بایگانی سرویس آخرین خبر
جهانشهر اصفهان
13:51 - 24 تیر 1403

جهانشهر اصفهان

هنوز منتظر وقوع پیش‌بینی‌اش برای سرنگونی دولت دهم پس از هدفمندی یارانه‌ها یا نتیجه دعوتش از روحانی برای نجات اقتصاد و یا هشدار وقوع تورم ۳ رقمی در دولت شهید رئیسی هستیم که قلم به دست گرفته و علیه مردم سیاهه می‌نویسد.

روحانیون افراطی1!
12:44 - 23 تیر 1403
مبارزات طلاب و حوزویان اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی

روحانیون افراطی1!

مواضع سیاسی و مبارزه روحانیت آگاه و اندیشمندان اسلام در جهت رهایی ملل مستضعف از زنجیر ظلم و بیداد، استعمار و استبداد، همواره نقشی درخشان و تاریخ‌ساز ایفا کرده است.

شیادی کلاهبرداران سایبری در محرم
11:12 - 23 تیر 1403
خانواده‌ها بهوش باشید:

شیادی کلاهبرداران سایبری در محرم

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتا استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) به شیادی و فرصت‌طلبی کلاهبرداران سایبری در ایام محرم پرداخت:

حضور مدیرعامل بنیاد آلاء در اولین همایش بین‌المللی مهدویت در کاظمین
11:48 - 22 تیر 1403

حضور مدیرعامل بنیاد آلاء در اولین همایش بین‌المللی مهدویت در کاظمین

همایش بین‌المللی فعالان مهدوی با شعار «مهدویت تجلی‌گاه غدیر» با حضورده‌ها تن از اندیشمندان، صاحب‌نظران، کارشناسان و فعالان حوزه مهدویت از ۱۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در عتبه کاظمین در بغداد پایتخت عراق برگزار شد.

تعزیه؛ نمایش باشکوه غم
18:15 - 20 تیر 1403
چرا اصفهان در هنر تعزیه‌خوانی صاحب سبک است؟

تعزیه؛ نمایش باشکوه غم

شهادت امام‌حسین(ع) و یاران بابصیرت ایشان، یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخی شیعیان بوده و نقش «هنر» در بزرگداشت این واقعه در تاریخ ایران بسیار پررنگ است.

تاریخچه تکوین و پیدایش شهر اصفهان
11:28 - 27 خرداد 1403
با نگاه به کتاب «بازار بزرگ اصفهان»؛

تاریخچه تکوین و پیدایش شهر اصفهان

اصفهان به عنوان سومین شهر بزرگ ایران، بعد از تهران و مشهد در مرکز و قلب ایران قرار دارد. مکان جغرافیایی به اصفهان ارزش و منزلتی خاص بخشیده است؛ به طوری که ارتباط شمال و جنوب و یا شرق و غرب کشور از طریق اصفهان مقدور است. همین موقعیت جغرافیایی است که به شهر، اهمیت بازرگانی بخشیده است. جالب است بدانیم که اصفهان قدیم از نظر موقعیت جغرافیایی در گذشته تاریخی نیز مکان و منزلتی ممتاز داشته است

تاریخچه مطبوعات اصفهان در عصر قاجار و پهلوی
11:27 - 27 خرداد 1403
با نگاه به کتاب «اصفهان قلب سیاسی ایران معاصر»؛

تاریخچه مطبوعات اصفهان در عصر قاجار و پهلوی

یکی از پیامدهای جنگ جهانی دوم در ایران که موجب سقوط حکومت رضاشاه شد، افزایش قابل ملاحظه تعداد مطبوعات بود. این اتفاق همراه با کاهش قدرت حکومت پهلوی در زمینه کنترل و سانسور مطبوعات، نقش مطبوعات در تحولات سیاسی-اجتماعی را افزایش داد و فرصت بی‌سابقه‌ای برای افشاگری احزاب، گروه‌ها و جناحهای سیاسی مختلف پدید آورد. انتشار نشریه‌های تازه و آزادی نسبی آنها، مطبوعات را به معضلی برای رژیم پهلوی بدل کرد

پانزده خرداد 42 و قیام اصفهان
11:21 - 27 خرداد 1403
با نگاه به کتاب «مبدأ نهضت»؛

پانزده خرداد 42 و قیام اصفهان

از جمله رویدادهای بسیار مهم و اثرگذاری که در تاریخ معاصر بر روند حوادث منتهی به انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ تأثیر شگرفی داشت، واقعه دستگیری امام خمینی در ۱۳ خرداد 1342 و قیام خونین پانزده خرداد بود. این رویداد در نقاط مختلف کشور از جمله اصفهان با واکنش‌های متفاوت ولی گسترده‌ای روبه رو شد.

توضیح تحریم برای کودکان
10:19 - 24 خرداد 1403

توضیح تحریم برای کودکان

در دنیای کنونی ما، موضوع‌هایی هست که ممکن است ما آن‌ها را با دنیای کودکان بی‌ربط و بیگانه قلمداد کنیم؛ ولی در عمل چنین نیست.

توصیه‌های کاربردی زمان امتحانات
09:12 - 23 خرداد 1403

توصیه‌های کاربردی زمان امتحانات

يكى از عوامل موثر بر يادگيرى و موفقيت تحصيلى، عوامل تغديه‌اى هستند، چراکه مغز همانند ساير اعضاى بدن به غذا و انـرژى نياز دارد.

تب تند همستر کامبت
12:11 - 22 خرداد 1403

تب تند همستر کامبت

«همستر کامبت» که به‌تازگی در میان کاربران تلگرام محبوبیت زیادی پیدا کرده، نقدهای زیادی را به خود اختصاص داده است. اگرچه این بازی به ظاهر جذاب و سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد، با نگاهی دقیق‌تر می‌توان به مشکلات و چالش‌های جدی آن پی برد.

گياهان دارويى موثر بر علیه اختلالات معده
11:56 - 13 خرداد 1403

گياهان دارويى موثر بر علیه اختلالات معده

نمونه‌هایی از اختلالات معده و گیاهان موثر در برطرف‌کننده آن را می‌توانید با نظر دكتر حسين زين‌العلى، عضو هيات علمى مركز تحقيقات كشاورزى و محقق گياهان دارويى بخوانید: