آرشیو سرویس گل و گیاه
جشنواره پاییزی در بازار گیاهان دارویی
16:36 - سه شنبه

جشنواره پاییزی در بازار گیاهان دارویی

گیاهان‌دارویی به عنوان منبع غنی از مواد مغذی، خواص ضد‌باکتریایی و آنتی‌اکسیدانی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است و از آنجایی که با طبیعت هماهنگ است، نسبت به محصولات شیمیایی برتری دارند، از این رو به همت بازار گیاهان‌دارویی، جشنواره‌ای در حال برگزاری است.

گل‌های مناسب برای بالکن
14:52 - پنجشنبه
دانستنی هفته:

گل‌های مناسب برای بالکن

شاید تا به حال از گل‌های مناسب و روش پرورش گل و گیاه برای خانه‌های آپارتمانی و یا باغچه و سطح شهر شنیده باشید، اما در رابطه با گل‌های مناسب برای بالکن چیزی شنیده‌اید؟…اگر تمایل دارید بدانید چه گل‌هایی مناسب بالکن هست، مهندس محسن اسماعیلیان، مسئول فضای سبز منطقه یک به تعدای از آنها اشاره می‌کند.

گل و گیاه پاییزی
12:47 - پنجشنبه
دانستنی خانواده:

گل و گیاه پاییزی

 تماشای گل و گیاه در هر فصلی زیباست و پرورش و نگهداری از آن نیز خوشایند است. پاییز هم کم‌کم فرا می‌رسد و وقت کاشت گل‌های ویژه در این فصل آغاز می‌شود. از همین رو به تعدای از گل و گیاهان مناسب برای کاشت پاییز اسماعیل خدیوی، مسئول فضای سبز منطقه سه اشاره می‌کند.

رنگ‌زنی با رنگ گیاهی
16:15 - دوشنبه
رنگ موهای شیمیایی بی‌عوارض نیست:

رنگ‌زنی با رنگ گیاهی

کاربرد رنگ مو از قدیم در بین مردم برای پوشاندن موهای سفید یا زیبایی مو رایج بوده است؛ اما با پیشرفت علم و تولید لوازم آرایشی جدید، رنگ موهای شیمیایی جایگزین رنگ‌های طبیعی شد و به علت داشتن تنوع و زیبایی بیشتر این رنگ‌ها جایگاه ویژه‌ای در بین مردم پیدا کرد.

دانستنی‌های نوری برای گل و گیاه
12:58 - سه شنبه

دانستنی‌های نوری برای گل و گیاه

گیاهان آپارتمانی با قابلیت نگهداری در نور کم شامل: سانسوریا، گندمی، آگلونما، پتوس طلایی، برگ انجیری، برگ قاشقی، زامیفولیا، فتونیا و… است. حال به دانستنی‌هایی راجع به نور برای گل و گیاه با نظر محسن اسماعیلیان، مسئول فضای سبز منطقه یک اشاره می‌شود.

گیاهان رقیق‌کننده خون
12:18 - شنبه
غلظت خون خطر بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد:

گیاهان رقیق‌کننده خون

امروزه به دلیل سبک زندگی ما؛ وجود آلودگی هوا‌، تغذیه نامناسب‌، عدم تحرک و ژنتیک، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی افزایش پیدا کرده است. اما، در این بین غلظت خون، عامل مهمی برای این بیماری است. همچنین لخته شدن خون در رگ‌ها باعث سکته قلبی و بیماری‌های قلبی می‌شود.

گل‌های مقاوم به گرما
13:03 - پنجشنبه
دانستنی روز

گل‌های مقاوم به گرما

هوا به شدت گرم شده است و اکنون امکان کاشت بسیاری از گل‌ها در باغچه و در معرض نور مستقیم خورشید مشکل شده است، با این وجود بسیاری از شما تمایل دارید در باغچه منزل یا محل کارتان گل‌هایی را بکارید، از همین رو نظر مهندس محسن اسماعیلیان، مسئول فضای سبز منطقه یک را جویا شدیم تا تعدادی از گل‌های مقاوم به گرما را معرفی کند.

شیوه نگهداری گل‌های سرشاخه در خانه
14:24 - پنجشنبه

شیوه نگهداری گل‌های سرشاخه در خانه

با نگاهی به تاریخ و فرهنگ ایران به نظر می‌آید که ایرانیان از زمان‌های قدیم به گل و گیاه، کاشت و نگهداری آنها علاقه‌‌مند بوده‌اند و زمانی که بسیاری از کشورها شرایط پرورش و تولید گل و گیاه را نداشته‌اند، ایران با داشتن گلخانه‌های خوب و قابل قبول در زمان خود به‌راحتی گل و گیاه پرورش داده است.

نحوه نگهداری از گل و گیاه در فصول گرم
14:10 - پنجشنبه
به بهانه روز ملی گل:

نحوه نگهداری از گل و گیاه در فصول گرم

اگر شما یکی از دوستداران گل و گیاه هستید و در خانه تعدادی گیاه دارید، حتماً در فصول مختلف در گیاهانتان مشکلاتی را چون کاهش میزان رشد و شادابی مشاهده کرده‌اید