آرشیو سرویس تجارت و بازرگانی
لابی بار!
6 ساعت قبل
عده‌ای مانع از ثبت برخی بارها در سامانه آتیس و توزیع عادلانه بین رانندگان می‌شوند

لابی بار!

بسیاری از رانندگان از توزیع ناعادلانه بار گلایه‌مندند. به گفته فعالان صنف کامیون‌داران، مقصر توزیع ناعادلانه بار، شرکت‌های حمل هستند. درواقع نوعی لابی برای برخی محصولات و کالاها شکل گرفته و عده‌ای مانع از این می‌شوند که برخی بارها در سامانه آتیس ثبت شود تا به‌صورت عادلانه توزیع شود.

جوابیه خوانشی بر یک گزارش از چالش‌های فعالان اقتصادی اصفهان
11:20 - 22 اردیبهشت 1403

جوابیه خوانشی بر یک گزارش از چالش‌های فعالان اقتصادی اصفهان

اداره کل گمرکات استان اصفهان در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در پنج سال اخیر مطابق شعار سال و درخصوص حمایت از تولید، صادرات و شرکت‌های دانش‌بنیان در ابتدای هرسال پس از برگزاری جلسات تخصصی و کارشناسی با خبرگان اقتصادی استان، بسته‌های حمایتی را تدوین و در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تصویب می‌نماید و در پایان هرسال نیز گزارش اقدامات انجام‌شده را به شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ارائه می‌نماید و همواره در اخبار منتشرشده سعی شده حقوق مکتسبه صاحبان کالا و عملکرد گمرکات استان به‌طورشفاف و صادقانه اطلاع‌رسانی گردد.

دیوار شیشه‌ای گمرک
11:11 - 22 اردیبهشت 1403
جوابیه گمرک به گزارش 12 اردیبهشت 1403 روزنامه «اصفهان‌زیبا»

دیوار شیشه‌ای گمرک

نظر به گزارش روزنامه اصفهان‌زیبا پیرامون مسائل و مشکلات گمرک اصفهان، مدیرکل گمرکات استان اصفهان جوابیه‌ای به شرح زیر صادر نموده است که با توجه به حق قانونی این اداره، بدون رد یا تایید آن عینا منتشر می‌شود.

پشت دیوار گمرک!
10:05 - 12 اردیبهشت 1403
چالش‌های فعالان اقتصادی اصفهان با این بخش مانع رونق تجارت می‌شود

پشت دیوار گمرک!

گمرک به‌عنوان پل ارتباطی بین سیاست‌های مالی و بازرگانی و مهم‌ترین سازمان اثرگذار در روند تجارت بین‌المللی اهمیت و حساسیت ویژه‌ای دارد؛ ازاین‌رو توسعه گمرک برای رونق اقتصادی اصفهان مهم است.

موافقت‌نامه‌های تجاری در کما!
11:22 - 27 فروردین 1403
چه مؤلفه‌هایی مانع گسترش ارتباطات تجاری از طریق این اسناد می‌شود؟

موافقت‌نامه‌های تجاری در کما!

اسناد تجاری شرط لازم برای توسعه مبادلات اقتصادی و تجاری خارجی هستند و موافقت‌نامه‌های تجاری می‌توانند به تسهیل تجارت بین کشورها کمک کنند.

«آف‌شور»؛ مشکل‌گشای تجارت
09:37 - 11 بهمن 1402
تاجران اصفهان از چالش‌های همکاری با بانک‌های مشترک می‌گویند

«آف‌شور»؛ مشکل‌گشای تجارت

طرح ریال برون‌مرزی یا آف‌شور ماه‌های زیادی است که در بانک مرکزی در حال بررسی است؛ طرحی که با اجرایی شدن آن درخواست صادرکنندگان برای صادرات ریالی به سایر کشورها حل می‌شود و آن‌ها می‌توانند با ریال برون‌مرزی رفع تعهدات ارزی خود را انجام دهند.

