افزایش ۴۳ درصدی حقوق مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: حقوق مستمری‌بگیران این صندوق در سال گذشته ۴۳ درصد افزایش یافت.

تاریخ انتشار: 12:47 - سه شنبه 1402/01/15
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
افزایش ۴۳ درصدی حقوق مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از خبرگزاری ایرنا، بیت‌الله برقراری در نخستین جلسه شورای مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار کرد: سالی که گذشت سال خوبی برای صندوق بود و همه همکاران با سرعت، دقت و خلاقیت عمل کردند و آثار فعالیت‌های همکاران کاملا قابل مشاهده بود و نتیجه موفقیت به این دلیل بود که یک انسجام، هماهنگی و خلاقیت ویژه‌ای شکل گرفت.

وی تصریح کرد: این خرد جمعی تحولات عظیمی رقم زد. به عنوان مثال در حوزه آمار و محاسبات بیمه‌ای اقدامات ویژه‌ای برای نخستین‌بار انجام شد و این اقدامات بر اساس محاسبات علمی و تخصصی شکل گرفت. همچنین در سایر بخش‌ها نیز گزارشات تخصصی و علمی اقدامات مهم و ضروری انجام شد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: در سال گذشته ۹۱ درصد از بودجه صندوق وصول شد که در رشد منابع بسیار موثر بود.

به گفته برقراری، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، پیاده‌سازی ساختار تفصیلی و اداره کل شدن استان‌های خراسان رضوی و فارس و همچنین تحولات در بخش‌های آموزش از دیگر اقدامات مهم در سال‌ گذشته محسوب می‌شود.

وی با تاکید در جذب بیمه‌ای صندوق اظهار کرد: جذب ۳۱۸ هزار و ۸۹۵ نفر بیمه شده جدید نسبت به سال ۱۴۰۰ از اقدامات مهم این صندوق محسوب می‌شود که این اتفاق بالاترین عملکرد صندوق در ۱۷ ساله گذشته بوده است.

به گفته مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، افزایش ۱۸۰ هزار و ۱۳۳ نفری بیمه شدگان فعال صندوق با نرخ رشد۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته، صدور ۲۱ هزار و ۴۲۴ حکم مستمری درسال ۱۴۰۱، افزایش تعداد کل مستمری بگیران به عدد۱۷۴ هزار و ۵۸۲ نفر از سایر اقدامات مهم این صندوق بود.

برقراری افزود: ارائه بیمه تکمیلی درمان به مستمری بگیران صندوق در ۳ استان آذربایجان شرقی، همدان و اصفهان برای نخستین‌بار در تاریخ ۱۷ ساله صندوق، پرداخت ۲۲ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه بانکی (بدون نیاز به ضامن، وثیقه و…) با تخصیص اعتبار ۹۶۰ میلیارد ریالی به مستمری بگیران صندوق، افزایش ۴۳ درصدی حقوق مستمری بگیران در سال ۱۴۰۱ به‌ طور متوسط (برای حداقل‌بگیران تا ۱۹۰ درصد افزایش داشتیم). همچنین افزایش ۶۰ درصدی سطوح درآمدی در سال ۱۴۰۱ از دیگر اقدامات مهم این صندوق بوده است.

برچسب‌های خبر
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 + 8 =