آرشیو سرویس پایداری
بیسیم‌چی با روایت «میراث گردشگری جنگ» منتشر شد
6 ساعت قبل

بیسیم‌چی با روایت «میراث گردشگری جنگ» منتشر شد

به بهانه هفته دفاع مقدس و پنجم مهر؛ روز جهانی گردشگری، شماره نخست فصلنامه بیسیم‌چی با مروری بر وضعیت گردشگری جنگ و با مطالعه موردی آن در شهر اصفهان منتشر شد.

میراث اصفهان در جنگ فقط گلستان‌شهدایش نیست!
9 ساعت قبل
این شهر بیشتر از این‌ها به گردن جنگ حق دارد:

میراث اصفهان در جنگ فقط گلستان‌شهدایش نیست!

سی‌وپنج سال از پایان هشت سال جنگ تحمیلی می‌گذرد، سی‌وپنج‌سالی که می‌توانستیم بهترین استفاده را از آن در جهت معرفی رشادت‌ها و قهرمانی‌های ایران و ایرانی‌ها داشته باشیم.

هیچ‌کس به یاد ما نیست!
08:58 - شنبه
روایتی از جانباز شهید «علی جنگعلی»:

هیچ‌کس به یاد ما نیست!

«محمدعلی جنگعلی» متولد 1341 از هنرمندان خطاطی بود که بسیاری از رزمنده‌ها با هنر او خاطره‌های بسیار دارند؛ جمله‌هایی که با خط زیبای او ذهنشان را صیقل می‌داد و به قلبشان اطمینان می‌بخشید که قدم‌هایشان در مسیر درست حرکت می‌کند.

گذری بر سرزمین‌های حماسه و مقاومت
09:20 - شنبه
مناطقی که خاطرات جنگ تحمیلی را زنده می‌کنند:

گذری بر سرزمین‌های حماسه و مقاومت

استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و ایلام، هم‌زمان با برگزاری اردوهای راهیان نور غرب و شمال غرب، پذیرای زائران متعددی از اقصی‌نقاط کشور هستند. یادمان‌های شهدا و مناطق عملیاتی خاص و ویژه‌ای که در این استان‌ها واقع شده‌اند، هرکدام‌ روایت خاص خود را دارند.

فرمانده چریکی اصفهان در قلب عراق!
09:04 - شنبه
روایتی از زندگی مبارزاتی شهید آقابابایی به بهانه سالروز شهادتش:

فرمانده چریکی اصفهان در قلب عراق!

سردار شهید حاج‌اکبر آقابابایی بهمن 1357 فعالیت خود را در کمیته دفاع شهری اصفهان آغاز کرد و چندی بعد به‌عنوان مربی تاکتیک و سلاح در سپاه پاسداران اصفهان مشغول به کار شد؛ سپس با آغاز غائله کردستان، مسئولیت عملیات سپاه سنندج را برعهده گرفت.

حماسه لشکر «فاطمیون»!
10:38 - شنبه
دو روایت از دو شهید فاطمیون در اصفهان:

حماسه لشکر «فاطمیون»!

سال‌هاست که در صف شهدای مدافع حرم سوریه، نام «تیپ فاطمیون» شنیده می‌شود؛ گروهی خودجوش که با رسیدن خبر تجاوز تکفیری‌ها به حرم سیده عقیله حضرت زینب(س) به سمت سوریه رهسپار شدند.

مباد روزی که بانو دوباره در شام میان حرامیان تنها بماند!
15:55 - چهارشنبه
به بهانه هجدهم مردادماه، روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم:

مباد روزی که بانو دوباره در شام میان حرامیان تنها بماند!

حاج‌قاسم برایشان غیرت را مشق کرد و آن‌ها از مکتبش آموختند که اگر یک بار حضرت زینب(س) تنها ماند، هزاران برادر و پسر و همسر حالا هستند تا دیگر بانو تنها نماند.

خانه «ردانی‌پور»ها!
15:46 - چهارشنبه

خانه «ردانی‌پور»ها!

برای پیداکردن آدرس خانه سردار شهید حاج آقا «مصطفی ردانی‌پور کافی است کارت عروسی او را دیده باشی. نشانی خانه بر روی آن این‌طور نگاشته شده است: «خیابان بزرگمهر، روبه‌روی قرارگاه، کوی ….» و اینجا خیابان بزرگمهر است.

مصطفای ما اصفهانی‌ها!
15:41 - چهارشنبه

مصطفای ما اصفهانی‌ها!

قربان مناجات‌های نابت با خدا در ساعت دلتنگی، فدای عاشقانه‌هایت با حضرت حق رأس ساعت بی‌قراری‌های دل نازنینت. چقدر رفتنت طولانی شد! چقدر بی‌خبریم از تو! چقدر بی‌خبری سخت است! چقدر نیامدی مَرد…!

اسرار مگوی مصطفی!
15:28 - چهارشنبه
حکایت یک رفاقت؛ از غرب تا جنوب به روایت «حاج اکبر نصر»:

اسرار مگوی مصطفی!

دوسه ساعت مانده به شهادتش، اصرارم به مصطفی، نرفتن بود؛ چون گفته بود می‌روم و شهید می‌شوم و جنازه‌ام هم نمی‌آید. برای او شهادتش مکشوف شده بود؛ اما من استدلالم این بود که بودن مصطفی برای جنگ، کارسازتر از رفتنش و شهادتش است.

آقامصطفی «بهشتی» جبهه‌ها بود
09:36 - چهارشنبه
روایت «حاج‌علی ردانی‌پور» از برادرانه‌هایش در سالگرد شهادت حاج‌آقا مصطفی:

آقامصطفی «بهشتی» جبهه‌ها بود

آقامصطفی چهل سال است رفته که رفته… و هنوز هیچ خبری از پیکرش نیست؛ هرچند به گفته برادرش، آقامصطفی اساسا دلش می‌خواست گمنام باشد. آخرین حرفی هم که قبل از شهادتش به او زده بود، همین بود: «دلم می‌خواهد شهید بشوم؛ اما پیکرم برنگردد…»

«مصطفای» جبهه‌ها یادش به‌خیر!
13:22 - شنبه
به بهانه پانزدهم مرداد؛ سالروز شهادت حاج مصطفی ردانی‌پور:

«مصطفای» جبهه‌ها یادش به‌خیر!

از مرداد سال 62، 15 روز می‌گذشت. هوا هم حسابی گرم بود. منطقه‌ حاج عمران، پیکر مصطفی همان‌جا روی زمین ماند و روح مطهرش رفت تا آسمان…!