آرشیو سرویس سیاست
تا آخرین نفس برای مردم
10 ساعت قبل

تا آخرین نفس برای مردم

ظهر روز گذشته بالگرد حامل آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان، به همراه چند تن دیگر از همراهان ایشان در مسیر بازگشت از استان آذربایجان شرقی در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا دچار سانحه شد.

ظرفیت‌های دیپلماسی اصفهان در سایه کازان
10 ساعت قبل
دستاوردهای ضمنی کنش فعالانه ایران در نشست عمومی کازان چیست؟

ظرفیت‌های دیپلماسی اصفهان در سایه کازان

نشست عمومی «کازان فروم» (پانزدهمین اجلاس بین‌المللی اقتصادی روسیه و کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی) به‌تازگی با دستورکار توسعه زیرساخت‌های مالی و لجستیکی در کشور روسیه برگزار شد.

نصف‌جهان نماینده ایران در چین
09:43 - 30 اردیبهشت 1403
امتیازات طلایی نمایشگاه‌های چین برای اصفهان چیست؟

نصف‌جهان نماینده ایران در چین

حضور مستمر در نمایشگاه‌های کشور چین با هدف جذب سرمایه و یافتن فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری پرسود توصیه تجار باتجربه به بازرگانان اصفهانی است. این کشور از برجسته‌ترین‌ها در استفاده از سرمایه‌گذاران خارجی به‌شمار می‌رود و تاجران اصفهانی می‌توانند در راستای معرفی تولیدات و خدمات خود با هدف بهره‌برداری هرچه بیشتر در رویدادهای نمایشگاهی چین که فرصت‌ها، امتیازات و نکات مثبت بسیاری در آن نهفته است، به‌صورت مستمر شرکت کنند.

زنگ انقلاب!
10:56 - 27 اردیبهشت 1403
مبارزه‌های معلمان و دانش‌آموزان اصفهانی در پیروزی انقلاب اسلامی

زنگ انقلاب!

دانش‌آموزان در زمره گروه‌هایی هستند که به نقش آن‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی کمتر پرداخته شده است؛ درحالی‌که این بخش از اجتماع، به‌ویژه در مرحله نهایی نهضت اسلامی، حضور پررنگی داشت و در بسیاری از اقدامات پیشرو به‌شمار می‌رفت. جنبش جوانان ممکن است بیشتر یادآور جنبش دانشجویی باشد، اما در سراسر جهان، دانش‌آموزان به‌ویژه در مقطع متوسطه در کنار دانشجویان در مشارکت مثبت یا منفی سیاسی و اعتراض‌ها، مشارکت داشتند.

فقدان سران در سالن اجلاس اصفهان
09:45 - 25 اردیبهشت 1403
ضعف زیرساخت‌های حمل‌ونقلی و عدم‌حمایت دولت از چالش‌های پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان است

فقدان سران در سالن اجلاس اصفهان

قرار بود اصفهان با حمایت دولت در یک نیمکره میزبان اجلاس‌های بین‌المللی در سطح گسترده سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باشد و درعین‌حال پایگاهی برای حضور سران کشورهای مختلف در ایران به‌شمار رود؛ پروژه‌ای شاخص با ترکیبی از معماری سنتی و مدرن با عنوان مرکز همایش‌های بین‌المللی امام خامنه‌ای که کلنگ ساخت آن در سال 90 در شرق اصفهان زده شد تا با ساخت سالن‌های همایش مطابق با استانداردهای جهانی، مراکز اقامتی، توریستی و تجاری آن نیز نظر علاقه‌مندان و توریست‌های بسیاری را در داخل و خارج کشور به خود جلب کند و اهداف شهری را با اولویت توسعه اقتصادی اصفهان نیز محقق سازد.

