آرشیو سرویس اقتصاد
لابی بار!
5 ساعت قبل
عده‌ای مانع از ثبت برخی بارها در سامانه آتیس و توزیع عادلانه بین رانندگان می‌شوند

لابی بار!

بسیاری از رانندگان از توزیع ناعادلانه بار گلایه‌مندند. به گفته فعالان صنف کامیون‌داران، مقصر توزیع ناعادلانه بار، شرکت‌های حمل هستند. درواقع نوعی لابی برای برخی محصولات و کالاها شکل گرفته و عده‌ای مانع از این می‌شوند که برخی بارها در سامانه آتیس ثبت شود تا به‌صورت عادلانه توزیع شود.

خط‌ونشان‌های جدید مالیاتی برای پزشکان
10:22 - 30 اردیبهشت 1403
شناسایی حساب‌های شخصی و حساب بستگان و احصای درآمدها، تصمیم‌های تازه متولیان برای این قشر است

خط‌ونشان‌های جدید مالیاتی برای پزشکان

با وجود اینکه پزشکان ملزم به نصب کارت‌خوان شده‌اند، راه‌های دورزدن قانون را خوب می‌دانند و طی این چندسال که از اجباری‌شدن نصب کارت‌خوان می‌گذرد، همواره از زیربار پرداخت مالیات شانه خالی کرده‌اند.

شهرداری در کنار مردم برای کاهش خانه‌های خالی
09:38 - 29 اردیبهشت 1403
بر اساس قانون جدید، شهرداری‌ها برای رفع تاریک‌خانه مسکن‌های خالی دست به کار می‌شوند

شهرداری در کنار مردم برای کاهش خانه‌های خالی

مالیات بر خانه‌های خالی اصفهان در پیچ‌وخم اجرا معطل مانده است. با سپردن اجرای این طرح به دست وزارت راه و شهرسازی و با توجه به روند کُندی که در پیش گرفته بود، می‌توان پی برد که اجرای آن به‌خوبی عملی نشده و این وزارتخانه از به سرانجام رساندن آن ناتوان بوده است.

تولید بذر سالم با کمک دانش‌بنیان‌ها
09:27 - 26 اردیبهشت 1403
این شرکت‌ها با علم و فناوری راهگشای تولید این محصولات هستند

تولید بذر سالم با کمک دانش‌بنیان‌ها

جشنواره ارائه دستاوردهای تولید بذر در استان اصفهان صبح روز گذشته در ایستگاه تحقیقاتی کبوترآباد برگزار شد. در ابتدای این جشنواره، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت: با وجود کمبود آب، خشک‌سالی و شرایط اقلیمی در کشور اصلی‌ترین راهکار در این حوزه افزایش بهره‌وری در حوزه کشاورزی و بالا بردن سطح کیفی محصولات کشاورزی است و امیدواریم با یک برنامه منسجم و هدایتگری سازمان تات، ریل‌گذاری در این مسیر انجام شود و به این اهداف نزدیک شویم.

کشت گلخانه‌ای اصفهان نیازمند مانع‌زدایی
10:00 - 25 اردیبهشت 1403
کدام چالش‌ها اگر حل شود، این بخش توسعه می‌یابد؟

کشت گلخانه‌ای اصفهان نیازمند مانع‌زدایی

برای کشت و تولید انواع محصولات گلخانه‌ای همواره مشکلاتی برای گلخانه‌داران وجود دارد؛ ازجمله این مشکلات می‌توان به تأمین سوخت در زمستان، تأمین تسهیلات و نقدینگی برای کاهش آسیب‌هایی که در طول دوره رشد محصول به آن‌ها وارد می‌شود و همچنین وجود آفت در محصولات کشت گلخانه‌ای اشاره کرد.

طوفان اجاره‌بها در فصل جابه‌جایی‌ها
09:16 - 24 اردیبهشت 1403
تعداد واحدهای مسکونی با اجاره زیر شش میلیون تومان در اصفهان انگشت‌شمار است!

طوفان اجاره‌بها در فصل جابه‌جایی‌ها

در حالی مالکان اصفهانی واحدهای مسکونی‌شان را با اجاره‌های حداقل 6 الی 8 میلیون تومانی در بازار عرضه می‌کنند که این اعداد و ارقام از قدرت خرید کارگران و کارمندان که بیشترین قشر جامعه را تشکیل می‌دهند خارج است.

