هیئت‌های بی‌رئیس‌مانده منتظر تعیین‌تکلیف هستند:

بازمانده‌های 1400!

با اینکه جواد محمدی از ابتدای دوره مسئولیتش در اداره ورزش و جوانان استان اولویتش را سامان‌دهی هیئت‌های ورزشی اعلام کرده، سال 1401 در حالی به پایان رسید کهچندین هیئت بی‌رئیس‌مانده از سال 1400 تعیین‌تکلیف نشدند.

تاریخ انتشار: 10:25 - یکشنبه 1402/01/27
مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه
بازمانده‌های 1400!

با اینکه جواد محمدی از ابتدای دوره مسئولیتش در اداره ورزش و جوانان استان اولویتش را سامان‌دهی هیئت‌های ورزشی اعلام کرده، سال 1401 در حالی به پایان رسید کهچندین هیئت بی‌رئیس‌مانده از سال 1400 تعیین‌تکلیف نشدند.

این در حالی است که به واسطه پایان دوره ریاست قانونی، استعفا یا برکناری و فوت، هیئت‌های دیگری هر ساله به جمع هیئت‌های بدون رئیس اضافه می‌شود؛ تا جایی که در مقطعی از سالی که گذشت، بالغ بر یک‌سوم هیئت‌های ورزشی بدون رئیس و با سرپرست اداره می‌شد.

در سال جدید هنوز اخباری در خصوص برگزاری مجامع منتشر نشده است. اما به‌طور قطع مشخص‌شدن تکلیف هیئت‌های بلاتکلیف در صدر اولویت‌های متولیان ورزش استان است. از این رو در این گزارش مروری بر هیئت‌هایی که از سال 1400 روند بی‌رئیسی‌شان آغاز شده، می‌اندازیم.

والیبال

پس از پایان دومین دوره ریاست تیمور باجول در هیئت والیبال استان، با هماهنگی اداره ورزش و جوانان و فدراسیون والیبال، فریبا صادقی، نایب رئیس باسابقه هیئت به‌عنوان سرپرست معرفی شد که دوره مسئولیت بلندمدت او همچنان ادامه داشته و با اینکه ثبت‌نام از متقاضیان ریاست هم انجام شده، کماکان خبری از برگزاری مجمع نیست و البته تغییری هم در روند سرپرستی هیئت ایجاد نشده است.

تیراندازی

در اسفندماه سال 1400 و در انتخابات فدراسیون تیراندازی، مرتضی قربانی با کسب حداکثر آرا به‌عنوان رئیس فدراسیون معرفی شد.

پس از قطعی‌شدن حضور قربانی در فدراسیون که منجر به خداحافظی پیش از موعد دوره مسئولیت قانونی او شد، علی زارعی سرپرست هیئت تیراندازی شد که تاکنون ادامه یافته است.

با اینکه تیراندازی هیئت پرجمعیتی نیست و قاعدتا حاشیه خاصی هم اطراف این هیئت وجود ندارد، طولانی‌شدن روند برگزاری انتخابات آن در نوع خود جالب‌توجه است.

روستایی و بازی‌های بومی‌محلی

میانه‌های سال 1400 مسئولیت قانونی مهدی اسدی در هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی‌محلی استان خاتمه یافت و با اینکه اداره ورزش گزینه دیگری را برای سرپرستی مدنظر داشتند، فدراسیون مُصر به صدور حکم سرپرستی برای اسدی بود که این اتفاق نیز رخ داد.

طی یک سال و چندماهی که از این اتفاق سپری می‌شود، ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست هیئت انجام و احتمالا دوره آن هم منقضی شده است. اما مجمع انتخاباتی برگزار نشد و در مقابل در ماه‌های پایانی سال گذشته، حمید جمالی از کارمندان اداره ورزش، سرپرستی هیئت را عهده‌دار شد.

کارگری

پس از اینکه در اتفاقی بی‌سابقه در ورزش اصفهان در خرداد 1400، مجمع فوق‌العاده هیئت ورزش کارگری رأی به برکناری قاسم ستاری از ریاست هیئت داد، محمود امدادیان، رئیس اداره امور ورزشی کارگران استان، سرپرستی هیئت را برعهده گرفت که چندماهی بیشتر دوام نداشت و در ادامه امیر مهدی تیغ‌ساز این مسئولیت را در اختیار گرفت که با وجود تصمیم اداره ورزش و جوانان برای تغییر او، تا بدین جا هم استمرار داشته است و با توجه به شرایط ویژه این هیئت و جامعه آماری پرتعدادی که زیر مجموعه دارد، در گزارش مجزایی به این موضوع می‌پردازیم.

موتورسواری و اتومبیل‌رانی

پس از ماجراهایی که منجر به کناررفتن شهرام شاه‌زمانی از ریاست هیئت موتورسواری شد، طی حکمی از سوی سید محمد طباطبایی، مدیرکل وقت ورزش استان، محمدرضا اعتمادی به‌عنوان سرپرست هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان اصفهان منصوب شد.

عمر سرپرستی اعتمادی چندان دوامی نیافت و در پی اختلافاتی که رخ داد، رأی به تغییر دوباره سرپرست داده شد و حمید جمالی، معاون توسعه ورزش این اداره کل به‌عنوان سرپرست انتخاب شد.

پس از تغییرات اداره ورزش و جوانان در سطح مدیرکلی، به فاصله کوتاهی حکم سرپرستی هیئت برای علیرضا امینازاد که سمت جمالی را به عهده‌گرفت، صادر شد.

هم‌زمان با دوره سرپرستی امینازاد، قرار بود مجمع انتخاباتی هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان اصفهان مهرماه سال گذشته برگزار شود که در موعد مقرر به انجام نرسید و با انتقال امینازاده به اداره ورزش و جوانان فارس، مهران معینی جانشین او شد.

شمشیربازی

فرهاد رضایی که نزدیک به دو دهه دبیری هیئت در دوره رؤسای گوناگون را برعهده داشت، خرداد 99 به طور مستقل برای ریاست هیئت اقدام کرد؛ با این حال در اسفند سال 1400 از سمتش استعفا کرد و مجتبی سرشوق سرپرست هیئت شد که هنوز هم ادامه داشته و معلوم هم نیست چرا زمینه برگزاری این مجمع فراهم نشده است.

ورزش همگانی

پس از پایان دوره ریاست امیر آذرافروز در هیئت ورزش همگانی استان، مجید رحیمی‌زاده برای چندماهی سرپرستی این هیئت را عهده‌دار شد؛ اما با طولانی‌شدن این دوره و انتقال او به تهران، رضا صادقی به‌عنوان سرپرست جدید هیئت معرفی شد و با اینکه بحث انتخابات مجمع در میان و رقابت سختی بین کاندیداها در گرفته بود.

اما با برگزارنشدن مجمع، دوره سرپرستی صادقی ادامه یافت. تا اینکه چندی قبل آرش ظفریان، از کارمندان اداره ورزش، به‌عنوان سرپرست معرفی شد.

هیئت ورزش همگانی در این فاصله دستخوش تغییرات زیادی شده. تا جایی که اکثر رشته‌های پرمخاطب و درآمدزای این هیئت به هیئت آمادگی جسمانی انتقال پیدا کرده‌اند و ماهیت این هیئت بیشتر حول محور ورزش همگانی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری اصفهان زیبا منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج − 2 =