قهرمان لیگ برتر با تفاضل گل تعیین می‌شود یا بازی رو در رو؟

شب گذشته از هفته بیست و ششم لیگ برتر استقلال و سپاهان مقابل حریفان خود به پیروزی دست یافتند تا جنگ صدرنشینی در لیگ برتر همچنان داغ دنبال شود.

تاریخ انتشار: 14:36 - یکشنبه 1402/01/27
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
قهرمان لیگ برتر با تفاضل گل تعیین می‌شود یا بازی رو در رو؟

به گزارش اصفهان زیبا؛ به نقل از آخرین خبر، شب گذشته از هفته بیست و ششم لیگ برتر استقلال و سپاهان مقابل حریفان خود به پیروزی دست یافتند تا جنگ صدرنشینی در لیگ برتر همچنان داغ دنبال شود.

شاگردان ساپینتو به برد 6 گله رسیدند و سپاهان هم با دو گل مقابل مس رفسنجان به برتری دست یافت. با این نتایج تفاضل دو تیم استقلال و سپاهان مساوی شد اما گل زده آبی پوشان بیشتر از رقیب اصفهانی است.

سه تیم استقلال، سپاهان اصفهان و پرسپولیس مدعی قهرمانی در این فصل هستند. استقلال و سپاهان 55 امتیازی در رده های اول و دوم جدول قرار دارند و پرسپولیس هم با 54 امتیاز در رده سوم جدول ایستاده است.

همین مساله ابهام های زیادی را در خصوص تعیین رتبه بندی تیم‌ها در جدول لیگ و همچنین تعیین قهرمان لیگ برتر بیست و دوم ایجاد کرده است.

سهیل مهدی مدیر مسابقات سازمان لیگ اظهار داشت: با توجه به اینکه مسابقات لیگ برتر در جریان است در جریان رقابت ها رتبه بندی تیم ها در جدول لیگ بر اساس تفاضل گل انجام می شود اما در هفته پایانی رقابت‌ها، رتبه بندی تیم ها برای تعیین تیم های قهرمان، نایب قهرمان یا تیم های کسب کننده سهمیه آسیایی یا تیم های سقوط کننده به لیگ یک ملاک اصلی نتایج بازی های رو در روی تیم‌ها تعیین کننده رتبه آن ها خواهد بود.

به این ترتیب در صورتی که سه تیم استقلال، سپاهان و پرسپولیس در هفته پایانی هم امتیاز شوند بازی رو در رو ملاک تعیین قهرمان لیگ خواهد بود نه تفاضل گل. که سپاهان مقابل استقلال هر دو بازی رفت و برگشت خود را برده است و همچنین این تیم در تهران پرسپولیس را شکست داده و بازی دو تیم در اصفهان هم مساوی تمام شده است. به این ترتیب سپاهان قهرمان خواهد شد. اما در حال حاضر استقلال به دلیل تفاضل گل بهتر صدرنشین لیگ است و بالاتر از سپاهان در جدول ایستاده است.

انتهای پیام/

 

 

برچسب‌های خبر
اخبار مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 + سیزده =