آرشیو سرویس کشتی و وزنه برداری
شصت سال بعد!
10:37 - دوشنبه
نعمت‌الله گلزار به روایت اول‌شخص:

شصت سال بعد!

در کتابچه مرتضی سیف‌زاده که به موزه المپیک اهدا شد، دستخطی از نعمت‌الله گلزار به یادگار مانده که نشان می‌دهد این کشتی‌گیر اصفهانی در اردوی آمادگی المپیک 1964 توکیو که در دانشگاه افسری برگزار شده، حضور داشته است.

پهلوانک‌ها روی تشک طلایی
15:07 - چهارشنبه
دوهزار کشتی‌گیر خردسال در ورزشگاه تختی رقابت می‌کنند:

پهلوانک‌ها روی تشک طلایی

کشتی‌گیران خردسال رقابت‌های خود را از پنجشنبه آغاز خواهند کرد؛ برای نفرات اول تا سوم هم کارت هدیه نقدی در نظر گرفته ‌شده است و هادی عامل، گزارشگر مسابقات خواهد بود و امیرحسین زارع نیز برای تشویق بازیکنان در سالن حضور پیدا خواهد کرد.

موفقیت کشتی در پاریس کادری جهانی می‌خواهد
11:38 - دوشنبه

موفقیت کشتی در پاریس کادری جهانی می‌خواهد

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان طی روزهای ۲۵ لغایت ۲۸ شهریور در شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان، تیم ایران با کسب یک طلا، دو نقره و یک برنز به‌ عنوان نایب‌قهرمانی دست یافت؛ البته مدال‌ها و امتیازهای روسیه محاسبه نشد؛ وگرنه تیم ایران به رتبه‌ای بهتر از سومی نمی‌رسید.

یک سهراب اصفهانی برای همه اصفهان
15:07 - شنبه

یک سهراب اصفهانی برای همه اصفهان

اگر ادعا کنیم تاریخ ورزش اصفهان را باید به قبل و بعد از مدال المپیکی سهراب مرادی تقسیم کرد، پر بیراه نگفته‌ایم. برای ورزش نصف جهان که پنجاه سال در حسرت مدال المپیکی بوده، مدال گرفتن در این رویداد بزرگ، کم اتفاقی نیست.

انتخاب رئیس در غیاب دبیر
15:41 - شنبه
تمدید سکانداری مصطفی میرزایی در هیئت کشتی:

انتخاب رئیس در غیاب دبیر

مجمع انتخاباتی هیئت کشتی اصفهان در غیاب علیرضا دبیر برگزار و مصطفی میرزایی برای دومین دوره متوالی رأی اعتماد اعضای مجمع را کسب کرد.

رقابت لنجانی بر سر سهمیه المپیک
09:13 - دوشنبه
مرادی و معتمدی برای کسب سهمیه دسته 102 دورخیز کرده‌اند:

رقابت لنجانی بر سر سهمیه المپیک

وزنه‌برداری ایران در دسته‌های المپیکی ۸۹، ۱۰۲ و فوق سنگین به دنبال گرفتن سه سهمیه المپیکی است تا پس از قطعی‌شدن فرایند سهمیه، روند تصاحب مدال را پیگیری کنند. برای المپیک پاریس، رسـول معتمدی و سهـراب مرادی، دو وزنه‌بردار استان هستند که هر دو در دسته 102 کیلوگرم برای کسب سهمیه تلاش می‌کنند و برای ورزش اصفهان حضور هر دو ورزشکار در این رویداد و مدال‌آوری آن‌ها اهمیت دارد.

موقعیت ویژه برای پاریس 2024
11:57 - شنبه
سه ورزشکار اصفهانی در لیست حمایت IOC قرار گرفتند:

موقعیت ویژه برای پاریس 2024

حمایت از ورزشکارانی که برای حضور در المپیک آماده می‌شوند، یکی از برنامه‌هایی است که کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برای هر دوره بازی‌های المپیک و از طریق کمیسیون المپیک سولیداریتی پیگیری می‌کند.

می‌خواهند نباشم!
11:10 - چهارشنبه
ناگفته‌های یدالله عرب‌جعفری:

می‌خواهند نباشم!

یدالله عرب‌جعفری در مسابقات جوانان جهان سال 2008 یک اصفهانی در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی درخشید و به مدال برنز رسید. اما در سال‌های بعد و در دوره آقایی کشتی فرنگی و بعدتر آن، نه نامی از یدالله عرب جعفری به میان آمد و نه کشتی‌گیر اصفهانی دیگری به سطح جهانی و المپیک رسید.

به سری که درد نمی‌کند دستمال نمی‌بندند
10:43 - چهارشنبه

به سری که درد نمی‌کند دستمال نمی‌بندند

پیش‌تر اعلام شده بود مجمع انتخاباتی هیئت وزنه برداری استان بیست‌و‌ششم بهمن برگزار می‌شود؛ اما این تاریخ در حد یک گمانه‌زنی بود و اقدام خاصی برای هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون وزنه‌برداری انجام نشده بود.

اسطوره‌ای از جنس پولاد سرد
11:45 - یکشنبه

اسطوره‌ای از جنس پولاد سرد

ویژه‌برنامه سپاس اسطوره در سالن اجتماعات ورزشگاه ابرار میزبان سید مرتضی سیف‌زاده، پیش‌کسوت وزنه‌برداری اصفهان و جمعی از پیش‌کسوتان ورزشی استان بود.

مجمع وزنه‌برداری روی هوا!
23:48 - یکشنبه

مجمع وزنه‌برداری روی هوا!

در انتخابات گذشته هیئت وزنه‌برداری استان، حمید محمدی با کسب اکثریت آرا، ریاست هیئت را از آن خود کرد. محمدی در دوره مدیریت علی مرادی در فدراسیون، از افراد مورد وثوق او بود و علاوه بر مربیگری در تیم ملی، مسئولیت کمیته آموزش فدراسیون را نیز در اختیار داشت.

اگرهای هانگژو!
11:20 - چهارشنبه

اگرهای هانگژو!

بنا به تاریخ جدید بازی‌های آسیایی 2022، المپیک قاره کهن مهرماه سال آینده برگزار می‌شود. با یک حساب سرانگشتی 9 ماه دیگر تا شروع این رقابت‌ها فرصت باقی است.