آرشیو سرویس کشاورزی
تولید بذر سالم با کمک دانش‌بنیان‌ها
09:27 - 26 اردیبهشت 1403
این شرکت‌ها با علم و فناوری راهگشای تولید این محصولات هستند

تولید بذر سالم با کمک دانش‌بنیان‌ها

جشنواره ارائه دستاوردهای تولید بذر در استان اصفهان صبح روز گذشته در ایستگاه تحقیقاتی کبوترآباد برگزار شد. در ابتدای این جشنواره، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت: با وجود کمبود آب، خشک‌سالی و شرایط اقلیمی در کشور اصلی‌ترین راهکار در این حوزه افزایش بهره‌وری در حوزه کشاورزی و بالا بردن سطح کیفی محصولات کشاورزی است و امیدواریم با یک برنامه منسجم و هدایتگری سازمان تات، ریل‌گذاری در این مسیر انجام شود و به این اهداف نزدیک شویم.

کشت گلخانه‌ای اصفهان نیازمند مانع‌زدایی
10:00 - 25 اردیبهشت 1403
کدام چالش‌ها اگر حل شود، این بخش توسعه می‌یابد؟

کشت گلخانه‌ای اصفهان نیازمند مانع‌زدایی

برای کشت و تولید انواع محصولات گلخانه‌ای همواره مشکلاتی برای گلخانه‌داران وجود دارد؛ ازجمله این مشکلات می‌توان به تأمین سوخت در زمستان، تأمین تسهیلات و نقدینگی برای کاهش آسیب‌هایی که در طول دوره رشد محصول به آن‌ها وارد می‌شود و همچنین وجود آفت در محصولات کشت گلخانه‌ای اشاره کرد.

بی‌شناسنامه‌های صادراتی
08:36 - 26 شهریور 1402
برای جلوگیری از بازگشت محصولات اصفهان از مقاصد صادراتی راهکارچیست؟

بی‌شناسنامه‌های صادراتی

توسعه صادرات متناسب با نیازها و سلیقه مصرف‌کنندگان جزو ضروریات است؛ چراکه امروزه رقابت بین عرضه‌کنندگان محصول در بازار جهانی بر همین پایه استوار است. برای صادرات کیفیت محصولات تولیدی نیز اهمیت زیادی دارد.

فرصت‌های کم‌نظیر گردشگری کشاورزی در اصفهان
08:42 - 24 مرداد 1402
«اصفهان‌زیبا» در گفت‌وگو با فعالان حوزه کشاورزی بررسی می‌کند:

فرصت‌های کم‌نظیر گردشگری کشاورزی در اصفهان

اصفهان به دلیل برخورداری از محصولات کشاورزی مختلف همچون  انار، پسته، زعفران، گل‌محمدی ، سیب و بِه و گیاهان دارویی ظرفیت خوبی برای گردشگری کشاورزی دارد.