیشتر است، هرچند قوانین و مقررات لازم بوده است اما کافی نیست، کفه یک ترازو که قهرمانان در آن قرار گرفتند، از همه قوانین سنگین‌تر است، قوانین مؤثر است، اما قهرمانان پیش‌برنده هستند.

او با بیان اینکه بازشناسایی قهرمانان عرصه فناوری یک ضرورت است و ما امروز به دنبال تحقق این مسئله در این جلسه جمع شده‌ایم، گفت: الگوی موفق کارآفرین، تلاشگر در ایجاد ساختارهای نوین، موفق در پروژه‌های مختلف، یک الگوی مؤثر در نهادهای مردم‌نهاد و خیریه‌ای، الگویی که استغنای زودرس نداشته، از خصایص ابوالقاسم مرادی است.

او تأکید کرد: نیاز جوانان ایران‌زمین برای اینکه بمانند، موفق شوند و کشور را به نقطه مطلوب برسانند، چنین افراد پیشتاز و پیش‌کسوت در عرصه فناوری مانند «ابوالقاسم مرادی» است.

تغییر ریل اقتصادی کشور از یک اقتصاد منبع‌محور یعنی نفت به سمت دانش‌بنیان

فرید نجات‌بخش، رئیس هیئت مدیره انجمن‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استان در گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش‌بنیان استان اصفهان و تجلیل از چهره ماندگار زیست‌بوم فناوری استان (ابوالقاسم مرادی) اظهار کرد: حقیقتا ابوالقاسم مرادی به عنوان یک پدر معنوی شرکت‌های دانش‌بنیان در استان اصفهان است و همواره پدرانه در کنار کارآفرینان و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان قرار داشته و آینده خود را در رشد و پیشرفته جوانانی دیده است که در عرصه فناورانه تلاش می‌کنند.

او افزود: مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان جوانانی هستند که قرار است ریل اقتصادی کشور را از یک اقتصاد منبع‌محور یعنی نفت به سمت دانش‌بنیان تغییر دهند؛ لذا شایسته است مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان به تأسی از ابوالقاسم مرادی در عرصه آموزش اقدام ورزند، در واقع امروز باید از ابوالقاسم مرادی یاد بگیریم که میان مالکیت و مدیریت شرکت‌های خود تفاوت قائل شویم.

این کارآفرین تصریح کرد: ما باید مانند این کار‌آفرین (ابوالقاسم مرادی) وجود خود را در پیشرفت وجود سایر افراد ببینیم و در مسیر رشد دیگران هیچ مضایقه‌ای نکنیم.

تکیه‌کلام ابوالقاسم مرادی «باید بشود» در مسیر کارآفرینی

ماشاالله برهانی، فعال اقتصادی نیز در این گردهمایی اظهار کرد: همواره کارخانجات مختلف از ادب، علم، متانت و همراهی ابوالقاسم مرادی صحبت می‌کنند و مدیران مختلف صنعتی از خلاقیت و ایده‌های مبتکران او سخن می‌گویند. او افزود: تکیه‌کلام «باید بشود» کلیدواژه‌ای است که ابوالقاسم مرادی همواره در طول حیات و زندگی خود به همگان آموخته و تأکید کرده است، ما از او نکات مختلفی یاد گرفتیم. این فعال اقتصادی تصریح کرد: امروز افراد مختلفی با خانواده‌های زیادی سر سفره خدمت و فعالیت این کارآفرین حضور دارند و همگی از اخلاق خوب و همت والای او سخن می‌گویند.

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، راهکار رفع مشکلات

حسین سیستانی، فرماندار سابق شهر اصفهان نیز در این جلسه گفت: ابوالقاسم مرادی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی است که بیش از ۵۰ سال با تکیه بر توانمندی خود توانست مسیر تعالی و ترقی را طی کند و در این مسیر دیگران را نیز همراه خود کند.

او تأکید کرد: ابوالقاسم مرادی تجلی اراده، تعهد و آزادمنشی است و تداوم چنین شخصیت‌هایی لازمه جامعه امروز است. زهد، تعهد، توانایی، ابتکار و خلاقیت از ابعاد شخصیت اوست. ابوالقاسم مرادی، چهره ماندگار زیست‌بوم فناوری استان اصفهان ضمن قدردانی از همه افرادی که در برگزاری این جلسه تلاش کرده بودند، گفت: مردم ایران به خوبی مشکلات را می‌فهمند و انتظار حل آن‌ها را از دولتمردان دارند.

او تأکید کرد: راهکار رفع مشکلات، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان است. چراکه شرکت‌های دانش‌بنیان به حال جامعه مفید بوده است؛ از این رو باید تقویت و تداوم یابند. چهره ماندگار زیست‌بوم فناوری استان با بیان اینکه سرمایه اصلی ما نفت، گاز و معادن نیست، سرمایه اصلی جوانانی هستند که نباید اجازه داد به هر بهانه‌ای از کشور خارج شوند، تصریح کرد: اتحاد شرکت‌های دانش‌بنیان با یکدیگر می‌تواند راهکار رفع مشکلات باشد؛ در این راستا باید جوانان و مدیران از ظرفیت اتحاد یکدیگر در کشور و استان بهره ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − دو =