درباره ما


هفته‌نامه خبری فرهنگی اجتماعی «اصفهان» از سال 1384 با صاحب امتیازیِ شهردار وقت اصفهان آغاز به کار کرد. مجوز این هفته‌نامه در سال 1385 با عنوان «اصفهان‌زیبا» تبدیل به روزنامه شد و به این ترتیب اولین پیش‌شماره روزنامه اصفهان‌زیبا هم‌زمان با ولادت پیامبر اعظم(ص) پای به عرصه وجود گذاشت.

روزنامه اصفهان‌زیبا در دو دهه فعالیت خود در مسیری پر نشیب و فراز اما همواره رو به رشد حرکت کرده‌است. در نگاهی کلی می‌توان فعالیت اصفهان‌زیبا را به سه ساحت کلان تقسیم کرد: ساحت اول فعالیت روزنامه با تاسیس آن و تربیت نسل اول خبرنگاران مستعد آغاز شد. در این ساحت روزنامه اصفهان‌زیبا به عنوان رسانه‌ای حرفه‌ای، نضج گرفته و دامنه فعالیت‌های خود را در گروه های خبری‌تحلیلی متنوع گسترانده است. ساحت دوم فعالیت‌های روزنامه از اواسط دهه نود گسترش یافت و ضمائم و ویژه نامه‌های روزنامه اصفهان‌زیبا متولد شدند که از آن میان می‌توان به مجله گردشگر مثبت، ویژه‌نامه بیسیم‌چی، فصل‌نامه تیمچه، ماه‌نامه فصل نو و فصل‌نامه روایت اصفهان اشاره کرد. روزنامه اصفهان‌زیبا در ساحت سوم فعالیت‌های خود با حفظ و ارتقای داشته‌های دو ساحت دیگر و با فهمی نو از تحولات عرصه رسانه در ایران، فعالیت‌های خود در فضای مجازی را گسترش داد به طوری که هم‌اکنون با توجه و ضریب بخشیدن به محتوای تولید شده در روزنامه، یکی از مهم‌ترین پیشران‌های طرح و تحلیل مسائل اصفهان و صدای مطالبات مردم این شهر در فضای مجازی به حساب می‌آید.

روزنامه اصفهان زیبا در سال 1402 با امتیاز 92.2 به عنوان برترین روزنامه استان اصفهان و برترین روزنامه محلی ایران شناخته شد و به همین دلیل پرچمدار روزنامه نگاری محلی در ایران به حساب می آید.

آدرس: اصفهان، خیابان فردوسی، انتهای بن بست امام(ره)، دفتر روزنامه اصفهان‌زیبا

تلفن: ۰۳۱۳۲۲۲۵۲۵۸