حضور پررنگ سرمایه‌گذاران در جشنواره شیخ‌بهایی
10:33 - 23 اردیبهشت 1403
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی بخش‌های مختلف جشنواره امسال را تشریح کرد

حضور پررنگ سرمایه‌گذاران در جشنواره شیخ‌بهایی

نشست خبری هجدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی صبح روز گذشته برگزار شد. در این نشست، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی قدیمی‌ترین و معتبرترین رویداد فناوری و فن‌آفرینی کشور است که تلاش می‌کند با حمایت و تشویق شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای حل مسائل و چالش‌های اساسی کشور گام بردارد.

جوابیه خوانشی بر یک گزارش از چالش‌های فعالان اقتصادی اصفهان
11:20 - 22 اردیبهشت 1403

جوابیه خوانشی بر یک گزارش از چالش‌های فعالان اقتصادی اصفهان

اداره کل گمرکات استان اصفهان در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در پنج سال اخیر مطابق شعار سال و درخصوص حمایت از تولید، صادرات و شرکت‌های دانش‌بنیان در ابتدای هرسال پس از برگزاری جلسات تخصصی و کارشناسی با خبرگان اقتصادی استان، بسته‌های حمایتی را تدوین و در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تصویب می‌نماید و در پایان هرسال نیز گزارش اقدامات انجام‌شده را به شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ارائه می‌نماید و همواره در اخبار منتشرشده سعی شده حقوق مکتسبه صاحبان کالا و عملکرد گمرکات استان به‌طورشفاف و صادقانه اطلاع‌رسانی گردد.

دیوار شیشه‌ای گمرک
11:11 - 22 اردیبهشت 1403
جوابیه گمرک به گزارش 12 اردیبهشت 1403 روزنامه «اصفهان‌زیبا»

دیوار شیشه‌ای گمرک

نظر به گزارش روزنامه اصفهان‌زیبا پیرامون مسائل و مشکلات گمرک اصفهان، مدیرکل گمرکات استان اصفهان جوابیه‌ای به شرح زیر صادر نموده است که با توجه به حق قانونی این اداره، بدون رد یا تایید آن عینا منتشر می‌شود.

چالش‌های تجدیدپذیرها!
09:55 - 22 اردیبهشت 1403
کدام موانع اگر حل شوند نیروگاه‌های خورشیدی در اصفهان توسعه می‌یابند؟

چالش‌های تجدیدپذیرها!

انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانند علاوه بر حل مسئله ناترازی، امنیت تولید انرژی را با تنوع‌بخشی به سبد تولید برق افزایش دهند. با وجود ظرفیت‌های فراوان برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، روند رشد و توسعه این نیروگاه‌ها نسبت به دنیا کندتر بوده که نیازمند رفع چالش‌های موجود است.

ضربه خاموشی‌ها بر پیکره صنایع اصفهان
08:58 - 19 اردیبهشت 1403
صاحبان واحدهای تولیدی از خسارت‌های جبران‌ناپذیر قطعی‌ها برای صنعتگران می‌گویند

ضربه خاموشی‌ها بر پیکره صنایع اصفهان

گرما و خشک‌سالی چندسال اخیر که گریبان کشور را  گرفته، نه‌تنها باعث کم‌آبی شده، بلکه به‌دلیل قطعی‌های مکرر برق در تابستان بخش صنعت کشور را نیز دچار بحران ساخته و بسیاری از واحدهای تولیدی را در شهرهای بزرگ صنعتی، ازجمله اصفهان با چالش مواجه کرده است؛ تا جایی که صاحبان واحدهای تولیدی اصفهان از خسارات قطعی‌ها به بخش‌های مختلف ازجمله مواد اولیه، تجهیزات، خط تولید، افزایش هزینه‌ها به‌دلیل پرداخت دستمزد حتی برای روزهایی که واحدهای صنعتی به‌دلیل قطعی برق تعطیل می‌شوند سخن می‌گویند.

قصه پرغصه سامانه‌ها برای تولیدکنندگان اصفهان
09:48 - 18 اردیبهشت 1403
فعالان اقتصادی به‌خاطر تعدد سامانه‌ها و مشکلات زیرساختی آشفته و سردرگم‌اند

قصه پرغصه سامانه‌ها برای تولیدکنندگان اصفهان

صائب تولید با راه‌اندازی سامانه‌های متعدد بیشتر شده و گریبان تولیدکنندگان اصفهان را گرفته است. تسریع در فرایندهای اداری و کاهش بوروکراسی‌های پیچیده دستگاه‌های مختلف همواره مطالبه اصلی تولیدکنندگان اصفهان بوده است تا با تسهیل فرایندها، چرخ تولید بیشتر بچرخد؛ ولی راه اندازی سامانه‌های متعدد و متنوع نه‌تنها کار این فعالان اقتصادی را تسهیل نکرده، بلکه هفت‌خوانی برای صنعتگران در مسیر تولید به پا کرده است.