غیبت صنایع‌دستی اصفهان در بازارهای خارجی
08:42 - 6 آذر 1402
راهکارهای تقویت بازاریابی این محصولات چیست؟

غیبت صنایع‌دستی اصفهان در بازارهای خارجی

در کمال تأسف، مطالعات بازاری درزمینه بازار داخلی و مطالعاتی درباره بازارهای صادراتی هدف انجام نشده است؛ به همین دلیل از نیاز گردشگران آگاهی لازم وجود ندارد تا متناسب با آن، تولید محصولات صنایع‌دستی انجام شود.

گره‌های ارزی تجار اصفهانی
08:33 - 2 آبان 1402
مشکل تخصیص، تأمین، انتقال و رفع تعهدات ارزی فعالان اقتصادی چه زمانی حل‌وفصل می‌شود؟

گره‌های ارزی تجار اصفهانی

ارز یکی از نگران‌کننده‌ترین مباحث برای تاجرانی بوده است که فعالیت‌های مربوط به صادرات یا واردات دارند. رفع تعهدات ارزی مهم‌ترین مانع چند سال اخیر به شمار می‌رود که باعث شده بسیاری از صادرکنندگان توانمند و باسابقه از عرصه تجارت کنار بروند.

بحران کمبود اتوبوس و سرگردانی مسافران اصفهان
09:55 - 2 مرداد 1402
رانندگان و متولیان حمل‌ونقل جاده‌ای از چرایی کمبود بلیت می‌گویند:

بحران کمبود اتوبوس و سرگردانی مسافران اصفهان

اظهارنظرهای اتوبوس‌داران حاکی از این است که تولید اتوبوس کاهش‌‌یافته و با معضل کمبود اتوبوس در اصفهان مواجه شده‌ایم. درآمدها و هزینه‌های اتوبوس‌داران تناسبی با همدیگر ندارد و این باعث شده است بسیاری از راننده‌ها بخش جاده‌ای را ترک کنند.

سرعت‌گیرهای نفس‌گیر استارتاپ‌ها
08:36 - 28 تیر 1402
محدودیت اینترنت و قوانین منسوخ‌شده، دو معضل مشترک کسب‌وکارهای نوپای اصفهان:

سرعت‌گیرهای نفس‌گیر استارتاپ‌ها

مسیر پیشروی استارتاپ‌های اصفهان به‌خاطر برخی دست‌اندازها کند شده است؛ محدودیت‌های اینترنت و قوانین قدیمی و منسوخ‌شده برخی دستگاه‌های اجرایی موانع مشترک صاحبان کسب‌وکارهای نوپای اصفهان است.

سرمایه‌گذاران از اصفهان فراری‌اند؟
09:05 - 18 تیر 1402
دلایل رکوردداربودن اصفهان در تأخیر صدور مجوزهای کسب‌وکار:

سرمایه‌گذاران از اصفهان فراری‌اند؟

خصوصی‌ها می‌گویند تنگ‌نظری‌های حاکم بر فضای کسب‌وکار و سخت‌گیری‌های دستگاه‌های اجرایی استان باعث شده تا سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به کسب‌وکار از اصفهان فراری شده و روانه سایر استان‌ها شوند.

نظارتی بر توزیع محصولات غذایی اصفهان هست؟
08:55 - 27 خرداد 1402
دلایل عملکرد ناموفق شرکت‌های پخش محصولات غذایی:

نظارتی بر توزیع محصولات غذایی اصفهان هست؟

ایمنی محصولات غذایی تأثیر زیادی در افزایش صادرات محصولات غذایی اصفهان دارد. غذای ناایمن و ناسالم دسترسی به بازارهای جهانی غذا، تجارت و گردشگری را هم محدود می‌کند و در نهایت تحقق رشد اقتصادی با مانع روبه‌رو خواهد شد.