بایگانی سرویس کشتی و وزنه برداری
دست خالی وزنه‌برداری برای المپیک
10:52 - 30 فروردین 1403
یک رشته همیشه مدال‌آور چطور مسیر نزولی را طی کرد؟

دست خالی وزنه‌برداری برای المپیک

از اولین حضور رسمی ورزش ایران در المپیک تا المپیک توکیو، وزنه‌برداری یکی از دو رشته مدال‌آور کشورمان در این رویداد بزرگ بوده است؛ اما به نظر می‌رسد این معادله برای المپیک پاریس و سال‌های آینده دستخوش تغییراتی شود.

معادله یک‌مجهولی کشتی با حسن و کامران
11:40 - 27 فروردین 1403
رقیب تیلور هنوز مشخص نیست:

معادله یک‌مجهولی کشتی با حسن و کامران

هرچند که فوتبال ورزشی محبوب در بین ایرانی‌ها به‌حساب می‌آید و طبیعی است که اتفاقات این رشته ورزشی بیشتر موردتوجه رسانه‌ها قرار بگیرد؛ اما بدون‌شک محبوب‌ترین ورزشکار غیرفوتبالی این چندسال اخیر ایران که با مدال‌هایش دل یک ملت را شاد کرده، حسن یزدانی، کشتی‌گیر جنگنده کشورمان است.

دو سهمیه نقد و یک سهمیه نسیه
09:30 - 23 بهمن 1402
کدام تیم‌های اصفهانی برای جام باشگاه‌های آسیا آماده می‌شوند؟

دو سهمیه نقد و یک سهمیه نسیه

هم‌زمان با فرارسیدن روزهای پایانی سال، تکلیف بسیاری از لیگ‌های حرفه‌ای مشخص‌شده و برخی دیگر از لیگ‌ها نیز در سال جدید از پی گرفته می‌شود؛ هرچند که نتیجه‌ای که تا پایان امسال به دست می‌آوردند، در کسب نتیجه کلی تأثیرگذار خواهد بود.

شصت سال بعد!
10:37 - 29 آبان 1402
نعمت‌الله گلزار به روایت اول‌شخص:

شصت سال بعد!

در کتابچه مرتضی سیف‌زاده که به موزه المپیک اهدا شد، دستخطی از نعمت‌الله گلزار به یادگار مانده که نشان می‌دهد این کشتی‌گیر اصفهانی در اردوی آمادگی المپیک 1964 توکیو که در دانشگاه افسری برگزار شده، حضور داشته است.

پهلوانک‌ها روی تشک طلایی
15:07 - 26 مهر 1402
دوهزار کشتی‌گیر خردسال در ورزشگاه تختی رقابت می‌کنند:

پهلوانک‌ها روی تشک طلایی

کشتی‌گیران خردسال رقابت‌های خود را از پنجشنبه آغاز خواهند کرد؛ برای نفرات اول تا سوم هم کارت هدیه نقدی در نظر گرفته ‌شده است و هادی عامل، گزارشگر مسابقات خواهد بود و امیرحسین زارع نیز برای تشویق بازیکنان در سالن حضور پیدا خواهد کرد.

موفقیت کشتی در پاریس کادری جهانی می‌خواهد
11:38 - 3 مهر 1402

موفقیت کشتی در پاریس کادری جهانی می‌خواهد

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان طی روزهای ۲۵ لغایت ۲۸ شهریور در شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان، تیم ایران با کسب یک طلا، دو نقره و یک برنز به‌ عنوان نایب‌قهرمانی دست یافت؛ البته مدال‌ها و امتیازهای روسیه محاسبه نشد؛ وگرنه تیم ایران به رتبه‌ای بهتر از سومی نمی‌رسید.

یک سهراب اصفهانی برای همه اصفهان
15:07 - 17 تیر 1402

یک سهراب اصفهانی برای همه اصفهان

اگر ادعا کنیم تاریخ ورزش اصفهان را باید به قبل و بعد از مدال المپیکی سهراب مرادی تقسیم کرد، پر بیراه نگفته‌ایم. برای ورزش نصف جهان که پنجاه سال در حسرت مدال المپیکی بوده، مدال گرفتن در این رویداد بزرگ، کم اتفاقی نیست.

انتخاب رئیس در غیاب دبیر
15:41 - 3 تیر 1402
تمدید سکانداری مصطفی میرزایی در هیئت کشتی:

انتخاب رئیس در غیاب دبیر

مجمع انتخاباتی هیئت کشتی اصفهان در غیاب علیرضا دبیر برگزار و مصطفی میرزایی برای دومین دوره متوالی رأی اعتماد اعضای مجمع را کسب کرد.

رقابت لنجانی بر سر سهمیه المپیک
09:13 - 8 خرداد 1402
مرادی و معتمدی برای کسب سهمیه دسته 102 دورخیز کرده‌اند:

رقابت لنجانی بر سر سهمیه المپیک

وزنه‌برداری ایران در دسته‌های المپیکی ۸۹، ۱۰۲ و فوق سنگین به دنبال گرفتن سه سهمیه المپیکی است تا پس از قطعی‌شدن فرایند سهمیه، روند تصاحب مدال را پیگیری کنند. برای المپیک پاریس، رسـول معتمدی و سهـراب مرادی، دو وزنه‌بردار استان هستند که هر دو در دسته 102 کیلوگرم برای کسب سهمیه تلاش می‌کنند و برای ورزش اصفهان حضور هر دو ورزشکار در این رویداد و مدال‌آوری آن‌ها اهمیت دارد.

موقعیت ویژه برای پاریس 2024
11:57 - 16 اردیبهشت 1402
سه ورزشکار اصفهانی در لیست حمایت IOC قرار گرفتند:

موقعیت ویژه برای پاریس 2024

حمایت از ورزشکارانی که برای حضور در المپیک آماده می‌شوند، یکی از برنامه‌هایی است که کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برای هر دوره بازی‌های المپیک و از طریق کمیسیون المپیک سولیداریتی پیگیری می‌کند.

می‌خواهند نباشم!
11:10 - 13 اردیبهشت 1402
ناگفته‌های یدالله عرب‌جعفری:

می‌خواهند نباشم!

یدالله عرب‌جعفری در مسابقات جوانان جهان سال 2008 یک اصفهانی در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی درخشید و به مدال برنز رسید. اما در سال‌های بعد و در دوره آقایی کشتی فرنگی و بعدتر آن، نه نامی از یدالله عرب جعفری به میان آمد و نه کشتی‌گیر اصفهانی دیگری به سطح جهانی و المپیک رسید.

به سری که درد نمی‌کند دستمال نمی‌بندند
10:43 - 10 اسفند 1401

به سری که درد نمی‌کند دستمال نمی‌بندند

پیش‌تر اعلام شده بود مجمع انتخاباتی هیئت وزنه برداری استان بیست‌و‌ششم بهمن برگزار می‌شود؛ اما این تاریخ در حد یک گمانه‌زنی بود و اقدام خاصی برای هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون وزنه‌برداری انجام نشده بود.