آرشیو سرویس فرهنگ
مدرسه و نمایش
12:57 - پنجشنبه

مدرسه و نمایش

مهدی نم‌نبات، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش‌وپرورش اصفهان، در گفت‌وگویی با «اصفهان‌زیبا» به عملکرد آموزش‌وپرورش درزمینه تئاتر دانش‌آموزی پرداخته است.

آنچه بیلبوردهای خیابانی می‌گویند
10:10 - پنجشنبه

آنچه بیلبوردهای خیابانی می‌گویند

بیلبوردهای خیابانی که به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین ابزارهای تبلیغاتی در شهرها مورد استفاده قرار می‌گرفتند، امروزه نیز به دلیل ویژگی‌های متمایزشان همچنان به‌عنوان روشی قدرتمند برای جذب توجه عمومی و ارتباط با مخاطبان مورد توجه اهالی رسانه وشهروندان قرار می‌گیرند.

شهریار خاک و آب
08:56 - پنجشنبه
یادی از استاد درجه‌یک هنر اصفهان، مرحوم اسماعیل شیران:

شهریار خاک و آب

هشتادوشش سال پیش، در یکی از قدیمی‌ترین محله‌های اصفهان یعنی بیدآباد، پسری در خانواده هنری شیران چشم به جهان گشود. اسماعیل از همان سال‌های کودکی سروکارش با خاک و گل بود. ساختن سازه‌های گلی همان چیزی بود که اسماعیل را سرگرم می‌ساخت.

عرق ملی، بنیاد نمایشگاه «ایران‌نوشت»
08:35 - پنجشنبه
بازدید از ششمین نمایشگاه لوازم‌التحریر ایرانی‌اسلامی در اصفهان:

عرق ملی، بنیاد نمایشگاه «ایران‌نوشت»

نهمین جشنواره نوشت‌افزار ایرانی با عنوان «ایران‌نوشت» با حضور بیش از 200 شرکت تولید‌کننده و در هشت کلان‌شهر کشور از جمله اصفهان درحال برگزاری است.

لقمه حلال!
12:49 - سه شنبه

لقمه حلال!

خسته از کار به سمت خونه برمی‌گشتم. صبح که هیچ، داشت ظهر می‌شد. دیگه نا نداشتم. آخرین نفری بودم که از مینی‌بوس پیاده می‌شدم.

شیوه‌های تربیتی امام رضا علیه‌السلام
12:38 - سه شنبه

شیوه‌های تربیتی امام رضا علیه‌السلام

بی‌تردید تربیت یکی از مهم‌ترین، اثرگذارترین و بنیادی‌ترین مقوله‌ها در رشد و تعالی انسان‌ها به‌شمار می‌آید. تربیت، استعدادهای بالقوه بشریت را شکوفا نموده و راهی به‌سوی کمال مطلوب پیش روی او می‌گشاید.

روایتی دست‌اول از مقاومت ترکمن‌های عرب
11:59 - سه شنبه

روایتی دست‌اول از مقاومت ترکمن‌های عرب

کتاب «زخم روی زخم» روایت مظلومیت، مبارزه و مقاومت ترکمانان یا همان ترک‌های شیعه عراق است که فجیع‌ترین جنایت‌ها از داعش را به خود دیده‌اند و صدای مظلومیتشان به گوش دنیا نرسیده است.

شعر اصفهان چشم‌انداز روشنی ندارد
10:25 - سه شنبه
گفت‌وگوی «اصفهان‌زیبا» با مریم کرباسی نجف‌آبادی، شاعر اهل نجف‌آباد:

شعر اصفهان چشم‌انداز روشنی ندارد

27 شهریور مصادف با سالروز تولد شهریار شعر و ادب، در تقویم رسمی کشور با عنوان «روز شعر و ادب فارسی» نام‌گذاری شده است. به همین بهانه و با فاصله یک روز از این مناسبت، به سراغ یکی از شاعران پرکار اصفهانی رفته‌ایم تا او را بیشتر بشناسیم.

خورشید پشت ابر نمی‌ماند
12:28 - دوشنبه

خورشید پشت ابر نمی‌ماند

رضا بهروز، متخصص بیماری‌های عروق مغزی و از کارشناسان شبکه ایران‌اینترنشنال، افشا کرده که هیچ علائمی از برخورد و ضربه در سی‌تی‌اسکن مهسا امینی نبوده است.

مهمان ویژه
12:04 - دوشنبه

مهمان ویژه

شب اولی که مهمانم آمد، تمام مدت از دلهره و اضطراب، پابه‌پای قل‌قل ریز قورمه‌سبزی ناهار فردا، من هم قُل زدم. چند بار قفل در را بررسی کردم. کلید را برداشتم و قایم کردم؛ مبادا نیمه‌شب اشتباهی در خروج را باز کند و بیرون برود.

عشق زمینی در دل عارف سیاسی
11:05 - دوشنبه
تبلور پیوند حکمت و عرفان و فقه با سیاست در حکیم جهانگیرخان قشقایی:

عشق زمینی در دل عارف سیاسی

جهانگیرخان قشقایی اگرچه عنوان آیت‌الله را بر خود نپسندید، حقیقتا آیه‌ خداست؛ نشانه‌ای بر تمامیت اراده الهی و بلندای همت انسانی در مقابل محدودیت‌های ساختگی.

رزق‌وروزی در صحیفه سجادیه
11:01 - یکشنبه

رزق‌وروزی در صحیفه سجادیه

صحیفه سجادیه اثر گرانمایه منسوب به حضرت سجاد(ع) و از خانواده قرآن و نهج‌البلاغه است؛ به همین دلیل به آن «اخت‌القرآن» نیز می‌گویند. این کتاب شامل پنجاه ‌وچهار دعاست.