اصفهان؛ مقصد گردشگری سلامت عراق
09:46 - 23 اردیبهشت 1403
فرزاد پیلتن، مشاور معاون وزیر صمت: بستر نمایشگاهی عراق بهترین فرصت برای تقویت تجارت اصفهان با این کشور است

اصفهان؛ مقصد گردشگری سلامت عراق

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، کشور عراق بازار بسیار وسیعی را برای فعالان اقتصادی ایران فراهم آورده است؛ شرایط سرمایه‌گذاری مطلوب که شرکت‌های تجاری از ایران و اصفهان می‌توانند با رعایت اصول و قوانین مربوط، از آن بهره‌مند شوند و سهم قابل‌توجهی از این بازار را حتی با وجود موانع، چالش‌ها و البته رقبای سرسخت تجاری از سراسر دنیا در این کشور از آن خود کنند.

دختران انقلاب!
12:31 - 20 اردیبهشت 1403
مقایسه مبارزه‌های بانوان اصفهان در انقلاب اسلامی با غائله ز.ز.آ

دختران انقلاب!

اغتشاش‌های ۱۴۰۱ همان‌طور که ناگهانی و غیرمترقبه رخ داد، به‌سرعت و به‌یک‌باره محو شد. اگرچه این روزها دیگر کسی به این جنبش فکر نمی‌کند، مطالعه درباره آن عبرت‌آموز است.

عملکرد ستودنی دیپلماتیک اصفهان  در قالب کنفرانس هسته‌ای
14:01 - 19 اردیبهشت 1403

عملکرد ستودنی دیپلماتیک اصفهان در قالب کنفرانس هسته‌ای

در شرایطی که ایران تحت‌فشارهای سیاسی و بین‌المللی بسیار در قالب ارتباط با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین مسائل منطقه‌ای ازجمله جنگ غزه قرار دارد، کشورمان با ابزارهایی که جنبه مانور و قدرت‌نمایی دارد …

برای گام‌های عملیاتی آمده‌ام!
08:24 - 19 اردیبهشت 1403
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست خبری اصفهان به تشریح تلاش‌های خود در دیدار با مقامات ایران پرداخت

برای گام‌های عملیاتی آمده‌ام!

دومین روز از کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای ایران در اصفهان در قالب برگزاری نشست خبری مشترک رئیس سازمان اتمی کشورمان با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سر گذشت …

پرواز ممنوع!
09:37 - 18 اردیبهشت 1403
بهره‌گیری از مدیران پروازی در اصفهان باعث عدم بهره‌گیری از مدیران توانمند اصفهانی شده است

پرواز ممنوع!

به‌رغم پیگیری‌های انجام‌شده درخصوص عدم استفاده از مدیران پروازی این موضوع همچنان به‌طور کامل تعیین تکلیف نشده است و در همین راستا نارضایتی‌هایی از سمت مردم در قالب یک مطالبه جدی در بومی‌گزینی به جای مدیران پروازی، وجود دارد.

امارات؛ پل ارتباطی اصفهان با اقتصاد جهانی
09:42 - 17 اردیبهشت 1403
حامیان بخش خصوصی باید در ایجاد پایگاه مستقل اقتصادی برای اصفهان در امارات تلاش کنند

امارات؛ پل ارتباطی اصفهان با اقتصاد جهانی

حضور کشورها در رویدادهای بین‌المللی با موضوعیت اقتصاد از دیرباز قابل‌توجه و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. فضایی که قالب نمایشگاه آن می‌تواند به معرفی ‌ظرفیت‌های تجاری، ارتباطات اقتصادی و درنهایت تعاملات دو یا چندجانبه میان کشورها یا حتی فی‌مابین شهرها بینجامد.

جغرافیای مبارزات
11:34 - 13 اردیبهشت 1403
مساجد و کانون‌های جوششی اصفهان در انقلاب اسلامی

جغرافیای مبارزات

جغرافیای مبارزات، به معنی اهمیت شناخت جغرافیا و تأثیر مستقیم آن بر مبارزات و پرورش نیروهای مؤمن و مؤثر مبارز است. جالب است بدانید؛ همان‌طور که ما نیازمند تنفس هوای سالم و مصرف غذای طیّب و طاهر هستیم و همان‌گونه که باید محصولات فرهنگی مفید را مصرف کنیم، نیازمند مصرف فضا و مکان سالم نیز هستیم. «مکان» خنثی نیست و مکانِ زندگی و مکانِ تربیتی سالم، تأثیر مستقیم بر پرورش روح دارد.